NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skad wziac jaarograf za 2013 r ?
Autor Wiadomość
marcink850
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 8
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 8:14 pm   Skad wziac jaarograf za 2013 r ?

Witam. Pracowalem w Holandii w 2013 r i nie wykazalem w Polsce tych dochodow. Teraz skarbowka chce ode mnie wszystkie papiery z tego okresu a ja zadnych nie mam. Nie wiecie skad moglbym zdobyc kopie chociaz jaarografu bo o solarisach moge zapomniec gdyz firma w ktorej pracowalem juz nie istnieje? Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 9:45 pm   

marcink850,kopie jaarograf tak samo jak wyciagi z wyplaty mozesz dostac u pracodawcy lub firmy administracyjne ktora robila te papiery . Nigdzie nidziej ich nie dostaniesz .
A czy ty sie rozliczales tu w NL jezeli tak to zadzwon do tej ksiegowej ktora ciebie wtedy rozliczala moze ma kopie
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
marcink850
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 8
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 10:21 pm   

rozliczalem sie w NL i ksiegowa mowi ze nie ma moich papierow a firma przez ktora robilem - Start People Polska nie istnieje...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 10:36 pm   

no to juz nigdzie ich nie dostaniesz chyba ze wiesz jaki ksiegowy lub biuro administracyjne wyliczalo wam wyplaty i robily wyciagi z wyplat . JAk tego nie wiesz to juz nigdzie indzie tych papierow nie dostaniesz
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
marcink850
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 8
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 9:12 am   

a w belastingu nie dadza mi jakiejś kopii jarografu albo cos ?
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 9:36 am   

marcink850 napisał/a:
rozliczalem sie w NL i ksiegowa mowi ze nie ma moich papierow [...]
Nawet jak nie ma dokumentacji, to może wyciągnąć dla ciebie zeznanie podatkowe tylko jej się pewnie nie chce. Parę € załatwi sprawę.

marcink850 napisał/a:
a w belastingu nie dadza mi jakiejś kopii jarografu albo cos ?
Dadzą. Możesz sobie to sam pobrać w 1 min. Trzymają zeznania do kilku lat wstecz. Jak się rozliczałeś w Holandii to zaloguj się DigiD-em do Belastingu i pobierz swoje zeznanie podatkowe w pdf za 2013r. http://www.belastingdiens...ine-beschikbaar
 
 
 
marcink850
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 8
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 9:44 am   

ale ja nie mam DigiDu
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 9:55 am   

wigru, zeznane podatkowe z NL w PL urzedzie malo da bo juz tego to oni nie roszyfruja ;-p i powiedza ze to nie to co prosili .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 9:57 am   

marcink850 napisał/a:
w belastingu nie dadza mi jakiejś kopii jarografu albo cos ?
jaaropgaf napewno ci nie dadza bo nie maja . Oni maja tylko dane z rozliczenia czyli wypelnione dochody .
A czy ty masz moze wycig z wyplaty z grudnia 2013 roku ? bo tam masz tez wszystkie dane ktore sa na jaaropgave .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 10:04 am   

To zadzwoń do nich. Mają specjalny numer dla dzwoniących zza granicy. Pewnie też i mówią po angielsku. Przygotuj sobie BSN, bo bez tego Ci nie udzielą żadnych informacji. http://www.belastingdiens...foon_buitenland
 
 
 
Nike_88 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Gru 2016
Posty: 1
Skąd: Krk
Wysłany: Nie Mar 12, 2017 11:42 am   

Belasting moze Ci wydać papier z wyróżnieniem, gdzie, kiedy pracowałeś i ile zarobiłeś/ile podatku zostało odprowadzone (loon - z każdej firmy, totaal loon - za cały rok, loonheffing - z każdej firmy, totaal loonheffing i totaal arbeidskorting). Natomiast to nie są wszystkie informacje potrzebne do rozliczenia, czyli nie zastąpi Ci jaaropgavu, bo nie ma tam wyróżnionych składek społecznych i zdrowotnych, ale kto wie - może jak sam się zgłosisz do skarbówki i wytłumaczysz im, która rubryka co oznacza, to może coś zdziałasz...

Mój partner też ma problem z jaaropgavami z nieistniejących już uitzendbureau, ale nie rozliczył się dotąd za tamte lata i nie mamy pojęcia co zrobić - w belastingu juz bylismy, ale jak wspomniałam, oni nie mają jaaropgavów, a jedynie ogólne dane. Chyba trzeba będzie poprosić o to panią od rozliczeń, na pewno nie raz miała do czynienia z taką sytuacją.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group