NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaiłek dla bezrobotnych, a rejestracja działalności?
Autor Wiadomość
albit 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Sie 2016
Posty: 1
Wysłany: Wto Sie 09, 2016 2:46 pm   Zaiłek dla bezrobotnych, a rejestracja działalności?

Witam, jak w temacie czy posiada ktoś informacje na temat rejestracji własnej działalności gospodarczej w czasie pobierania zasiłku dla bezrobotnych?
Czy istnieją jakieś dotacje?
 
 
sirdamian 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 2
Skąd: Zaandam
Wysłany: Śro Sie 10, 2016 2:05 pm   

Wiem, że można zarejestrować własną działalność 'poprzez/przy pomocy' UWV w trakcie pobierania zasiłku, tylko średnio się to opłaca (zasiłek zostaje obniżony o 29%).
Wystarczy przejść internetowy kurs na stronie werk.nl, a później zgłosić się do jobcoatcha w UWV.

Mnie również interesują dotacje (szczególnie unijne) na otwarcie małego biznesu.
W Polsce są specjalne punkty informacyjne, w których jasno można się dowiedzieć jakie papiery złożyć, gdzie je złożyć itd. Niestety nie wiedzą nic na temat dofinansowań w Holandii, z wiadomego powodu - inny kraj, inne zasady.
Tu, dowiedziałem się od pana z UWV, że oni się niczym takim nie zajmują i najlepiej gdybym złożył wniosek o kredyt w banku :/
KvK również proponuje jakieś mikrokredyty, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat jakie papiery i gdzie trzeba złożyć, żeby starać się o dofinansowanie z UE.

Ktoś mógłby pomóc?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group