NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Panicelinka
Czw Mar 30, 2017 12:01 am
Problem z klientem ( z rosji)
Autor Wiadomość
lewy2 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 7
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 8:44 pm   Problem z klientem ( z rosji)

Witam
Pisze do Panstwa z prosba o porade prawna. Posiadam w Holandii zarejestrowana firme od 5 lat, ostatnio wykonywalem prace dla klienta z polecenia (klient z rosji). Klient zaakceptowal oferte, wplacil transze na material, po tygodniu wplacil kolejna transze i po mojej prosbie wplacil mi dodatkowa 3 transze. Lacznie wyplacil mi okolo 83% calosci z oferty nr 1. W miedzy czasie poprosil mnie o wykoanie kolejnej oferty na inna prace, oferte wykonalem-prace rowniez, jednak klientowi powiedzialem ze jezeli nie wplaci 35% od oferty nr 2 nie przyjde do pracy dokonczyc prace z oferty nr 1(minal termin na przelanie transzy a ja wykonalem juz cala prace z oferty nr 2). Z oferty nr 1 zostalo mi okolo 1 dzien pracy, oferta nr 2 jest wykonana w calosci.
Klient po otrzymaniu tej informacji przestal odbierac telefony, przestal odpisywac na maile oraz whatsapp-y. Czekalem 2 dni bo tyle mialem przeznaczone dla tego klienta podczas ktorych w dalszym cagu nie odpisywal na maile ani nie odbieral telefonow. Po 2 dniach musialem pojechac do jego domu po swoje narzedzia poniewaz zaczynalem inna prace. Po przyjechaniu do jego domu klient otworzyl drzwi i powiedzial ze nie odda mi moich narzedzi (jak to ujal: "W tej chwili nie jest to mozliwe") bez podawania zadnej przyczyny. Wezwalem policje i w asyscie policji oddal mi moje narzedzia.
Fakture za oferte nr 2 wyslalem mu tydzien temu, oczywiscie jest niezaplacona, mam problem z wystawieniem faktury za oferte nr 1. Czy powinienem odliczyc rzeczy ktorych nie zrobilem? Klient domaga sie ponadto, "rozlozenia na czynniki pierwsze" oferty nr 1.czyli nr jak ofercie bylo napisane "malowanie oraz tynkowanie scian w salonie" On domaga sie o rozpisanie tego na m2 itp.
Moje pytanie brzmi:
czy mam obowiazek rozbijac dla niego oferte nr 1 pomimo ze wczesniej ja zaakceptowal ?
Jak powinienem rozwiazac sprawe fatury nr 1? Wystawic na calosc tak jak bylo na ofercie? czy poodejmowaz rzeczy ktorych nie zrobilem pomimo ze bylem w gotowosci aby wykonac prace, jednak nie mialem kontaktu z klientem.

Wiem ze jest to bardzo zamieszane, mam nadzieje ze rozumieja Panstwo cos z tego, jezeli nie bardzo chetnie sluze dodatkowymi informacjami.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

Marcin
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Maj 13, 2015 5:25 pm   

lewy2,

Czy nie uwazasz ze jest to sprawa dla prawnika lub dobrego ksiegowego? Przeciez nie mamy pojecia o jakie kwoty chodzi, jak jest z twoja sytuacja finansowa, jakie masz mozliwosci prawne itd.?

Co do faktury 1, jesli klient chce o specyfikacji, mozesz rozbic ja na czynniki.
Co do calej faktury, mozesz policzyc koszty tylko pracy wykonanej, ale naliczyc dodatkowe koszty za odebranie sprzetu i czasu na wezwanie policji. Prawnik w tym ci pomoze.

A faktura 2 jak zostanie zaplacona?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group