NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Inkomstenopgave a vakantiegeld
Autor Wiadomość
donchwalko
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 3
  Wysłany: Wto Maj 10, 2016 12:59 pm   Inkomstenopgave a vakantiegeld

Witam,

poszperałem trochę w sieci poszukując odpowiedzi na moje pytanie, jednak nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Otóż, od 8 dni jestem bezrobotny, mam przyznany zasiłek do 1 września. Pod koniec miesiąca, z tego co mi wiadomo muszę wypełnić inkomstenopgave czyli formularz przychodów za dany miesiąc. Z uwagi, że skończyłem prace dniem 1 maja, otrzymałem ostatnią tygodniówkę 3 maja i wciąż czekam na pieniądze wakacyjne + wypłatę godzin urlopowych. Czy muszę wpisać w tym formularzu to wszystko czy zawrzeć w nim muszę tylko przychody które uzyskałem z innych źródeł niż mój ostatni pracodawca? Zakładając że muszę wpisać ostatnią wypłatę + wakacyjne z tytułu pracy od ostatniego pracodawcy (łącznie około 1800e netto) czy zasiłek zostanie mi pomniejszony/nie wypłacony z uwagi, żę otrzymałem te pieniądze?

pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony przez donchwalko Wto Maj 10, 2016 12:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Oskar 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 97
Wysłany: Wto Maj 10, 2016 2:43 pm   

Ten formularz to wypelniasz wg daty przepracowania, a nie otrzymania wynagrodzenia
_________________
Ostrzezenie za ostrzezeniem.... :P
 
 
 
donchwalko
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 3
Wysłany: Śro Cze 01, 2016 10:22 am   

jednak kolega wyżej jest w błędzie. Każdy przychód księgowany w danym miesiącu, trzeba zgłosić w tym formularzu, jednak nie zostaje on odjęty od zasiłku jeśli jest to przychód z firmy która była ostatnią przed pójściem na zasiłek - przynajmniej w odniesieniu do pieniędzy wakacyjnych. Udzielono mi takiej infromacjii po rozmowie w UWV, więc myśle, że w to rzetelne źródło.
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Czw Cze 02, 2016 11:28 pm   

Inkomstenopgave wypełnia się wtedy, gdy jesteś na zasiłku dla bezrobotnych i podjąłeś jakąś pracę - np w niepełnym wymiarze czasu pracy, a nie przez cały okres otrzymywania zasiłku. Jeśli zgłosisz w UWV ze podjąłeś pracę w trakcie trwania zasiłku to wtedy będziesz musiał ten inkomstenopgave wypełniać co 4 tygodnie
Jest to dokument w którym wpisuje się TYLKO ile godzin w danym dniu pracowałeś i przez jakiego pracodawcę. Tam nie ma rubryki do wpisania kwoty, którą otrzymałeś za przepracowany dzień/tydzień. Wiem co mówię, bo wypełniam taki formularz już od roku.
Wakacyjne nijak się ma do zasiłku, podobnie jak zwrot z belastingu.

Zasiłek nie zostanie ci pomniejszony dlatego ze dostaniesz wakacyjne. Pomniejszą ci tylko wtedy, gdy wykażesz w tym formularzu że pracowałeś
Nie wiem z kim rozmawiałeś w UWV, ale przypuszczam ze ktoś nie zrozumiał o co ci chodzi...
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Izabela123 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 20 Cze 2008
Posty: 68
Skąd: Nieuwegein
Wysłany: Pią Cze 03, 2016 6:50 pm   

Inkomstenopgave wypelnia sie kazdego miesiaca, nawet jesli nie nie pracowalo i nie mialo zadnego dochodu w miesiacu poprzednim. Wpisuje sie wszystko, wakacyjne tez. Musisz tylko zaznaczyc ze otrzymales wakacyjne i w jakiej wysokosci.
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Sob Cze 04, 2016 12:31 am   

Izabela123 napisał/a:
Inkomstenopgave wypelnia sie kazdego miesiaca, nawet jesli nie nie pracowalo i nie mialo zadnego dochodu w miesiacu poprzednim. Wpisuje sie wszystko, wakacyjne tez. Musisz tylko zaznaczyc ze otrzymales wakacyjne i w jakiej wysokosci.


Co ty za bzdury wypisujesz.....
Oboje z mężem jesteśmy aktualnie na zasiłku. Mój mąż podjął pracę przez uitzendbureau i musi co 4 tygodnie wypełnić inkomstenformulier w którym NIE WPISUJE SIĘ ŻADNYCH KWOT, a jedynie ilość przepracowanych w danym dniu godzin i przez jakiego pracodawcę.
Ja nie pracuję więc u mnie na stronie UWV pisze - cytuję - "U hoeft op dit moment geen inkomsten door te geven". I nie muszę wypisywac żadnego formularza....
Opcja "Inkomsten doorgeven" jest nieaktywna, więc jak mam wg ciebie wypełnić ten formularz????
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Izabela123 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 20 Cze 2008
Posty: 68
Skąd: Nieuwegein
Wysłany: Sob Cze 04, 2016 1:17 pm   

HERA
nie opowiadam bzdur. Od lipca zeszlego roku jestem na zasilku. Na poczatku kazdego miesiaca wypelniam inkomstenopgaven. od lutego pracuje przez Tempo team. I tez musze wypelniac ile zarobilam. W maju dostalam wakacyjne. Na poczatku miesiaca znow musialam wypelnic ten formularz i zaznaczylam w nim ze otrzymalam pieniázki wakacyjne i w jakiej wysokosci.


