NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypadek na autostradzie
Autor Wiadomość
skyline
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 6
Wysłany: Nie Mar 05, 2017 8:53 pm   Wypadek na autostradzie

Witam, mam pytania, może ktoś znalazł sie w podobnej sytuacji i będzie w stanie mi pomóc, za co z góry dziękuję...
W czwartek kupiłam auto z chłopakiem od prywaciarza, zarejestrowaliśmy je w RDW, poprzedni właściciel powiedział, że jego ubezpieczenie wygaśnie po północy także ważne żebyśmy je dzisiaj jeszcze ubezpieczyli, ok. Jedziemy do domu na dwa auta.... bach! Chłopak przy zmianie pasa nie zauważył auta, który już był w martwiej strefie i doszło do kolizji, 360 stopni obrotu, po czym samochod dachował... Drugie auto miało jedynie zarysowany zderzak z przodu.... Przyjechała policja, przyjechała karetka, przyjechała laweta... Policjant z racji tego ze nie mielismy ubezpieczenia na auto, a poprzedniego wlasciciela obowiązywało kazał podać jego dane... Laweta przetransportowała zniszczone auto na nasze podwórko... Dzwoniliśmy do gościa, on się kontaktował z ubezpieczalnią, która powiedziała mu że jest czysty... A my jedyne co zrobiliśmy to również skontaktowaliśmy się z ubezpieczalnia, ale ubezpieczenie takiego auta nie jest możliwe, więc kobieta poradziła nam Schorsing w RDW.

Pytania:
Czy jeśli zrobiłam schorsing na to auto będę musiała opłacać podatek drogowy? Ponieważ już przyszło mi acceptgiro na 66e za miesiac.
Ubezpieczyć raczej nie ubezpiecze... Planuje... właśnie...
Zezłomować? Jak wygląda cała procedura? Jakie dokumenty potrzebne? Co później zrobić żeby auto wyrejestrować w RDW? Jakie koszta mnie czekają? Czy powinnam udać się do prawnika?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Mar 05, 2017 10:42 pm   

skyline napisał/a:
Czy jeśli zrobiłam schorsing na to auto będę musiała opłacać podatek drogowy? Ponieważ już przyszło mi acceptgiro na 66e za miesiac.


Ale jak to mozliwe, dopiero auto kupione i juz otrzymalas acceptgiro oplaty od autobelasting czy cos zle zrozumialam ?
Nie bedziesz oplacac podatku drogowego, od dnia kiedy zostal zgloszony schorsing

w RDW dokonujesz jednorazowej oplaty w wysokosci 73 euro
https://www.rdw.nl/Partic...-RDW-balie.aspx


o zlomowaniu jest na forum jak znajde temat to podam ci link

edit
link http://forum.niedziela.nl...c00c9e4a228e2cb


http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=260014

http://www.autogeschieden...oop-brengen.htm
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Mar 05, 2017 11:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
skyline
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 6
Wysłany: Nie Mar 05, 2017 11:15 pm   

Chyba tylko ja mam takie szczęście ;/

Auto kupiłam 16 lutego, a Schorsing zrobiłam poprzez DigiD na stronie RDW 17 lutego...
Sytuacja beznadziejna, chcę się pozbyć auta i go więcej na oczy nie oglądać.

28 lutego wysłali do mnie z Belastingu list z acceptgiro na kwote 66e za okres 16 luty - 27 marzec 2017

Basisbedrag voor volledig tijdvak 89,42
Provinciale opcenten bij 52,64
= totaal volledig tijdvak (afgerond)) 142,00

Te betalen (afgerond) 66,00e

, oczywiście opłaciłam... a później dostałam kolejny list z belastingu na kwote 1e za okres od 17 lutego do 27 marca 2017

Oorspronkelijke rekening 66,00
Bedrag van de verlaging 65,00
Saldo verschildigd 1,00

i teraz wydaje mi się że jednak zapłaciłam 1 e za jeden dzień, a reszte chyba mi zwrócą.... albo i nie.

Auto nie może wyjechać na droge, takze musiałabym skorzystać z lawety, a więc nie dostanę nawet 50e za to auto, ale czyyyy będę musiała jeszcze dokładać do interesu?
Ostatnio zmieniony przez skyline Nie Mar 05, 2017 11:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Mar 05, 2017 11:29 pm   

skyline,

Pamietaj ze sam schorsing nie wystarczy jesli chcesz auto zezlomowac,

-musisz wtedy dopelnic, formalnosci w RDW w tych linkach wyzej powinnas znalezc odpowiedzi .

Wierze ze sie stresujesz i wspolczuje ,ale na pewno wszystko bedzie dobrze. Pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Mar 06, 2017 8:16 am   

skyline napisał/a:
Auto nie może wyjechać na droge, takze musiałabym skorzystać z lawety, a więc nie dostanę nawet 50e za to auto, ale czyyyy będę musiała jeszcze dokładać do interesu?
zadzwon gdzies gdzie skupuja auta i powiedz ze masz auto na zlom czy przyjada zabiora . Za Auta ktore nie jezdza a musza zabrac laweta nie daja nic .
Ale jedna rzecz nie daje mi spokoju skoro w NL obowiazuje ubezpieczenie od pierwszej sekundy posiadania auta to jak to mozliwe ze ubezpieczenie poprzedniego wlasciciela bedzie pokrywac wasz wypadek . Mam wrazenie ze ubezpieczalnia nie zna jeszcze wszystkich szczegulow a wtym najwazniejszego ze auto zmienilo wladciela .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pon Mar 06, 2017 9:52 am   

Odnośnie tematu to belasting masz zapłacony za cały okres 3 miesięcy. Była obniżka i masz nadpłatę w wysokości 1€. Jak auto zezłomujesz / sprzedasz / dasz na schorsing będziesz miała korektę w tym przypadku za niewykorzystany czas parę € do zwrotu.

