NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tankowanie auta
Autor Wiadomość
Lukaaa
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 4
Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 6:21 pm   Tankowanie auta

Witam serdecznie!

Mam pewien problem. Dwa dni temu tankowalem auto na stacji Nomen & Go, samoobsługowa. Zrobiłem wszystko jak należy, mianowicie: włożyłem kartę do czytnika, wpisałem PIN, wybrałem pompę z której będę tankowal. Po zatankowaniu wróciłem do konsoli po paragon i odjechalem. Dziś patrzę, a pieniądze za to tankowanie nie zostały pobrane z konta, miał ktoś podoba sytuację?
Nie chciałbym, żeby zaraz się okazało, że nie zaplacilem za nie.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 6:33 pm   

Może masz je jako reservering i zostaną zaksięgowane na koncie jak banki zakończą transakcję.
 
 
 
Lukaaa
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 4
Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 6:36 pm   

Z tego co widzę, to żadne środki nie są zablokowane. Znaczy, pobrali i zaraz je oddali, natomiast na ten moment wszystkie środki na moim koncie są wolne, dlatego zacząłem się trochę martwić.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 7:02 pm   

Ja miałem dwie podobne sytuacje ale w drugą stronę.

Pierwsza to we Francji, tankowałem na automatycznej stacji z karty Maestro i zamiast 30€ zablokowało mi 130€ aż na tydzień! Z drugiej strony we Francji nie zapłacisz na bramkach kartą Maestro, tylko MasterCard może się komuś przyda taka informacja.

A druga to tu w Holandii, tankowałem wszystko poszło bez problemu, pieniądze zrobiły się reservering ale po 7 dniach mi oddali. W 8 dniu pobrali to samo i już były nie jako reservering tylko zaksięgowane.

Także ja bym się nie martwił, nic nie ukradłeś, masz paragon w razie czego. Myślę, że to jakoś sprawdzą i Ci pobiorą. A jak nie to masz prezent :)
 
 
 
Leba123
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Lis 2016
Posty: 1
Wysłany: Pią Lis 18, 2016 6:43 pm   Proble.

Zatankowalem na stacji esso za 12 euro a pobralo mi 125 euro (automat) nie mam paragonu a jedynie wyciag z kwot zablokowanyc h Na stacji powiedzieli mi ze to wina banku a w banku ze wina stacji jak moge odzyskac pieniadze?
 
 
lubcjusz
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 100
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 9:45 am   

Sprawdź czy nie dostałeś zwrotu 125 €. To jest normalna procedura na stacjach automatycznych, przed tankowaniem pobierana jest kwota 125€ a po zakończeniu jest zwracana, to jest coś w rodzaju kaucji. Za pierwszym razem też się zdziwiłem.
Pozdrawiam.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 2:00 pm   

lubcjusz napisał/a:
To jest normalna procedura na stacjach automatycznych, przed tankowaniem pobierana jest kwota 125€ a po zakończeniu jest zwracana,




Nigdy nie mialam z konta potraconej sumy wyzszej, niz wynosil rachunek. Nie widzialam tez
by na moim koncie, byla wykonana taka operacja bankowa .

W zwiazku z tym co piszesz . Jak to mozliwe, ze jest to normalna procedura .
Kogo ta procedura ma dotyczyc , wszystkich tankujacych na stacji automatycznej .. ?
Ja sie z tym jeszcze nie spotkalam , a tankuje tam auto regularnie - bo mam do takiej stacji akurat po drodze.
 
 
lubcjusz
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 100
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 6:07 pm   

Ja spotkałem się z tą procedurą kilkukrotnie i raz na terenie Niemiec. A może to zależy od rodzaju karty/banku? Nie wiem, ja tak mam przy płaceniu kartą kredytową.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 6:35 pm   

Ja tankując na takiej stacji uzywajac zwyklej karty płatniczej widze, ze z konta pobierana jest tylko kwota za tankowanie, żadna kaucja.
Może karty kredytowa tak maja...
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 8:38 pm   

lubcjusz, :030:
Poszperalam trochę w necie i musze sprostować moja powyzsza wypowiedz.
Na jednym (i nie tylko) z holenderskich for znalazalm informacje, ze na niektórych stacjach , praktykowane jest sciąganie z konta większej sumy, niż wynosi faktyczny rachunek za zatankowanie auta.Wspominales o tym i Holendrzy rowniez pisza o tzw borg’u .

Jedni Userzy pisza, ze po 20 minutach , pieniądze wracają na konto, inni zas czekaja dluzej gdyz borg zwracany jest dopiero po kilku dniach.

Niewatpliwym faktem jest to ,ze najczęściej zdarza się to posiadaczom rachunku w Banku ING przy czym wiekszosc wspomina , ze bank niezbyt dobrze sobie z tym radzi, stad taki dlugi okres oczekiwania na'' zwrot'' .

Zdarza się to na terenie Holandii jak rowniez w Hiszpanii, Portugali i we Francji

Linkow do forum z wiadomych powodow nie podaja ale jeśli ktoś będzie chciał to wpisac sobie w gogle powiedzmy:


Borg afgeboekt tijdens tanken
Getankt 125 euro teveel afgeschreven!ETC....
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Lis 19, 2016 8:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Nie Lis 20, 2016 12:31 am   

tankuje placac karta ING
jesli place platnicza pobiera tylko kwote do zaplaty
przy placeniu kredytowka pobiera 125 e wiecej
tylko nie pamietam jak dlugo czekam na zwrot ;)
 
 
mumu109
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 5
Wysłany: Śro Mar 28, 2018 5:47 pm   

To jest jakaś masakra! Na stacjach automatycznych płacąc holenderską kartą płatniczą odciągana jest kwota za jaką tankuję. Jak używam polskiej karty płatniczej pobierana jest kwota 125e, która do 11 dni powinna być zwrócona. Teraz mam problem bo to były ostatnie moje pieniążki na polskim koncie na opłacenie rachunku do 1 kwietnia. A muszę czekać, aż łaskawie mi je oddają. Trzeba monitorować konta bo ta kwota nie zawsze zwraca. Dodam, że taka sytuacja jest bardzo irytująca bo 11 dni to trochę czasu, a ja nie wyrażałam zgody na pobranie takiej kwoty, ani nie zostałam o tym poinformowana.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Mar 29, 2018 9:52 am   

Tak się dzieje, bo pewnie płaciłeś kartami z innych systemów płatniczych. W Holandii popularne jest Maestro a poza Holandią MasterCard/VISA. Na warunki się zgodziłeś podpisując zgodę na prowadzenie konta i karty płatniczej tylko pewnie tego nie przeczytałaś dokładnie. Okres księgowania trwa do 14 dni, jak bank nie dostanie potwierdzenia to odda całą kwotę razem z paliwem nawet.
 
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Czw Mar 29, 2018 10:04 am   

Kwota zawsze jest zwracana, zazwyczaj w tym samym momencie. To że tego nie widzisz na wyciągu NL karty nie znaczy że tego nie ma. Stacje nie mogą sprawdzać twojego salda na karcie więc w taki własnie sposób się zabezpieczają. Dokładnie nazywa się to pre-autoryzacja, którą stosują również firmy z branzy transportowej i turystycznej.
Co do polskiej karty, traktowana jest jako karta kredytowa także dłużej czeka się również na zwrot pieniążków - pieniądze zwracana są automatycznie jednak bank musi potwierdzić zwrot na kartę.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
JasiekBraces34
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Wrz 2018
Posty: 2
Wysłany: Czw Wrz 13, 2018 5:18 pm   

dziwna sprawa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group