NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Panicelinka
Wto Cze 13, 2017 1:27 pm
Rozliczenie 2015 /2016
Autor Wiadomość
swirl
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 14
Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 3:24 pm   

Mam pytanie? Czy rozliczenia za 2013 i 2014 mogę robić tak jak w zeszłych latach czy też od tego roku potrzebuję do nich zaświadczenia o dochodach za lata 2013 i 2014? Będę wdzięczna za odpowiedź.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 8:01 pm   

Jagodowy napisał/a:
Witam, mam podobne pytanko, co ludzie pytający wyżej, ale kalkulatory wyliczające zwrot podatku podają, że mogę odzyskać całą kwotę 307 euro, jak to w końcu jest, ktoś wie na 100% czy warto?
Byłem w Holandii 2 miesiące , warunek ponad 90% moich dochodów z tego roku w NL jest spełniony.
Moje dane:
loonbelasting - 1.928
loonheffing - 307
Verrekende arbeidskorting - 149


Przeciez nie podales ile zarobiles, a podatki podajesz 2 - loonbelasting i loonheffing... wiec chyba i kalkulator nie bedzie dzialal. Ogolnie przy 2 miesiacach zwroty sa male.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 8:03 pm   

swirl napisał/a:
Mam pytanie? Czy rozliczenia za 2013 i 2014 mogę robić tak jak w zeszłych latach czy też od tego roku potrzebuję do nich zaświadczenia o dochodach za lata 2013 i 2014? Będę wdzięczna za odpowiedź.


Ehm, wydaje mi się że do rozliczeń za 2013 i 2014 potrzebujesz dane o dochodach z tych lat... :P Albo źle zrozumiałem pytanie.
 
 
Jagodowy
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: Śro Kwi 27, 2016 12:50 am   

GeraltRivia, 1.928 euro , to jest mój zarobek :) zapłacony podatek - 307. Czyli zwrot byłby mniejszy niż te 307 euro, które podaje kalkulator?
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Kwi 27, 2016 11:59 am   

Jagodowy,

No na pewno nie wiekszy :P

Jak spelniasz te wymogi 90% to mozesz odzyskac te 307 euro, o ile dostarczysz te wszystkie dokumenty. Niby sie oplaca, bo za ksiegowa itd. wyjdzie z 50e?
 
 
Jarna
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 2
Wysłany: Śro Kwi 27, 2016 1:39 pm   

Witam,

W 2015 roku pracowałem siedem tygodni w Holandii. Staram się teraz dowiedzieć czy przysługuje mi zwrot podatku i tutaj pojawia się szkopuł. Dochody z Holandii niestety nie stanowią 90% moich całościowych dochodów, to widać gołym okiem na PITach. Firma zajmująca się wstępnym oszacowaniem zwrotu również powiedziała, że go nie otrzymam. Niemniej jednak liczyłem już owy zwrot na kalkulatorach podatkowych i wychodziło, że powinienem go otrzymać.
Na tym mi akurat jakoś bardzo nie zależy, ale teraz pytanie czy mając na uwadze fakt, że nie jestem traktowany jako rezydent na terenie Holandii koniecznie MUSZĘ rozliczyć się z tamtejszym urzędem? Chodzi o to, że to kolejne koszta bo firma w Polsce za taką usługę życzy sobie 150-200zł, a i tak wiem, że nie dostanę zwrotu. Co w przypadku gdy wyślą mi ponaglenie do rozliczenia? Wiążę się to z jakąś karą finansową?

Pozdrawiam,
Mateusz
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Kwi 27, 2016 7:00 pm   

Jarna,

Dopoki nie dostales pisma od Belastingdienst ze masz sie rozliczyc, nie masz takiego obowiazku.

Jesli dostales pismo, a nie rozliczysz sie w terminie, to niestety beda naliczane kary.
 
 
LRW
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 1
Wysłany: Śro Kwi 27, 2016 11:50 pm   Umowa o dzieło w Polsce

Witam serdecznie,

Wypełniam właśnie deklarację podatkową online i mam dylemat. W zeszłym roku podpisałem kilka niewielkich umów o dzieło w Polsce na około 1000zł (w sumie). Zadeklarowałem to już w PIT za zeszły rok. W jaki sposób ująć ten dochód w holenderskiej deklaracji?

Pozdrawiam
 
 
Jarna
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 2
Wysłany: Czw Kwi 28, 2016 12:20 am   

GeraltRivia napisał/a:
Jarna,

Dopoki nie dostales pisma od Belastingdienst ze masz sie rozliczyc, nie masz takiego obowiazku.

Jesli dostales pismo, a nie rozliczysz sie w terminie, to niestety beda naliczane kary.


Dzięki za odpowiedź!

