NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Panicelinka
Wto Cze 13, 2017 1:27 pm
Rozliczenie 2015 /2016
Autor Wiadomość
Muriel
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Wto Cze 20, 2017 11:35 pm   

Mam taką samą sytuację i nie bardzo wiem co zrobić. Byłam w biurze podatkowym w Polsce, który rozlicza między innymi podatki holenderskie i mimo, że po wstępnej kalkulacji wyszło ok. 100 euro dopłaty, powiedziano mi, żebym wstrzymała się z rozliczeniem i zaczekała na wezwanie z Belasting.
Z drugiej strony doczytałam w internecie, że termin składania zeznania mija 1 lipca. I powiem szczerze, że nie wiem co w tej sytuacji zrobić.
Czy ktoś orientuje się jaka jest procedura jeśli chodzi o wezwania do zapłaty? Czy jeśli nie złożę zeznania do 1 lipca to Belasting od razu może nałożyć na mnie karę za jego brak czy wcześniej po prostu dostanę wezwanie, że mam to zrobić?
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Cze 30, 2017 5:47 pm   

Macie zwroty za 2016? U mnie ciągle przetwarzają, a rozliczyłem się na początku marca przez DigiD.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Cze 30, 2017 9:14 pm   

Fegelein napisał/a:
Macie zwroty za 2016? U mnie ciągle przetwarzają, a rozliczyłem się na początku marca przez DigiD.

na poczatku marca rozliczenie-pod koniec maja zwrot na koncie
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
cama555 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Mar 2016
Posty: 17
Wysłany: Wto Lip 18, 2017 10:41 am   

Muriel napisał/a:
Mam taką samą sytuację i nie bardzo wiem co zrobić. Byłam w biurze podatkowym w Polsce, który rozlicza między innymi podatki holenderskie i mimo, że po wstępnej kalkulacji wyszło ok. 100 euro dopłaty, powiedziano mi, żebym wstrzymała się z rozliczeniem i zaczekała na wezwanie z Belasting.
Z drugiej strony doczytałam w internecie, że termin składania zeznania mija 1 lipca. I powiem szczerze, że nie wiem co w tej sytuacji zrobić.
Czy ktoś orientuje się jaka jest procedura jeśli chodzi o wezwania do zapłaty? Czy jeśli nie złożę zeznania do 1 lipca to Belasting od razu może nałożyć na mnie karę za jego brak czy wcześniej po prostu dostanę wezwanie, że mam to zrobić?


Nie wiem, jaką masz sytuację, mieszkasz jeszcze w Holandii? Ja się wyprowadziłam pod koniec października i dostałam listem m-form do wypełnienia. Z firmy w Polsce, która mnie rozliczała uzyskałam wiadomość, że można wysłać rozliczenie po 1szym lipca, że urząd nie jest bardzo restrykcyjny, ale do 17-tego wypadałoby to zrobić.
Jeśli nie mieszkasz w NL i nie dostałaś wezwania do rozliczenia, to chyba nie musisz tego robić, ale nie jestem pewna ;)
 
 
rongath
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 1
Wysłany: Pią Sie 18, 2017 3:15 pm   

Witam. Dostałem wezwanie do zapłaty (dopłata za rozliczenie roku 2016) z Belastingu. Mam zapłacić do 1 września tego roku. Dostałem list na polski adres, a przebywam aktualnie w Holandii, więc nie mogę skorzystać z formularza dołączonego do listu. Jaki powinienem zatem wpisać tytuł przelewu jeśli będę przelewał z konta? Mój numer SOFI? Co innego?
Ostatnio zmieniony przez rongath Pią Sie 18, 2017 3:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Sie 18, 2017 4:39 pm   

rongath
Cytat:
, Wilt u een aangifte of aanslag betalen maar bent u de acceptgiro kwijt? Of weet u niet meer welk aangifte-, aanslag-, of beschikkingsnummer bij een betalingskenmerk hoort? Met de Zoekhulp betalingskenmerk en aangifte-, aanslag- of beschikkingsnummer kunt u dat achterhalen.



https://www.belastingdien...chikkingsnummer
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Sie 31, 2017 10:36 am   

njvndv napisał/a:


Rozliczenie z podatku 2016

Cześć,
na początek zaznaczę, że jestem w tym temacie kompletnie zielony i nie wiem jak sie za to zabrać.

