NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dowód osobisty
Autor Wiadomość
wnt
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: Śro Maj 06, 2015 11:30 am   Dowód osobisty

Witajcie,

Jak ogarnąć temat dowodu osobistego mieszkając w Holandii. Mój polski dowód kończy się w czerwcu i muszę wyrobić nowy. Ile to teraz trwa i czy jest możliwość załatwienia tego już przez internet lub poprzez uprawnienie kogoś do zrobienia tego? Nie byłem w Polsce przez masę lat i nie wiem, co się tam teraz zmieniło w kwestiach urzędniczych :-)

Z góry dzięki za pomoc!
 
 
Izabela123 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 20 Cze 2008
Posty: 68
Skąd: Nieuwegein
Wysłany: Śro Maj 06, 2015 12:52 pm   

Mój się kończy we wrześniu, więc trochę się tym interesowałam. Ustawowo od marca jest możliwość składania wniosków przez internet-niestety tylko ustawowo- w praktyce jest to wciąż niemożliwe. W tej chwili wniosek można złożyć wyłącznie osobiście.
 
 
Lippitude
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 2
Wysłany: Sob Maj 16, 2015 10:44 am   

Czyli jak zawsze coś jest obiecywane a nic z tego nie ma... Dokładnie tak samo jak miała byc możliwość założenia firmy w jednym okienku i z tego co pamiętam też jakoś to zbytnio nie działa.... A orientujesz się może kiedy możliwość skłądania wniosku online zostanie juz wprowadzona? Niestety nie mogę sobie pozwolić na złożenie go osobiście...;/


link do reklamy usuniety
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Maj 19, 2015 4:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Maj 16, 2015 12:34 pm   

Lippitude,

Ja od jakiegos czasu mam zalozone konto na tej stronie http://epuap.gov.pl/wps/p...ZUSjI4NzYyMDQy/

oczywiscie w podobnym celu - zalatwiania spraw online,
Niestety nadal nie mozna zlozyc wniosku ,mozna go tylko wydrukowac, potem zaniesc do urzedu

a mialo byc tak cudownie ,zalatwianie spraw poprzez internet mialo ruszyc pelna para ,od polowy kwietnia ...niestety jak sie okazuje to sa tylko obiecanki,trzeba czekac .

pozdrawiam
 
 
Izabela123 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 20 Cze 2008
Posty: 68
Skąd: Nieuwegein
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 11:12 am   

dobra wiadomosc

https://msw.gov.pl/pl/sprawy-obywatelskie/ewidencja-ludnosci-dowo/dowody-osobiste/12980,Informacje-Ogolne.html

Czyli wychodzi ze w koncu mozna.

Juz sie zarejestrowalam na ePUAP i sciagnelam wniosek do wypelnienia. Teraz tylko odpowiednie zdjecie i bede probowac.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 10:23 pm   

Izabela123,
Wniosek i zdjecie mozesz wyslac , wczesniej musisz wystapic o tzw .'' profil zaufany'' , a co z tym zwiazane nie wirtualnie, lecz osobiscie powinnas udac sie do polskiego urzedu ...

Cytat:
W celu zweryfikowania wniosku o potwierdzenie profilu zaufanego użytkownika prosimy udać się do wybranego przez siebie punktu potwierdzającego z dowodem osobistym lub paszportem w ciągu 14 dni od daty wysłania wniosku. Po upływie 14 dni od daty wysłania, wniosek zostanie automatycznie odrzucony przez system.


Powyzszy tekst z mojej korespondencji po wystapieniu o tenze profil

No coz, nic innego mi nie wypada jak w najblizszym czasie biegusiem do Polski po toz potwierdzenie .....

Rezyguje moze kiedys, moze w przyszlosci... Moze w innym zyciu :028:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Maj 20, 2015 10:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robus_1 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Barendrecht/Wroclaw
Wysłany: Śro Maj 27, 2015 1:05 pm   

A czy orientujecie sie moze czy mozna ten profil zaufany potwierdzic rowniez tutaj w Holandii np. w ambasadzie ? Szukalem w necie, ale nie znalazlem nic na ten temat, tylko polskie adresy... Pozdr
 
 
 
marianx8 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 54
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Wto Lip 21, 2015 11:35 pm   

W ambasadzie możesz wyrobić paszport za 110 e,
http://haga.msz.gov.pl/pl...a_pelnoletnich/
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lip 22, 2015 11:22 pm   

marianx8,
marianx8 napisał/a:
W ambasadzie możesz wyrobić paszport za 110 e,



czytaj dobrze o czym jest ten temat a potem sie wypowiadaj ok? bo tyle to i my juz wiemy

( inny temat z forum o paszporcie ! ) :029:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
ekki
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 8
Wysłany: Czw Lis 19, 2015 8:20 am   

No to mała aktualizacja, staram się właśnie wyrobić dowód z Holandii i w zeszłym tygodniu aktywowałem profil zaufany w ambasadzie w Hadze. Trzeba się umówić na wizytę, ale nie kosztuje to nic.

Przedwczoraj wysłałem przez EPUAP wniosek do mojego polskiego urzędu gminy, jutro chyba tam zadzwonię i spytam czy coś z tym robią, bo nie zdziwiłbym się, gdyby nikt tych wniosków nie odbierał :D
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lis 19, 2015 12:42 pm   

ekki,

Cytat:
w zeszłym tygodniu aktywowałem profil zaufany w ambasadzie w Hadze


Przeciez zalozenie bylo zgola inne - profil mialo sie aktywowac poprzez droge elektroniczna a nie poprzez zamawianie sobie wizyty w Ambasadzie

Jak juz bedziesz mial dowod w kieszeni ,to wtedy nam napisz..OK ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
ekki
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 8
Wysłany: Pią Lis 20, 2015 11:22 am   

Napiszę.

Co do założeń to nie wiem jakie były, cały ten EPUAP jest zdecydowanie bardziej skomplikowany niż powinien być. Ale wolę pojechać do Hagi potwierdzić profil zaufany i w czasie świąt odebrać dowód w Polsce, niż składać wniosek osobiście w PL i miesiąc później specjalnie lecieć odebrać.

No ale to teoria, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

[ Dodano: Wto Lis 24, 2015 10:37 am ]
Dowodu wprawdzie jeszcze nie w ręce nie mam, ale dzwoniłem do mojego urzędu gminy i potwierdzili, że wniosek w ePUAP odebrali i przesłali dalej, czyli dowód będzie na mnie czekał na święta.

:038:
 
 
kwachur 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 2
Wysłany: Wto Gru 01, 2015 8:24 pm   

Czy trzeba w związku z tym ponosić jakieś dodatkowe koszty? Nie myślę oczywiście o własnych przejazdach itp., ale o opłatach w urzędzie.
 
 
ekki
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 8
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 6:02 pm   

Nie, potwierdzenie profilu zaufanego w ambasadzie jest za darmo, wydanie dowodu w Polsce też.

[ Dodano: Nie Gru 27, 2015 12:00 pm ]
No i odebrałem dowód w Polsce. ePUAP działa! :038:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group