NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno domu za gotówkę
Autor Wiadomość
Dariosh 
Poczatkujacy
Proud Electrician

Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2017
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 2:26 pm   Kupno domu za gotówkę

Witam,

sporo poczytałem w internecie na temat formalności krok po kroku, przy zakupie domu / mieszkania na terenie Holandii - ale niestety wszystkie strony poświęcały się stricte zakupowi domu na kredyt, lub przy udziale hipotecznego zastawu. Mój problem jest lekko inny:

rozważam poważnie, zakup domu za posiadaną gotówkę - znam rynek, znam ceny, niestety z racji na to, że jestem tu od niedawna, nie znam formalności jakie należy wypełnić, a z racji wrodzonego pragmatyzmu, wolę najpierw dopytać i się dowiedzieć, przed skorzystaniem z obsługi jakiegokolwiek biura.

Co trzeba mieć - chodzi o dokumenty, by móc zakupić na własność dom w Niderlandach?

Proszę o odpowiedź, przepraszam jeśli zdublowałem temat.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 6:40 pm   

Dariosh napisał/a:
rozważam poważnie, zakup domu za posiadaną gotówkę


Sinds 1 januari 2014 is het immers absoluut verboden om de aankoop van onroerende goederen nog te financieren met cash geld.

z tego co tu napisano nie kupisz domu za gotowke

Cytat:
Sinds 1 januari 2014 is een huis kopen met contant geld niet meer toegestaan. Ook een deel van de woning financieren of een voorschot betalen met contant geld mag niet meer. De volledige betaling moet altijd via een overschrijving of een cheque gebeuren. Daarom moet nu ook in de verkoopovereenkomst en -akte het rekeningnummer vermeld worden van waar je het geld stort. Met deze maatregel wil de overheid witwaspraktijken en belastingontduiking tegengaan.


http://www.bouwenwonen.ne...-met-cash-geld?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 9:46 pm   

Hmmm ja mam przeczucie ze autor postu mial na mysli gotowke na kocie a nie gotowke w kieszeni , oczywscie moge sie mylic ale nie wydaje mi sie zeby ktos trzymal ot tak sobie 150-250.000 euro w domu . Jezeli Darioshmiales na mysli pieniadze na kocie wlasne bez hipoteki to jak najbardziej kupisz jezeli jednak masz je gdzies w skarpecie to masz problem bo 1) tak jak panicelinka napisala nie kupisz domu w NL 2 ) wl=placajac je na konto bedziesz musial okazac pochodzenie tych pieniedzy i z jakich zrodel je zdobyles
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group