NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Panicelinka
Wto Cze 13, 2017 1:27 pm
Rozliczenie 2015 /2016
Autor Wiadomość
annab 
Gaduła
zocha

Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 114
Wysłany: Czw Mar 17, 2016 9:17 am   

Witam
pomogłby ktos wypełnic zaswiadczenie o zarobkach , bo nie wiem czy wpisywac bsn i co wpisac jako nr indyfikacyjny kraju -nip czy pesel?
Mam nadzieje ze ktos pomoze o dobrym sercu :073:
Ostatnio zmieniony przez annab Czw Mar 17, 2016 12:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Mar 17, 2016 9:31 am   

annab napisał/a:
[...] co wpisac jako nr indyfikacyjny kraju -nip czy pesel?

Lepiej się za to nie zabieraj. Zleć to księgowemu.
 
 
 
chrris 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 6
Wysłany: Czw Mar 17, 2016 4:29 pm   

@expekt84 nie jestem pazerny, tylko nie miałem styczności z księgowymi i im po prostu nie ufam, dlaczego? Dałem 40zł i chcieli ode mnie tylko Jaaropgave i dni od kiedy do kiedy pracowałem.

Dostałem rozliczenie, które wg mnie jest źle zrobione, gdyż:

Pracowałem w innej miejscowości niż zamieszkania - biuro policzyło 111,25zł zamiast 139,06zł
Kolejna sprawa to kurs, cały mój dochód z Jaaropgave został przemnożony przez średni kurs euro z dnia poprzedzającego ostatni dzień pracy a nie każdy tydzień osobno (nawet nie chcieli salarisów) A co z "rozłąkowym"?

I co Ty na to @expekt84? Lepiej już sam się zorientowałem jak to policzyć, mógłbym oczywiście wysłać to do US i liczyć na to, że będzie OK.

I bądź tu mądry i pisz wiersze, zamiast na stronie US zrobić konkretną instrukcję co i jak to w każdym źródle jest podane inaczej...
 
 
annab 
Gaduła
zocha

Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 114
Wysłany: Czw Mar 17, 2016 7:38 pm   

annab napisał/a:
Witam
pomogłby ktos wypełnic zaswiadczenie o zarobkach , bo nie wiem czy wpisywac bsn i co wpisac jako nr indyfikacyjny kraju -nip czy pesel?
Mam nadzieje ze ktos pomoze o dobrym sercu :073:
 
 
marianx8 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 54
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Czw Mar 17, 2016 8:29 pm   

Nr identyfikacyjny w kraju to Twój pesel
 
 
halu 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 35
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw Mar 17, 2016 10:09 pm   

Witam,
"Bez meldunku w Holandii nie będzie chyba zwrotów, tak interpretuje te przepis" czy ktoś wie może więcej i mógłby rozwinąć ? jeżeli pracowałem w NL a nie jestem zameldowany nie dostane ani grosza ?
 
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Mar 17, 2016 10:12 pm   

A numer identyfikacyjny w Holandii to BSN.

Ostatnie zmiany podatkowe, o których było głośno to takie żeby skorzystać z holenderskich ulg musiałeś tu uzyskiwać 90% rocznego przychodu + zaświadczenie z polskiego urzędu skarbowego ile zarobiłeś. Poczytaj wcześniejsze wpisy na forum.

http://praca.interia.pl/p...e-t,nId,2022548
Ostatnio zmieniony przez wigru Czw Mar 17, 2016 10:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
halu 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 35
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw Mar 17, 2016 10:29 pm   

Przeczytałem cały wątek i w pierwszym poście Geralt stwierdził to co zacytowałem, więc jestem ciekaw czy ktoś wie coś konkretnego na temat braku zwrotu z podatku.
 
 
 
expekt84
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 22
Wysłany: Pią Mar 18, 2016 10:31 am   

ja w roku 2015 pracowałem tylko w NL (bez meldunku) i żeby się rozliczyć z BD potrzebuje to zaje***ane zaświadczenie od polskiego US....aby je dostać muszę złożyć PIT36 i PIT ZG, ale NIE MA WIĘKSZEGO ZNACZENIA jak wypełnisz pitZG.... ważne że coś przedłożysz w polskim US bo składasz to tylko żeby dostać ten kwit od nich.......inaczej się ma sprawa jak pracowałeś w PL i NL w 2015 roku wtedy jest większa afera!!! NIE pracowałem w PL i polski US łaski nie robi.....tak to widzę i życzę wam więcej luzu, nie ma się co przejmować tymi UBEKAMI .......w poniedziałek jade do US po te zaświadczenie i dam znać czy stwarzali. :072:
 
 
chrris 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 6
Wysłany: Sob Mar 19, 2016 1:30 pm   

Po zapytaniu jednego biura o rozliczenie, obliczyli, że muszę jeszcze dopłacić Holenderskiemu urzędowi 170EUR, jak to możliwe?!?
Ostatnio zmieniony przez chrris Sob Mar 19, 2016 1:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Mar 19, 2016 3:27 pm   

chrris napisał/a:
Po zapytaniu jednego biura o rozliczenie, obliczyli, że muszę jeszcze dopłacić Holenderskiemu urzędowi 170EUR, jak to możliwe?!?


Jak mnie pamięć nie myli to od 3-5 lat dopłacam hol urzędowi :072:

Zwrotu podatku już dawno nie widziałem :033:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Sob Mar 19, 2016 7:34 pm   

Cytat:
Jak mnie pamięć nie myli to od 3-5 lat dopłacam hol urzędowi

To przecież dobrze. Ja niestety mam zwrot co roku, czyli Belastingdienst obraca cały rok moją kasą.Na szczęscie niewielki zwrot :038:
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Sob Mar 19, 2016 7:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
chrris 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 6
Wysłany: Sob Mar 19, 2016 8:58 pm   

Mathnl napisał/a:
Cytat:
Jak mnie pamięć nie myli to od 3-5 lat dopłacam hol urzędowi

To przecież dobrze. Ja niestety mam zwrot co roku, czyli Belastingdienst obraca cały rok moją kasą.Na szczęscie niewielki zwrot :038:


Dobrze jak ktoś prasuje w NL i to euro ma, a ja pojechałem tam żeby zarobić a nie dopłacać jeszcze... ;/
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Nie Mar 20, 2016 11:07 pm   

chrris napisał/a:
Dobrze jak ktoś prasuje w NL i to euro ma, a ja pojechałem tam żeby zarobić a nie dopłacać jeszcze... ;/

Ale to znaczy, że dostałeś więcej niż zarobiłeś.
 
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pon Mar 21, 2016 8:07 pm   

Czesc

Mieszkam w NL od ładnych paru lat, tutaj jestem zameldowany i osiągam dochody. Rok temu znów mnie pokusiło się rozliczyć -> 50Euro doplaty i w tym roku dostałem "zaproszenie nie do odrzucenia";)

Myślę jak uprościć sprawy i mam kilka pytań:

1. Jaki formularz i jak go zdobyć? -> potwierdzający rezydencją podatkową w Holandii tak aby można było go przedłożyć w PL US abym w PL nie musiał składać PIT.

2. Jak składacie PIT 36 jaki adres zamieszkania wpisujecie - "stary PL" czy NL? Pytam bo mi kiedyś doradzono w PL US aby wpisywać PL dla świętego spokoju i tak robiłem. Ale skoro teraz systemy będą połączone to nie chce aby był problem i nie wiem czy jakieś komplikacje będą jak w PL wpisałbym adres NL.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group