NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjazd w trakcie 2 technikum.
Autor Wiadomość
lksze 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 4
Wysłany: Śro Kwi 26, 2017 11:45 pm   Przyjazd w trakcie 2 technikum.

Nawiązując do tego tematu: http://www.niedziela.nl/f...p=318292#318292
Nie znalazłem żadnego tematu na forum który opisywał sytuację w której ja jestem więc nie wiem o co chodzi. Wiem jakie są rodzaje szkoły w Holandii bo nie o to pytam, pytam o to gdzie mam iść/pytać/cokolwiek robić, bo tego nie wiem.


A więc, napiszę jeszcze raz. Przyjechałem do Holandii w trakcie 2 klasy technikum, znam język angielski dobrze, holenderskiego prawie w ogóle. Mam 17 lat. Gdzie powinienem się udać? VWO? Czytałem o jakichś klasach dwujęzycznych VWO ale nie wiem zbytnio czy to prawda/jak to działa. Prosiłbym o pomoc, pozdrawiam.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 8:42 am   

Ja najpierw udałbym się do gminy, w której jesteś zameldowany. Może będziesz miał szczęście i trafisz na urzędnika, który będzie miał chęć Ci pomóc. O gymnasium, atheneum czy HAVO raczej w Twojej sytuacji zapomnij. Słyszałem, że są szkoły średnie z językiem angielskim np. https://www.uwcmaastricht.nl/education/secondary-school ale bardzo drogie.
Moim zdaniem, powinieneś jednak zacząć od ISK więcej i równolegle intensywnej nauki języka holenderskiego prywatnie. Zacznij jednak od gminy. Jeśli nie otrzymasz tam satysfakcjonującej pomocy, może chociaż pokierują Cię.
 
 
lksze 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 4
Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 1:51 pm   

Rozumiem. Czas trwania ISK jest uzalezniony odemnie, jak szybko bede sie uczyl jezyka? Jezeli pozniej mialbym isc do VWO chociazby, to ide tam od poczatku czy wrzucaja mnie do ktorejs klasy? (to drugie raczej oczywiste ale wole sie upewnic)
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 3:33 pm   

Nie mam doświadczenia osobiście z ISK, więc nie chciałbym wprowadzać Cię w błąd. Z "normalnej" basisschool uczniowie są kierowani do odpowiednich szkół przez radę pedagogiczną na wniosek wychowawcy (mentora). Raczej nie licz,że będziesz robił po kilka klas w rok. Ze względu na język. Niemniej jednak fajnie,że chcesz się uczyć. Dużo pracy przed Tobą. Życzę sukcesów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group