Sprawa wygląda tak, że pracowałem w Holandii przez równe 30 dni w 2016 roku (wakacyjnie) i w tym roku przyszedł mi Jaaropgraf (nie wiem czy tak to się piszę, przepraszam za ewentualne błędy), ale jako, że nauka, potem ponownie praca to nie zdążyłem się za to zabrać w czasie i zwlekałem z tym aż do teraz.
Nie mam pojęcia jak sie zabrać za ten zwrot podatku. Byłem u księgowego i na początek wypisał mi "czynny żal" bo nie rozliczyłem się z Polską Skarbówką na czas, okej. Ale co teraz, ponoć mam wypełnić PIT-36 i co dalej?

Nie miałem żadnego dochodu w Polsce w tamtym roku i teraz zastanawiam się czy mi się w ogóle opłaca rozliczać z tego, skoro Polski fiskus może jeszcze mnie naciągnąć na koszty, a z drugiej strony nie wiem czy będzie się to liczyło z jakimiś konsekwencjami.

Mam nadzieję, że mogę liczyć na Waszą pomoc, bo nie mam do tego juz głowy.

Pozdrawiam i przepraszam za błędy. :)
 
 
Rapel
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 9
Wysłany: Czw Lis 02, 2017 1:21 pm   

U mnie nie ma rozliczenia ani za 2015,ani za 2016.
Księgowa mówi, że belasting na czas do 5 lat na zwrot, czy to prawda, czy ktoś tak ma?
Ostatnio zmieniony przez Rapel Czw Lis 02, 2017 1:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lis 02, 2017 2:46 pm   

Rapel napisał/a:
że belasting na czas do 5 lat na zwrot, czy to prawda
tak to prawda a zwlaszcza jak sie rozliczlales po terminie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lis 28, 2017 10:08 am   

karanka napisał/a:
Dzień dobry,
dostałem zawiadomienie z US w Polsce, że muszę złożyć korektę, ale niestety nie mam dostatecznej wiedzy, jak wypełnić rubryki z podatnik info.


Oto pytania, które pojawiają się przy wypełnieniu PIT:
1: Podaj sumę kwot przychodów
2. Podaj kwotę pobranych przez płatników zaliczek na podatek
3. Podaj sumę kwot faktycznie zapłaconych zaliczek (Podatnik)
4. Podaj sumę składek na ubezpieczenie społeczne zapłacone i/lub pobrane przez płatników (Podatnik)
5. Podaj sumę składek na ubezpieczenie zdrowotne zapłacone i/lub pobrane przez płatników (Podatnik)
6. Podaj kwotę zapłaconych i odliczonych składek na ubezpieczenie zdrowotne, które w bieżącym roku podatkowym zostały Ci zwrócone (Podatnik) TUTAJ AKURAT WSZYSTKO ZOSTAŁO ZWRÓCONE


Rozumiem, że wszystkie dane podaję w polskiej walucie po kursie z ostatniego dnia pracy, czy w walucie EURO?

Dane, które mam na jaaropgve
Loon voor LH 927
Ingehouden loonheffing 181
Verrekende arbeidskorting 86
Totaal premies verknemersverzekeringen 152
Loon ZVW 927
Ingehouden bijdrage ZVW 0
Werkgeverheffing ZVW 65
Verrekende levensloopwerlofkorting 0


Bardzo proszę o pomoc w odwiedź chociaż na część pytań.
praca sezonowa od 11.08.2015 do 29.09.2015
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Ewi0808
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Lis 2017
Posty: 3
  Wysłany: Wto Lis 28, 2017 10:00 pm   Rozliczenie dla osoby nie pracującej w Holandii cały rok

