NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
firma transportowa
Autor Wiadomość
Kazik52945
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 4
  Wysłany: Nie Cze 14, 2015 11:35 pm   firma transportowa

Moi drodzy, może ktoś z was ma już taką wiedze albo jakieś doświadczenie. Ja próbowałem doczytać coś w internecie ale niestety jak zawsze to bywa albo nic konkretnego nie ma albo opinie zbyt rozbieżne...
Mianowicie mam zamiar otworzyć firmę transportową w NL. W Polsce do 3,5 T można otwierać bez żadnych problemów. Natomiast powyżej 3,5 T już trzeba wystąpić o licencję i mieć kapitał w wysokości 9 000 Euro na pierwszy samochód itd.
Jak to wygląda w NL?
czy są takie same warunki?

kolejna sprawa... nie wiem, może to dziwne ale zauważyłem że auta dostawcze do 3,5 T są w zabudowie. Nie spotkałem busa plandeki... czy nie ma przypadkiem jakiegoś przepisu że nie można takich aut rejestrować jako dostawcze ... czy to tylko zbieg okoliczności że akurat tylko takie spotykałem czy o co chodzi? :)

Może jeszcze jak jest tu ktoś kto ma jakieś doświadczenie i może juz ma firmę transportową w NL mogą podpowiedzieć coś o czym powinienem wiedzieć chcąc taką firmę założyć

Mam nadzieje że uda mi się jakies informację uzyskać i za nie z góry dziękuję.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Cze 15, 2015 7:51 am   

Nie wiem jakie zasady sa w PL ale tu zeby moc miec i uzywac auto z ladownoscia powyzej 3.5T musisz miec Vakdiploma .Zrobienie tego kursu kosztuje troche czasu i kasy . Po zrobieniu kursu wystepujesz o NIWO .
Ogolnie zeby otwozyc firme transportowa nie musisz mic zadnych papierow .
Reszte doczytaj w temacie z linku .

http://www.niedziela.nl/f...er=asc&start=45
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Cze 15, 2015 7:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Pon Cze 15, 2015 7:36 pm   

Kazik52945 napisał/a:
W Polsce do 3,5 T można otwierać bez żadnych problemów. Natomiast powyżej 3,5 T już trzeba wystąpić o licencję i mieć kapitał w wysokości 9 000 Euro na pierwszy samochód itd.
Jak to wygląda w NL? czy są takie same warunki?


Na 99% w całej UE obowiązują obecnie takie same uwarunkowania na licencję na transport powyżej 3,5 tony czyli 9000 euro zabezpieczenia na 1 TIR, 6000 euro na kolejne pojazdy. Na pewno to samo obowiązuje w Czechach i na Słowacji. Zresztą kwoty podane w walucie euro w przepisach wskazują że to nie był polski wymysł tylko unijny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group