NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Panicelinka
Wto Cze 13, 2017 1:27 pm
Rozliczenie 2015 /2016
Autor Wiadomość
dkbs 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączyła: 14 Lis 2016
Posty: 4
Wysłany: Czw Lis 17, 2016 1:23 pm   

Julisiunio napisał/a:
tak wypełnia się tylko pierwszą stonę reszta to same zera które wpisuje się samemu bądż przemiła pani lub pan w urzędzie skarbowym spojrzy łaskawym okiem i sam to zrobi


To ja trafiłam na tą, co kazała mi sama wypełnić. Dziękuję, bardzo dziękuję za odpowiedź :)
 
 
Christ2002
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 1
Wysłany: Pon Sty 23, 2017 9:09 am   Re: Rozliczenie 2015

Dla osób bez meldunku :
Rozliczaj się u dobrego księgowej, księgowej najlepiej tylko z numerem BECON (potwierdzenie że ktoś się zna na księgowości i jest prawnie za to odpowiedzialny). Lepiej zapłacić więcej niż później mieć problemy.

Z tym BECON to nie do końca prawda. Każdy może prosić o nadanie BECON w urzedzie. Wypełnia się formularz i przysyłają . Nie ma znaczenia czy się ktoś się zna na podatkach czy nie. BECON to tylko oznaczenie doradcy podatkowego. nie jest weryfikowane wiedzą czy egzaminem.
Pozdrawiam :039:
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Pon Sty 23, 2017 9:55 am   

Jak korzystać z fachowca to tylko licencjonowany doradca podatkowy. Można ich wyszukać w swojej okolicy na stronie Izby Licencjon. Doradców Podatkowych - http://www.rb.nl/home lub na stronie Związku Zawodowego Księgowych - https://www.nba.nl/MKB/in...en-accountant1/ .
Warto również mieć podstawową wiedzę o strukturze 'tytułów' w tym zawodzie - fajny i prosty schemat z opisem można znaleźć tu : http://www.rbopleidingen.nl/fiscale-opleidingen
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lut 06, 2017 11:55 am   

Fejkdrejk napisał/a:

Zwrot podatku 2015

Witam,
Sprawa wygląda następująco, otóż w roku 2015 pracowałem z dziewczyną w Holandii 2 miesiące. Chcemy wystąpić o zwrot podatku w firmie pośredniczącej z Polski. Czytałem w internecie dużo opinii i niektóre wydają mi się być ustawione przez biura rachunkowe, chciałbym wybrać rzetelne biuro dzięki usług którego odzyskam zwrot na czas i nie będę miał żadnych problemów. Polecacie jakieś z własnych doświadczeń? Zależy mi na tym, aby biuro było sprawdzone. Jakiego rzędu będzie zwrot za miesiąc pracy zarabiając po ok. 400euro tygodniowo (jarografu z firmy w której pracowałem pierwszy miesiąc nie dostałem, nie mam z nimi kontaktu mimo prób kilkukrotnego skontaktowania się telefonicznie i za pomocą e-mail)
Mogę tak zrobić, że rozliczę się tylko za drugi miesiąc pracy bez żadnych konsekwencji? (nie mam już pomysłu jak pozyskać od nich jarograf)
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi! :)
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pon Lut 06, 2017 7:54 pm   

Jak masz salarisy z tej firmy, a konkretnie ostatni, to tez wystarczy do rozliczenia
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
annab 
Gaduła
zocha

Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 114
Wysłany: Wto Lut 07, 2017 5:47 am   

Dziekuje za odpowiedz.Maz przepracował w jednym biurze ponad 10 lat w listopadzie przeszedl do drugiego i miala nastapic kontynuacja w placeniu skladek do stippu to teraz nie wiem czy oni placa czy nie placa?
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Lut 24, 2017 4:14 pm   

Rozliczał się ktoś z 2016 za pomocą DigID?

Rozliczenie się występuje pod przyciskiem Openen jak dobrze rozumiem tę stronę?
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Pią Lut 24, 2017 7:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Lut 24, 2017 4:43 pm   

Rozliczać za 2016r. można się od 1 marca 2017r.
https://www.belastingdien...lastingaangifte
 
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Lut 24, 2017 7:00 pm   

Ah, to za wcześnie w takim razie :)
Spasiba.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Mar 04, 2017 3:47 pm   

przeniesione

Roland791 napisał/a:
Witam, byłem w Holandii dosyć krótki okres czasu, oczywiście byłem tam za pracą, lecz wypadek w pracy zmusił powrót.Otrzymałem wynagrodzenie za pierwszy tydzień oraz chorobowe.
Potrzebuję pomocy na temat rozliczenia, rozliczenie PIT w Polsce zostało zrobione na tzn 0, lecz nie wiem sam co dalej.
Jeśli jest możliwość proszę o pomoc, jestem młodym laikiem o takie sprawy.
 
 
Roben25
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Mar 2017
Posty: 1
Wysłany: Pon Mar 06, 2017 9:21 pm   Rozliczenie 2015 - Kiedy można się spodziewać .

Witam!
A więc, rozliczałem się 24 kwietnia 2016 roku. Kiedy mogę spodziewać się definitywnej odpowiedzi ze strony belastingu że zostałem rozliczony , do kiedy oni mają czas.
Z góry dziekuje.
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Wto Mar 07, 2017 5:13 pm   

Czy trzeba sie rozliczac kiedy wrocilo sie juz do PL ,ale otrzymuje sie ciagle rodzinne?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Mar 07, 2017 5:28 pm   

stroopwafel napisał/a:
Czy trzeba sie rozliczac kiedy wrocilo sie juz do PL ,ale otrzymuje sie ciagle rodzinne?
jezeli nie masz dochodow w danym roku , ani nie masz meldunku ani nieruchomosci w NL to nie nie musisz sie rozliczac ale tym samy nie masz prawa do rodzinnego i dlatego musisz je zatrzymac . W innym wypadku musisz sie rozliczyc
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Wto Mar 07, 2017 5:30 pm   

Ma prawo do rodzinnego bo ja jestem w Holandii i jestem ojcem dziecka
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Mar 07, 2017 5:37 pm   

nie nie musi sie rozliczac
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group