Cześć, Pracowałam w Holandii przez 3 miesiące. Innych dochodów brak- a więc mogę skorzystać z tej reguły 90% czyli byc traktowanym jako rezydent. Wszytsko już wypełniłam w swoim roliczeniu ale mam problem. Nie jestem pewna czy dbrze wyliczam ogólne ulgi ( alemene heffingskording). Trzy miesiące to 120 dni. 120/360*2242=747,33 eur + arbeidskorting z jarogravu?
Pracowałam w 2015 roku w Holandii ale rozliczałam się przez pośrednika i wtedy pracowałam od 23.02 do 16.05 i potem jeszcze od 22.09 do 20.11 łącznie daje 138 dni i licząc tym spsobem co wyżej 138/360*2203=844.48 eur a na decyzji mam wpisane 1176 euro i jescze dodatkowo trzeba doliczyć arbeidskorting z jarogravu.

Dochód holenderski w obu latach nie przekracza 19tys eur.

Czy może mi ktoś pomóc to wyliczyć?
Ostatnio zmieniony przez Ewi0808 Wto Lis 28, 2017 10:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marines27
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 11
Wysłany: Wto Gru 26, 2017 2:02 pm   

karanka napisał/a:
Dzień dobry,
dostałem zawiadomienie z US w Polsce, że muszę złożyć korektę, ale niestety nie mam dostatecznej wiedzy, jak wypełnić rubryki z podatnik info.


Na brak dostatecznej wiedzy najlepsza będzie wizyta u księgowego.


karanka napisał/a:
Rozumiem, że wszystkie dane podaję w polskiej walucie po kursie z ostatniego dnia pracy, czy w walucie EURO?


Przy przeliczeniu wypłaty pod uwagę brany jest średni kurs ogłoszony przez NBP z dnia poprzedzającego dzień uzyskania przychodu. O ile jest to dzień roboczy.

W praktyce wiele osób przelicza dochody po średnim kursie rocznym EUR/PLN.


Twoje holenderskie zarobki należy przeliczyć po odpowiednim kursie, odliczyć diety i uwzględnić odpowiednio przysługujące- koszty uzyskania przychodu.
Następnie należy wypełnić Pit ZG, który dołączysz do -zapewne w Twoim wypadku- Pit 36.
Ponadto jeśli uzyskiwałaś dochody w PL należy je wskazać w rozliczeniu.

Przydatne linki:



Diety zagraniczne

Koszty uzyskania przychodu
Kursy walut NBP
 
 
Olkafasolka
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Sty 2018
Posty: 1
Wysłany: Sob Sty 13, 2018 6:44 pm   

Witam, muszę podbić zaświadczenie u polskim urzędzie skarbowym o dochodach do rozliczenia w Belasting. Dochód jest w Euro. Po jakim kursie przeliczyć? Czy były jakieś problemy z podbiciem ze względu na walutę obcą na zaświadczeniu?
Z góry dziękuję
 
 
wifroon
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 2
Wysłany: Pią Lut 02, 2018 2:27 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Lut 02, 2018 4:26 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
EwaMark
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Kwi 2018
Posty: 4
Wysłany: Pon Kwi 09, 2018 4:28 pm   

Witam ,
Mam pytanie odnośnie rozliczenia za rok 2016.
Ostatnio rozliczylam się z belastingiem za przepracowany rok 2017 ( zarobki tylko holenderskie przez 11 miesięcy)
W 2016 roku przepracowałam tylko ok 6 tygodni w Holandii , większość dochodu uzyskałam w Polsce.

Z zarobków holenderskich za rok 2016 rozliczylam się tylko w Polsce, ponieważ nie przysługuje mi żadna ulga czy zwrot ze strony Holandii. Czy mimo to muszę zgłosić zeznanie podatkowe do Belastingu?
Czy jest możliwe że zwrot podatku za rok 2017 dostanę dopiero gdy rozlicze się z belastingiem za rok 2016 ?

Jednym słowem czy pracownicy , którzy pracują tylko sezonowo w Holandii , muszę jeszcze płacić za rozliczenia podatkowe , mimo że nie przysługują im żadne ulgii ? Czytałam też gdzieś że są możliwie dopłaty do belastingu za rozliczenia roczne...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group