NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ze zwrotem ubezpieczenia
Autor Wiadomość
canarinhos 
Poczatkujacy

Wiek: 28
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 3
Wysłany: Wto Mar 21, 2017 7:04 pm   Problem ze zwrotem ubezpieczenia

Witam wszystkich forumowiczów!
Mam problem odnośnie zwrotu ubezpieczenia z Holandii, pracowałem razem z dziewczyna przez okres wakacji (27.06-28.08) za pośrednictwem agencji Otto. Wszyscy ludzie dostali zwrot oprócz nas. Podpisywaliśmy papiery z HollandZorg o zwrot ubezpieczenia, chyba nawet dwa razy bo "podobno" Otto interweniowało w naszej sprawie, ale zwrotu jak nie było tak nie ma, a agencja mówi że nie zajmuje się takimi sprawami i koniec kontaktu. Ostatni meil jaki dostałem to (załącznik). Ktoś ma jakies doświadczenia w tej sprawie, wie jak ubiegać się samodzielnie o zwrot ? Jakis formularz intenetowy czy coś, pozdrawiam.

załącznik
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Mar 21, 2017 7:08 pm   

canarinhos, przy rozliczeniu rocznym mozna odrazu ubiegac sie o dodatek do ubezpieczenia , tylko ze w twoim wypadku bedzie to zwrot za 1 miesiac , mianowicie zwrot sie nalezy za pelny miesiac ubezpiecznia a ty z tych 2 m-cy miales jeden pelny .
Rozliczajac sie za zeszly rok popros ksiegowa o rozliczenie z ubezpieczenia za 2016
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
canarinhos 
Poczatkujacy

Wiek: 28
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 3
Wysłany: Wto Mar 21, 2017 7:28 pm   

Czy rozliczenie roczne jestem w stanie zrobić sam przez internet nie znając holenderskiego ? Dostałem już login, czekam jeszcze na hasło z belastingu. Może możesz polecić mi jakąś księgową/biuro, które zajmuje się takimi sprawami ? Na internecie jest sporo "biur" tylko z tego co czytałem to wygląda to tak, że płacisz im - w moim przypadku 300zł i może coś dostaniesz, może nie, nie ma żadnych gwarancji, a jeśli dostane to jeszcze mogą mi prowizję przywalić i zabrać z tego jakiś tam procent.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Mar 21, 2017 9:14 pm   

canarinhos, przez internet ? bez meldunku ? bez znajomosci jezyka ? no zycze powodzenia , bo jak nawet nie wiesz ze nie mieszkajac w NL i nie majac meldunku caly rok w NL nie da sie rozliczyc przez internet to te powodzenie ci sie przyda .
p.s. masz wiadomosc na priv
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Mar 21, 2017 9:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Mar 21, 2017 10:31 pm   

canarinhos,
canarinhos napisał/a:
Mam problem odnośnie zwrotu ubezpieczenia z Holandii


Nie ma zwrotu ubezpieczenia , istniejs cos takiego jak dodatek do ubezpieczenia, o ktory starasz sie pracujac w Holandii
Wypelniasz odpowiedni formularz i przesylasz go do BD, a bedac tu na miejscu i posiadajac digid - opcja tylko dla zameldowanych, mozesz taki wniosek wypelnic , onlin bezposrednio na stronie BD ...na forum podane sa linki do pobrania w tematach o '' ubezpieczeniu /dodatku do ubezpieczenia ''

Jesli pracowals dwa miesiace to jest tak jak kolezanka baileys , podpowiada
baileys napisał/a:
tylko ze w twoim wypadku bedzie to zwrot za 1 miesiac , mianowicie zwrot sie nalezy za pelny miesiac ubezpiecznia a ty z tych 2 m-cy miales jeden pelny .


Pamietaj o tym, ze jesli postarasz sie o taki dodatek to go otrzymasz, bywa ze jest wyliczony juz na nastepne miesiace , nawet za te, ktore nie pracowales w Holandii, a potem niestety, naadplacona kwote bedziesz musial zwrocic w podanym przez belasting terminie .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Mar 21, 2017 10:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
canarinhos 
Poczatkujacy

Wiek: 28
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 3
Wysłany: Śro Mar 22, 2017 9:32 am   

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group