NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Super PIEROGI RUSKIE
Autor Wiadomość
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 9:30 am   

ja sama jeszcze nigdy nie robiłam chociaż mam przepis od mamy.Nie ma to jak pierożki od mamuśki... :lol: :lol: he he he
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 8:18 pm   

Magda S. - GRATULUJE!!!!! Ja tez kupowalam mleko u gospodarza, robilam ser i jeszcze dodatkowo mialam swietna smietane.
Gdy tak przyjezdzalam do tego gospodarza po mleko, a gospodarz mial swoja firme i robil skolei zolty ser, pewnego dnia zapytal sie mnie o przepis, jak robic bialy ser.
Probowalam kiedys na samym poczatku pobytu zrobic ser z mleka kupionego w sklepie, ale nie wyszlo. Tak wiec polecam podejsc do gospodarza i kupic troche mleka.
Ser mozna zamrozic, ale pozniej on ma juz inny smak. Tak wiec najlepiej narobic duzo pierogow i dac do zamrazarki.
Powodzenia!
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
tcza
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 1
Wysłany: Wto Paź 09, 2007 11:09 pm   Pierogi ruskie

Nie wiem, czy dobrze zrozumialem, ale ser robicie samodzielnie. Wlasnie zuzylem dwie ostatnie kostki polskiego bialego sera na pierogi (nie zaluje, bo byl wazny do pojutrze) i nie wiem, co bedzie dalej. Znajomy Holender powiedzial mi o serku Quark, ale na wyglad i smak wydaje sie byc odpowiednikiem naszego dawnego serka homogenizowanego. Mieszkam blisko granicy niemieckiej, mozna tam dostac normalny bialy ser? Jesli tak, to o co pytac, bo mowie tylko po polsku, angielsku, rosyjsku i ukrainsku i staram sie z oporami uczyc niemieckiego i holenderskiego (huDe morhen i hut)?
 
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Paź 10, 2007 10:39 am   

Ja znalazlam doskonaly przepis na samo ciasto farsz zapewne kazdy umie robic ale ciasto na pierogi nie kazdy w internecie znalazlam i przetestowalam taki przepis na samo ciasto :


2 szklanki maki zalac 3/4 szklanki wrzacej wody wymieszac widelcem i poczekac z 15 min dolac 1/4 szkl zimnej wody 1 jajko szczypta soli i dobrze wyrobic (jesli ciasto jest za rzadkie dorzucic stopniowo maki) .Ale musze wam powiedziec ze pierozki po ugotowaniu rozplywaja sie w ustach, nawet na drugi dzien jak sie je odsmazy to sa przepyszne i mieciutkie .Pozdrawiam i sprobojcie nie bedziecie zalowac :wink:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group