NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
program 500+
Autor Wiadomość
kaja12
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 7
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 9:20 am   program 500+

Witam. Mam pytanie. Jestem z mezem po rozwodzie mamy dziecko. Od 1 kwietnia mozna skladac wnioski o przyznanie 500 zl na dziecko, dodam ze ojciec dziecka mieszka i pracuje w holandii i otrzymuje z SVB zasilek na dziecko ktory przelewany jest na moje konto. Czy mam szanse dostac te 500 zl skoro pobieram ten zasilek z SVB? Czy musze z niego zrezygnowac a jesli tak to co musze zrobic zeby z tego zasilku z SVB zrezygnowac? Oczywiste jest to ze bardziej oplacalne dla mnie bedzie 500 zl niz co kwartal z SVB. Prosze o pomoc bo jak narazie w urzedach nikt nie jest w stanie mi pomoc.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 9:50 am   Re: program 500+

kaja12 napisał/a:
[...] otrzymuje z SVB zasilek na dziecko ktory przelewany jest na moje konto
Od jakiegoś czasu, nie można dostawać pieniędzy z SVB na inne konto niż wnioskodawcy. Miało to związek z wyłudzeniami przez bułgarów i rumunów. Sam zostałem kiedyś wezwany do zmiany, ja byłem wnioskodawcą a pieniądze przychodziły na konto żony. Ten kto wnioskuje i ma opiekę nad dziećmi na jego konto przychodzą pieniądze.

kaja12 napisał/a:
[...] Czy mam szanse dostac te 500 zl skoro pobieram ten zasilek z SVB?
Nie, bo warunkiem otrzymywania jest niepobieranie zasiłku w innym państwie. Co by było jakbyśmy pobierali zasiłek w PL, NL, DE i UK? Żyć nie umierać... Chociaż dowiedz się dokładnie, bo PiS twierdzi, że to nie jest zasiłek tylko program wsparcia dla rodzin.

kaja12 napisał/a:
[...] co musze zrobic zeby z tego zasilku z SVB zrezygnowac?
Zrezygnuj. Nikt Ci na siłę tego nie daje.

Zwróć uwagę, że w Holandii masz różne rodzaje pomocy: kinderbijslag z SVB i kindgebonden budget z belastingu. Jest jeszcze kinderopvangtoeslag. Najlepiej niech Ci to ogarnie dobra księgowa, bo może się okazać że zrezygnujesz nie z tego co trzeba. Jeden to zasiłek a drugi to dodatek na dzieci. Być może to taki odpowiednik polskiego 500+.
 
 
 
kaja12
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 7
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 10:11 am   

Poki co nikt sie nie upomina o to zeby zmienic nr konta. Dziecko mieszka ze mna w polsce. Mi z Nl przysluguje tylko zasilek z SVB otrzymywalam od nich przez rok kindertoeslag i pozniej kazali mi to zwrocic bo sie doliczyli ze jednak mi to nie przysluguje wiec szczerze mowiac wolalabym zrezygnowac ze wszystkich dodatkow i zasilkow ktore przysluguja mi z holandii bo pozniej nie wyrabiam sie na zakretach jak musze im to zwracac. Weszlam dzis na strone svb i tam jest ze jezeli chce zglosic jakakolwiek zmiane musze posiadac DigiD. Niedawno zostal mi zabrany sofi nr i automatycznie zabrano mi tez DigiD takze niewim co mam zrobic zeby zrezygnowac z tego zasilku z SVB jaki formularz im wyslac. Moze ktos jest w stanie mi pomoc?
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 11:10 am   

kaja12 napisał/a:
Poki co nikt sie nie upomina o to zeby zmienic nr konta. Dziecko mieszka ze mna w polsce. Mi z Nl przysluguje tylko zasilek z SVB otrzymywalam od nich przez rok kindertoeslag i pozniej kazali mi to zwrocic bo sie doliczyli ze jednak mi to nie przysluguje wiec szczerze mowiac wolalabym zrezygnowac ze wszystkich dodatkow i zasilkow ktore przysluguja mi z holandii bo pozniej nie wyrabiam sie na zakretach jak musze im to zwracac. Weszlam dzis na strone svb i tam jest ze jezeli chce zglosic jakakolwiek zmiane musze posiadac DigiD. Niedawno zostal mi zabrany sofi nr i automatycznie zabrano mi tez DigiD takze niewim co mam zrobic zeby zrezygnowac z tego zasilku z SVB jaki formularz im wyslac. Moze ktos jest w stanie mi pomoc?


To nie jest tak, że Ci nie przysługuje. W Holandii najpierw masz voorschotbeschikking (decyzję wstępną) i wszystkie zasiłki wypłacane są jako voorschot (zaliczka) a później jest definitieve berekening czyli rozliczenie końcowe. Jeśli we wniosku wpisałaś za mało albo za dużo albo Ci się nie należało albo nastąpiła zmiana sytuacji w ciągu roku to później w rozliczeniu rocznym to wychodzi i trzeba oddać.

SoFi numeru nikt Ci nie zabierze, jak go dostałaś i dziecko to macie go na zawsze - to taki jakby odpowiednik PESEL-u w Polsce chociaż to nie do końca to samo.