Ze strony UWV:

Als u op of na 1 juli 2015 werkloos bent geworden moet u elke maand uw Inkomstenopgave invullen. Uw Inkomstenopgave staat voor u klaar als de maand is afgelopen. Bent u werkloos geworden voor 1 juli 2015? Dan betalen wij u per vier weken. Verandert er iets in uw situatie? Geef dat dan altijd direct aan ons door.
Ostatnio zmieniony przez Izabela123 Sob Cze 04, 2016 1:22 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Nie Cze 05, 2016 12:13 am   

No to bardzo dziwne, ze ty musisz a my nie.....
W momencie podejmowania pracy muszę wypełniać formularz, ale jeśli praca się kończy, to kończy się i wypełnianie formularza. Opcja staje się nieaktywna i koniec.
Koniec kropka.

Na dodatek jakoś nie widzę tam rubryk do wpisywania jakichkolwiek kwot. I nigdy też ich nie wpisywałam, a UWV samo z siebie wiedziało ile zasiłku mi wypłacić...
Dziwne, nie?

No chyba że chodzi o "magiczny" dzień 1 lipca 2015, bo my z mężem zostaliśmy bezrobotni przed tą datą....
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
Ostatnio zmieniony przez Hera Nie Cze 05, 2016 12:16 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Izabela123 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 20 Cze 2008
Posty: 68
Skąd: Nieuwegein
Wysłany: Nie Cze 05, 2016 11:10 am   

I masz odpowiedz. Ciebie i twojego meza obowiazuja jeszcze stare zasady. Od 1 lipca 2015"troszeczke"" sie pozmienialo.
 
 
donchwalko
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 3
Wysłany: Nie Cze 05, 2016 7:21 pm   

Czytając te forum mam wrażenie, że moderatorzy czują się mądrzejsi od innych i mają jakiś mentalny problem z samym sobą. Sugeruję liznąć trochę informacji przed próbą wmówienia innym, że są w błędzie. Sprawdza się to w każdym aspekcie życia.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Nie Cze 05, 2016 8:04 pm   

donchwalko,

Dziekujemy! :)
 
 
baba jaga555
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Cze 2016
Posty: 2
Wysłany: Wto Cze 07, 2016 7:49 pm   

Witam
Czy może mnie ktoś oświecic o co chodzi z tym inkomstenopgave;/
Czy w formularzu musze wypelnic pole dochody 0 E i podpisac czy coś jeszsze?Czy musze wpisywać miejsca pracy w których bylam na rozmowie?
Mam tez pytanie czy zasiłek przyznawany od rejestracji w urzedzie czy od dnia decyzji?Czy we wszystkich sprawach zwiazanych z zasiłkiem powinnam kontaktować się z urzędem który wydał mi decyzję o zasiłku czy tam gdzie sie rejestrowałam.
Przepraszam jesli moje pytania już gdzies sie pojawiły ale nie udało mi się na nie znaleśc odpowiedzi.


Pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Cze 07, 2016 11:40 pm   

baba jaga555 napisał/a:
Czy musze wpisywać miejsca pracy w których bylam na rozmowie?
tak to jest obowiazek
baba jaga555 napisał/a:
czy zasiłek przyznawany od rejestracji w urzedzie czy od dnia decyzji?
od dnia utraty pracy
baba jaga555 napisał/a:
Czy we wszystkich sprawach zwiazanych z zasiłkiem powinnam kontaktować się z urzędem który wydał mi decyzję o zasiłku czy tam gdzie sie rejestrowałam.
tam gdzi sie rejestrowalac
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Monia09090
Poczatkujacy
Monia09090

Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 2
Wysłany: Śro Cze 08, 2016 3:47 pm   

Inkomstenopgave trzeba wypełniać niezależnie od tego czy miało się dochody czy nie.
Również dostałam ten formularz. W tym miesiącu otrzymałam również pozostałą część wakacyjnego.
Czy jest ktoś w stanie powiedzieć gdzie na loonstrooku jest SV-loon? Czy to jest total brutto loon? Czy może loonheffing? Nie mam nigdzie takiej rubryczki jak SVloon.
Pozdrawiam
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Cze 08, 2016 5:17 pm   

donchwalko napisał/a:
Czytając te forum mam wrażenie, że moderatorzy czują się mądrzejsi od innych



Odpowiem rownie zlosliwie
Jesli o twoj przypadek chodzi ,to tak jest i to na 100%

pisze sie nie te forum tylko to forum
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group