NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kłopot z podróżą koleją
Autor Wiadomość
jackiefrehley 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 4
Skąd: internet
Wysłany: Nie Maj 01, 2016 4:34 pm   Kłopot z podróżą koleją

Witam!
Proszę o pomoc osób mieszkających na miejscu. Wybieram się z rodziną do Amsterdamu w lipcu ale chcę również odwiedzić Delft, Leiden, Gouda może jeszcze Haarlem. Wyczytałem że można kupić na Lotnisku Schiphol na Duch Raiways ticket desk bilet Zomertoer ważny dla turystów w lipcu albo sierpniu na kolej uprawniający do podróży przez 2 lub 3 dni pociągami bez ograniczeń. Jak wchodzę na stronę www.ns.nl nie mogę znależć tych biletów nie chcę kupować karty chipowej OV ani anonimowej ani imiennej. Nie chcę mieć problemu z doładowaniem takich kart w automatach nadmienię że korzystam z karty Mastercard podobno są z nimi problemy nie wszędzie są obsługiwane. będę poruszał się z dworca Amsterdam Sloterdijk do tych miast czy jest tam kasa i czy w kasie zakupię wspomniany bilet dla dwóch osób, lub na lotnisku po przylocie. Jak nie ma teraz tych biletów to czy kupię w ostateczności bilet kolejowy całodzienny pojedynczy lub dla dwóch osób. Nie z automatu tylko w kasie może być nawet droższy ale nie w automacie. Czy ktoś może mi pomóc w tej kwestii.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Gru 14, 2016 5:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Maj 01, 2016 6:07 pm   

jackiefrehley,
Cytat:
Jak wchodzę na stronę www.ns.nl nie mogę znależć tych biletów

http://www.ns.nl/#header-menu na gorze glownej strony , kliknij w ''menu''
 
 
jackiefrehley 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 4
Skąd: internet
Wysłany: Pon Maj 02, 2016 5:35 pm   

Dalej nie widzę tych biletów. Tak nawiasem czy są dalej kasy biletowe i kupię w kasach bez problemu taki bilet dla dwóch osób na dwa lub trzy dni? Kasy na Sloterdijk Amsterdam a jak inne miasta Delft, Gouda, Leiden są tam kasy?.
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pon Maj 02, 2016 6:51 pm   

Tutaj popatrzysz czy są kasy, wystarczy wpisać nazwę stacji.

http://www.ns.nl/stationsinformatie
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
jackiefrehley 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 4
Skąd: internet
Wysłany: Pon Maj 02, 2016 6:58 pm   

czy rozumiem że nie ma czegoś takiego już jak bilet zomertoer?
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Maj 02, 2016 7:14 pm   

jackiefrehley,

NS ma jeszcze bilety papierowe, ale mozna je kupic tylko przez strone internetowa, i trzeba wydrukowac samemu.

W kasie lub automacie mozesz kupic jednodniowki z czipem OV-chip.

Do czesci dworcow mozna wejsc juz tylko za pomoca OV-chip kodu i musisz przykladac ten papierowy bilet do bramki zeby wejsc :)

Zomertoer 2016 jeszcze nie ma, bo nie ma lata 2016 :P

Sa tez inne rodzaju bilety i akcje, np. jednodniowe po calej holandii, weekendowe, tylko do czesto do kupienia np. w supermarkecie jak Albert Heijn albo w Blokker.


Moja rada to poczekac jeszcze pare tygodni az sie pojawi akcja Zomertoer 2016. Zawsze mozesz napisac maila po angielsku do NS czy beda mieli ta akcje. https://www.ns.nl/en/forms/contact.html
 
 
jackiefrehley 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 4
Skąd: internet
Wysłany: Pon Maj 02, 2016 7:30 pm   

dziękuję za wyczerpującą pomoc!
 
 
Dimassa
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Gru 2016
Posty: 1
Wysłany: Śro Gru 14, 2016 3:24 pm   

Od tego jest serwis ogloszeniowy na pewno nie forum
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Gru 14, 2016 5:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group