NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Sob Mar 26, 2016 9:36 pm
Edukacja domowa w PL a zameldowanie w NL
Autor Wiadomość
MagdaG
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 4
Wysłany: Sob Mar 26, 2016 9:13 pm   Edukacja domowa w PL a zameldowanie w NL

Witam :)
Może ktoś będzie mógł odpowiedzieć na moje pytanie :) Czy dziecko pobierające w Polsce edukację domową (normalnie zapisane do szkoły) może mieszkac w Holandii i nie chodzic tutaj do szkoły? Nie wiem czy jasno sie wyraziłam :) Czyli dziecko mieszka w Holandii, ale nie idzie tutaj do szkoły bo jest zapisane/pobiera nauke w Polskim systemie. Z góry dziekuje
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Mar 26, 2016 9:45 pm   

MagdaG,

Cytat:
może mieszkac w Holandii i nie chodzic tutaj do szkoły?

w Holandii istnieje obowiazek nauki dzieci i mlodziezy od 5 do 16 roku zycia, wiec to o czym piszesz tu nie przejdzie
dziecko zamieszkale w Holandii musi rowniez tu chodzic do szkoly

Kod:


Alle kinderen tussen 5 en 16 jaar die in Nederland wonen zijn leerplichtig. Dit geldt ook voor kinderen met een andere nationaliteit en nieuwkomers (asielzoekers en vreemdelingen). Soms is vrijstelling van de leerplicht mogelijk. Kinderen moeten uiterlijk de 1e dag van de nieuwe maand nadat zij 5 zijn geworden naar school.


zrodlo https://www.rijksoverheid...lificatieplicht
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Mar 26, 2016 9:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Mar 26, 2016 10:48 pm   

MagdaG, jest to jak najbardziej mozliwe ale w twoim/waszym wypadku bedzie to malo realne . Jezeli juz bys miala /uzyskala vrijstelling van de leerplichtwet to i tak musiala byc cyklicznie wykazywac ze macie postepy i na jakim poziomie jest twoje dziecko . I nie w systemie innego panstwa a w systeie tu obowiazujacym . Jak juz panicelinka opisala dzieci w wieku 5-16 lat maja bowiazek nauki/uczeszczania do szkoly a to sie rowna tez z nauka nie tylko z podstawowki a i szkoly popodstawej , tutejszy system rozni sie bardzo od polskiego no i mam nadzieje ze sama znasz niderlandzi na bardzo dobrym poziomie bo tego jezyka bedziesz musiala nauczyc swoje dziecko .
dobra rada nim postarasz sie o vrijstelling van de leerplichtwet pomysl jak bedziesz mogla swojemu dziecku zapewnic thuisonderwijs na dobrym poziomie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Mar 26, 2016 10:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MagdaG
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 4
Wysłany: Pon Kwi 11, 2016 12:49 pm   

Dziekuje za odpowiedzi :) Muszę w takim razie zgłebic temat unschoolingu w NL wiem, że nie jest łatwo zdobyc zgode na taka edukację.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group