Czy takiego pisma można spodziewać się po określonym czasie czy na ten moment ciężko stwierdzić kiedy mógłbym coś takiego otrzymać i czy w ogóle ponaglenie o rozliczenie będzie miało miejsce?
 
 
goodgirl 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 1
Wysłany: Wto Maj 03, 2016 11:29 pm   

Cześć mam pytanie odnośnie rozliczenia z podatku za 2015 rozliczyłam sie w pewnym biurze które wydaje mi sie ale żle mi obliczyło moj zwrot. Pracowałam cały rok, byłam zameldowana od marca. I wyszło mi ze otrzymam 118 euro zwrotu, w innym biurze naliczyli mi ok 500 euro jak to możliwe? Co sie stanie jesli zostałam źle rozliczona? Sa róźne kalkulatory na necie ale każdy wylicza cos innego. Moge podac dokładne dane z jaarografu jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc.
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 11, 2016 11:22 am   

pytanko bo jednoznacznej odpowiedzi nie moge znalesc :
1)Czy osoba zameldowana caly rok w NL a majaca meldunek w PL musi takze dostarczac ten formularz o dochodach z Pl ?
2)Czy niedostarczenie go bedzie skutkowalo tylko nie moznoscia kozystania ze znizek podatkowych , czy moze jakimis innymi karami lub problemami ?
3) Czy to prawda ze w PL emeryci nie musza sie rozliczac z Polskim urzedem podatkowym ?
4)Czy osoba posiadajaca emeryture w PL i dom (wartosci wyzeszj jak 900k ) musi to tez wykazywac do tego formularza ?
5) czy partner fiskalny mieszkajacy w PL i majacy wysokie dochody ( np 45.000 zl )czyli wiecej jak 10% dochodow partnera w NL , ma wplyw na mozliwosc kozystania z powyzszych znizek ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Maj 11, 2016 11:25 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Maj 12, 2016 6:54 am   

baileys napisał/a:
1)Czy osoba zameldowana caly rok w NL a majaca meldunek w PL musi takze dostarczac ten formularz o dochodach z Pl ?


Posiadam zameldowanie zarowno w PL jak i NL przez caly rok i rozliczajac sie z podatku w NL zadnych papierow z PL nie dostarczalem

baileys napisał/a:
4)Czy osoba posiadajaca emeryture w PL i dom (wartosci wyzeszj jak 900k ) musi to tez wykazywac do tego formularza ?
wg holenderskiego prawa tak - podatku w takim przypadku by bylo 2-3 K euro rocznie :043: ( w zaleznosci czy osoba jest sama czy z partnerem )
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Maj 12, 2016 9:44 am   

Beny.rac napisał/a:
Posiadam zameldowanie zarowno w PL jak i NL przez caly rok i rozliczajac sie z podatku w NL zadnych papierow z PL nie dostarczalem
i w tym wypadku kozystales z wszystkim znizek czy nie ? bo gdzies wlasnie czytalam ze nie da sie kozystac z tych znizek bez tego formularza
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Czw Maj 12, 2016 3:59 pm   

1. Ja tez jestem tu i tu i nic nie dostaczalem. nikt mnie nawet o to nie pytal
2.Problemow zadnych nigdy nie mialem podobnie jak i zwrotow.
3.Moi rodzice sie rozliczaja czyli taki obowiazek musi byc
4.Tak, nie pamietam kwoty ale kiedys ktos tutaj wklejal linka to tych przepisow. Nazywalo sie to jakos dochody i nieruchomosci za granica jakos tak.
Zam wiele osob majacych lub budujacych domy w Polsce ale nikogo kto by sie tym chwalil w tutejszym belastingu
5.Wedlug mnie tak.Partner fiskalny to partner fiskalny.W dodatku z tego co mi wiadomo US i Belasting wymieniaja sie informacjami.

Z kozystania z wszystkich znizek? Hm dobre pytanie bo jakos ja nigdy zwrotow nie mialem.A ksiegowa jakos zawsze jest tajemncza.
Ale ja nie znam nikogo kto by jakies zaswiadczenia przywozil w dodatku niektorzy polacy sa tu po 15 lat i dluzej lecz nigdy czegos takiego nie przywozili.Z tego co mi wiadomo maja "wypasne chalupy"

[ Dodano: Czw Maj 12, 2016 4:10 pm ]
Takie cos znalazlem i wynika ze musza sie rozliczac : http://epity.pl/rozliczen...15-program.html
Zadzwonilbym do US ale dzis jest do 15.00
Ostatnio zmieniony przez xenon Czw Maj 12, 2016 4:14 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Maj 12, 2016 7:09 pm   

Dzieki xenon
xenon napisał/a:
Ale ja nie znam nikogo kto by jakies zaswiadczenia przywozil w dodatku niektorzy polacy sa tu po 15 lat i dluzej lecz nigdy czegos takiego nie przywozili.
Chodzi o en formularz o 90% dochodu z NL obowiazuje od 2015 . Pytania zadalam nie dla siebie a dla kogos kto dopiero od 2 lat jest "oficjalnie/legalnie "w NL .
A se troszeczke podraze : to w koncu kto ma obowiazek dostarczenia takiego formularza z polskiego US ? A moze nie jest to obowiazkiem ? juz sama glupieje bo niby prawnie ale nie obowiazkowe a moze jednak obowiazkowe ?
Cytat:
Aby móc korzystnie rozliczyć się z podatku w tym roku musisz najpierw zostać uznany za „Podatnika zagranicznego kwalifikującego się do ulg”, w tym celu trzeba będzie przestawić zaświadczenie o dochodach z Polski.
http://www.twojepodatki.n...z-holandii.html


xenon napisał/a:
Nazywalo sie to jakos dochody i nieruchomosci za granica jakos tak.

juz znalazlam chodzi o Opgaaf wereldinkomen .
Xenon za odpowiedzi dzieki a moze znasz/pomozesz odpowiedzi mi moje drazenie ? bo naprawde sie juz gubie obowiazkowe czy nie jak obowiazkowe to dla kogo ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Maj 13, 2016 9:27 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group