DiGid może Ci zablokowali, jeśli się wymeldowałaś ale na pewno nie SoFi (BSN). Pomoże Ci dobra księgowa, bo masz namieszane. Jak jej dasz upoważnienie, to może za Ciebie występować bez DiGidu.
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 1:53 pm   

kaja12 napisał/a:
Mi z Nl przysluguje tylko zasilek z SVB otrzymywalam od nich przez rok kindertoeslag i pozniej kazali mi to zwrocic bo sie doliczyli ze jednak mi to nie przysluguje

wspomniany zasilek otrzymuje dziecko, ktorego rodzic spelnia odpowiednie kryteria .
Sofi numeru nikt ci nie zabierze, otrzymalas go dozywotnio, a holenderski Digid nie zawsze w Polsce dziala jesli nie korzystalas z Digid przez ostatnie 12 miesiecy to taki digid jest blokowany trzeba wystapic o nowy, ale tylko wtedy kiedy posiadasz meldunek na terenie Holandii .
kaja12 napisał/a:
niewim co mam zrobic zeby zrezygnowac z tego zasilku z SVB jaki formularz im wyslac.


wydrukuj ten FORMULARZ ,wypelnij podaj powod .ze rezygnujesz np. ze wzgledu na to iz bedziesz otrzymywala pieniadze z urzedu polskiego ,podpisz i wyslij listem poleconym do SVB

https://www.svb.nl/Images/2160NT.pdf
ps
(jesli sie myle i to nie jest ten formularz to prosze niech ktos to poprawi) .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Mar 03, 2016 1:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kaja12
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 7
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 5:27 pm   Program 500+

A jeszcze mam pytanie czym sie rozni kinderbijslag od kindgebonen budget? Ktory z nich jest tym samym co u nas w pl tzw rodzinne.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 6:49 pm   

kaja12 napisał/a:
kinderbijslag
jest tym co w Polsce rodzinne
 
 
kaja12
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 7
Wysłany: Czw Mar 31, 2016 8:53 pm   Program 500+

W tym formularzu jest adnotacja ze trzeba wyslac potwierdzenie jak pobiera sie swiadczenia rodzinne w polsce ale ja jeszcze nie pobieram to co mam w tym formularzu zaznaczyc? W Polsce nie moge zlozyc wniosku o 500 zl bo pobieram w Nl i kolo sie zamyka. Jak ja mam z tego wybrnac? Moze ktos mi pomoze?

post edytowalam
jesli kogos cytujesz to uzyj do tego [quote]
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Mar 31, 2016 9:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
czarekmen
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 17
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 12:24 pm   

Mam kilku znajomych w Polsce którzy pobierają 500+
Większość z nich wydaje te pieniądze na zakupy, ciuchy, jedzenie, samochody, wycieczki.
Mam też takich którzy zdecydowali się odkładać całą sumę na trudniejsze czasy. Wpłacają na konto oszczędnościowe czy lokatę.
Myślę, że to rozsądniejsze podejście.
Tak właśnie wyglądałaby sytuacja gdyby nagle pozwolić ludziom dobrowolnie odkładać kasę na emeryturę. Odkładałyby jednostki. A później byłaby bieda na starość.
Ostatnio zmieniony przez czarekmen Wto Lip 19, 2016 12:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
czerwony 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 20, 2016 2:38 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Wrz 09, 2016 3:09 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
forst 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd: Puławy
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 4:39 pm   

Czarek ma rację. Niewielki odsetek ludzi zarządza pieniędzmi z głową, szczególnie z 500+. Rozumiem, że nie wszyscy są w stanie odkładać te fundusze na później, dla dziecka. Ale nie fair byłoby wydawanie siana na dziecko na własne wymysły i fatałaszki.

[ Dodano: Czw Paź 20, 2016 6:35 pm ]
Po przeczytaniu ksiazki "Jak nas oszukuja wielkie firmy", nie odezwe sie juz nigdy na temat oszczedzania w funuszach :) bonus
Ostatnio zmieniony przez forst Czw Paź 20, 2016 6:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
spaas 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Lis 2016
Posty: 5
Wysłany: Sob Lis 12, 2016 10:42 pm   

Tak czy inaczej, dla wielu rodzin to wydatna pomoc.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Wrz 19, 2018 6:32 pm   

przeniesione

Cytat:
"borutaPL"Od stycznia 500 złotych na dziecko. Zobacz, czy ci się należy i pobierz gotowy wniosek,wypełnij i pobieraj 500 zł na dziecko.
Link do pobrania wniosku
1. 500zł na mies. przez rok od stycznia dla rodzin, którym urodzi się dziecko
2. Dla tych, którzy nie mogli skorzystać, np. z urlopu rodzicielskiego
3. Według ekspertki Instytutu Spraw Publicznych - to konkretna i pewna pomoc,pobierz i złuz wniosek w nowym roku.

obrazek

Wkradl sie blad ,podczas kopiowania i przenoszenia postu ,czasem zdarzaja sie takie sytuacje

Zaq ,dzieki juz poprawilam :038:
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Wrz 19, 2018 9:28 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Wrz 19, 2018 7:51 pm   

Panicelinka, post ktory przenioslas to jakis spam.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
MargoRav 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Wrz 2018
Posty: 1
Wysłany: Czw Wrz 20, 2018 3:58 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Wrz 20, 2018 4:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group