NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup pojazdu na Holenderskich tablicach w Polsce.
Autor Wiadomość
Wujek
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 4
  Wysłany: Nie Mar 26, 2017 8:57 am   Zakup pojazdu na Holenderskich tablicach w Polsce.

Panowie i Panie , mam zagwozdkę , jak to jest z samochodem kupionym w Polsce na Holenderskich tablicach zarejestrowanym na Polaka ?
Czy samochód musi być wyrejestrowany ? Pan mi mówi, że wystarczy umowa kupna i sprzedaży z jego ID , a ja mu muszę później dosłać skan dowodu, żeby mógł go zdjąć z siebie.
Kto płaci akcyzę jak on jest polakiem ?
Proszę o pilną odpowiedz !! Dziś mam kupić, a on dziś wylatuje.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Mar 26, 2017 10:36 am   

Wujek, jak ja oddalam chrzesniakowi auto to zrobilisimy akt kupna /sprzedazy , auto zostawilam w PL . Moj chrzesniak poszedl z papierami do u. komunikacji i tam zalatwil wszystko . Puzniej PL urzad komunikacyjny wyslal tablice i papiery auta do RDW NL ( to taki u.komunikacyjny ) a mlody dostal PL tablice i papiery . Jedynym minusem ze zeby zatrzymac ubezpieczenie auto bedzie musialao widniec w RDW jako exportowane , do tego czasu bedzie ubezpieczenie aktywne , ale to juz nie twoj problem a poprzedniego wlasciciela .
Co do akcyzy to wszystkie oplaty zwiazane z kupnem auta tak wiec i akcyza sa dla ciebie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wujek
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 4
Wysłany: Sob Kwi 01, 2017 9:26 pm   

U nas się upierają , że się nie da i musi być DEEL II inaczej nie zarejestrują. I jak do ściany, nie bo nie ma... A podobno być nie musi... nawet wg. strony RDW jest tak napisane.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Kwi 02, 2017 11:00 am   

Wujek, ale teraz juz nie ma deel II , no chyba ze ktos ma to auto juz bardzo bardzo dlugo na siebie . Teraz jest taki zielony dowod ( plastikowa karta ) i do tego oddzielan kartka z nummerem do przerejestrowania . Jak masz ten ziolony dowod to pani moze sobie na glowie stanac . Ale jak masz takie papiery jak w linku to pani ma racje .
http://www.koopnumijnauto...bij-de-verkoop/
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group