Skoro auto nie jeździ nie ma sensu je dawać na schorsing w RDW - musisz za to zapłacić a i tak masz problem nie rozwiązany.

Ubezpieczenia na auto nie miałaś podczas wypadku, więc do tego dojdą. Nie powinnaś nim odjeżdżać nie mając ubezpieczenia OC na siebie. Tak to działa w NL. Za wszystkie szkody na mieniu i zdrowiu płacisz Ty.

Ze złomiarzami idzie się dogadać a nawet wyciągnąć parę € za stary samochód.
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Mar 06, 2017 11:39 am   

wigru napisał/a:

Skoro auto nie jeździ nie ma sensu je dawać na schorsing w RDW
ale juz jest po fakcie

skyline napisał/a:
Auto kupiłam 16 lutego, a Schorsing zrobiłam poprzez DigiD na stronie RDW 17 lutego...
 
 
skyline
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 6
Wysłany: Pon Mar 06, 2017 2:53 pm   

baileys

Mój błąd, że nie dowiedziałam się konkretnie jak to wszystko działa, polegałam na słowach poprzedniego właściciela, który powiedział, że jego ubezpieczenie wygasa po północy, dlatego też chciałam je ubezpieczyć dopiero gdy będę miała auto u siebie, tego samego dnia... Z drugiej strony też nie spodziewałam się takiej sytuacji, że tego samego dnia może coś takiego się wydarzyć.... :( Poprzedni właściciel skontaktował się ze swoją ubezpieczalnią, która powiedziała, że jest czysty, także wszystkie koszta spadają bezpośrednio na mnie....

wigru

Z miejsca zdarzenia nie odjechałam zakupionym autem, bo auto dachowało, przednia i boczna szyba wybita... laweta przetransportowała auto pod wskazany adres... Liczę się z tym, że będę musiała opłacić wszystko przez brak ubezpieczenia, czekam cały czas na rozwój sytuacji....
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Mar 06, 2017 3:52 pm   

skyline napisał/a:
Poprzedni właściciel skontaktował się ze swoją ubezpieczalnią, która powiedziała, że jest czysty, także wszystkie koszta spadają bezpośrednio na mnie....
No to teraz trzymajcie sie dwoma rekoma bo bedzie jazda na calego , mam na mysli koszta .
Laweta licz na conajmniej €500 , koszta reperacji auta w ktore udezylo wasze auto w zaleznosci od wieku i marki i rodzaju uszkodzen od kilkuseteuro w zwyz , sprzatanie po wypadku licz od €1000 ( szklo plyny z auta itd ) a niedaj boze cos beda musieli zreperowac np.: latarnie, pobocze itd , a nie daj boze ktos nie mogl pracowac lub ma jakies koszta medyczne przez ten wypadek ( mam na mysli osobe poszkodowana ) to kobieto nie wyplacicie sie do koca zycia .
Dlatego zawsze sie ubezpiecza kupione auto nim sie wsiadzie do niego i ruszy w droge . A niewiedza nie zwalnia obowiazku . A watpie zeby ktos ci sprzedajac auto powiedzial ze mozesz na jego ubezpieczeniu jechac a chociazby z banalnego powodu : jak ktos nowy kupiec spowoduje wypadek na czyims ubezpieczeniu to a) ubezpieczalnia nie wyplaci B) jak by wyplacila to poleca mu znizki i ktos bedzie uznany za fraudeur .
Mimo to wszystko zycze ci by sie wszystko zakonczylo pomyslnie i nie robili wam takich problemow jak moga zrobic . Teraz masz nauczke do konca zycia.
Mnie po moim wypadku zabralo pogotowie , ale widzialam rachunki za sprzatanie autobany , za lawete i szkody pobocza ktore "niby "zreperowali . Szpital , badania , pogotowie i inne sprwy medyczne €11000 , laweta , sprzatanie i reperacja na autobanie ( A27 ) prawie €6500 , teraz moja rewalidacja dojdzie , wszystkie wizyty u specjalistow , to ze moj maz musial wziasc wolne by sie opiekowac mna , dotego dojdzie letselschade i inne materialne szkody . Moj advokat z ubezpieczalni wyliczyl calosc wszystkiego ( wszystkie koszta medyczne , karetka i inne zwiazane z wypadkiem ) na okolo €150.000
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Mar 06, 2017 4:01 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Mar 06, 2017 3:57 pm   

Cytat:
Dlatego zawsze sie ubezpiecza kupione auto nim sie wsiadzie do niego i ruszy w droge

swiete slowa
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
skyline
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 6
Wysłany: Pon Mar 06, 2017 4:20 pm   

Dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group