NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy można podróżować po Holandii bez zakupionego biletu???
Autor Wiadomość
nanetka85 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Lis 2014
Posty: 13
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 1:26 pm   Czy można podróżować po Holandii bez zakupionego biletu???

Witam,
mam obecnie ciężką sytuację finansową i naprawdę nie stać mnie nawet na zakup biletu, a muszę dojechać do biura pracy w Rotterdamie pociągiem, żeby się zarejestrować.
Pytanie - czy w związku z tym, że wszędzie już są te OV-chipcarty i bez jej odbicia w bramce nie można się nawet dostać na peron, to czy istnieje jakakolwiek możliwość niezakupienia biletu i jechania w ciemno??? Albo może kupić bilet tylko na połowę drogi...
nie wiem sama, jestem już zdesperowana, jakieś pomysły??
swoją drogą nie znam dobrze panującej tu komunikacji miejskiej, bo jeszcze nią nie jeździłam, a w Holandii jestem pierwszy raz...
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 2:04 pm   

na peron i do pociagu wsiadziesz bez problemu nikt ci nie zabroni....tutaj w pociagach konduktor sprawdza bilety w tym ov chip,a jesli bedziesz miala bilet na polowe drogi karze ci zaplacic za pozostala,mozna gotowka lub karta(maja tez terminale do kart)Jazda bez biletu narazisz sie na nieprzyjemnosci lub w najgorszym wypadku wezwaniem policji....
 
 
nanetka85 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Lis 2014
Posty: 13
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 2:30 pm   

a to nie jest tak, że żeby wejść w ogóle na peron, a co za tym idzie i do pociągu, trzeba tę całą ov-chipcaart czy też single-use chipcaart (który jest odpowiednikiem naszego jednorazowego biletu, ale z czipem) przyłożyć do tzw. kasownika?? i wtedy się dopiero się otwiera bramka przecież..
chyba że źle wyczytałam na stronie NS...ale tam są takie filmy, że inaczej się nie da... :119:
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 2:55 pm   

nanetka85,

Zalezy od dworca, na niektorych sa bramki, na niektorych nie.

Kara za jazde bez biletu to 35euro, plus cena biletu. Jak nie bedziesz w stanie zaplacic to zabiora cie na policje.
 
 
nanetka85 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Lis 2014
Posty: 13
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 3:01 pm   

a to nie jest tak ze wystawiaja mandat i mam ileś tam dni na zapłacenie?
ok, z bramkami już rozumiem, że to zależy od stacji - po prostu myślałam, że one są już wszędzie, bo jak inaczej kasuje się te OV-chipcaarty - a w Rotterdamie Centraal są bramki?
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 7:54 pm   

w roterdamie sa bramki
 
 
nanetka85 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Lis 2014
Posty: 13
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 10:45 pm   

no właśnie ,czyli bramki=brak możliwości przejechania się pociągiem bez biletu...

'swoją drogą jak to jest, jeśli kupię bilet jednorazowy, czyli ten caly single-use chipcaard, do miejscowości oddalonej o 10 km, a faktycznie przejadę 20 km, to jak to potem wygląda jak wysiadam z pociągu i muszę się odhaczyć przy bramce? przepuści czy nie, bo wykryje automatycznie, że nie mam tyle środków na tej single-use chipcaard?
Ostatnio zmieniony przez nanetka85 Wto Lis 18, 2014 10:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
prokopek69 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 1
Wysłany: Śro Mar 23, 2016 10:37 pm   

a czy jest możliwość bez biletu ze stacji z de klomp ?
będe się starał w weeken dostać do Bredy ale nie wiem czy sobie poradze :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group