NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z ING i pincode
Autor Wiadomość
Ryakuji 
Poczatkujacy
Hehehe

Wiek: 29
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 7
Wysłany: Wto Sie 15, 2017 3:58 am   Problem z ING i pincode

Witam, piszę ponieważ jestem w fatalnej sytuacji.
Zgubiłem ostatnio swój dowód tożsamości, sprawę zgłosiłem na Policję oraz upewniłem się iż dowodu nie ma w dziale ,,rzeczy znalezione" w ratuszu mojego miasta.
Do ambasady również jestem umówiony, ale spotkanie wypada mi dopiero w przyszłym miesiącu.
Więc, wracając do problemu - Będąc na bungalach w pewnej firmie (nie powiem w jakiej bo to akurat znaczenia nie ma) mieszkałem z pewnymi ludźmi którzy stwierdzili że wyrzucenie mojej karty telefonicznej będzie śmieszne.
Więc... przelewów już nie mogę robić, a jako że nie mam dalej swojego dowodu osobistego to nie mogę tego zmienić.
Nie byłoby tak źle gdyby nie to że dawno nie wyciągałem pieniędzy z bankomatu i zawsze płaciłem zbliżeniowo dlatego w jakiś sposób wyleciało mi kompletnie z głowy jaki mam pincode do karty..... Więc.. obecnie jestem w kompletnej kropce ponieważ w banku nie mogę zmienić niczego bez fizycznego dowodu (zdjecia dowodu nie pomoga, to samo wszystkie dokumenty z polski, nawet takie jak moje świadectwa kwalifikacyjne) nigdy nie miałem paszportu więc jest jeszcze gorzej... 5 września mam wizyte w Hadze, a nie mam nawet za co jeść przez brak mojego pinu, a przy kontakcie ing online babka zablokowala mi platnosc zblizeniowa zamiast pomoc jakos ten problem rozwiazac.. bo jakoby to bylo ,,To w celu bezpieczenstwa".
Ktos wie czy jest na to jakas rada?
Dzieki wielkie z gory za jakakolwiek pomoc.
_________________
Cokolwiek? :v
Ostatnio zmieniony przez Ryakuji Wto Sie 15, 2017 4:01 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Sie 15, 2017 10:31 am   

Ryakuji napisał/a:
Do ambasady również jestem umówiony, ale spotkanie wypada mi dopiero w przyszłym miesiącu.


W ambasadzie nie wyrobisz nowego dowodu osobistego , tylko w Polsce .

Za paszport musisz zaplacic przy skladaniu wniosku .
Cytat:

Cokolwiek?


Nawet jak wysle ci na konto ...pieniadze , to ich nie wypinujesz ....i kolo sie zamyka , jakiej pomocy oczekujesz ?
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Wto Sie 15, 2017 10:38 pm   

Nie wiem jak umawiałeś się w ambasadzie ale na stronie pisze tak:
Cytat:
Utrata polskiego dowodu osobistego
W przypadku utraty dowodu osobistego na terytorium Królestwa Niderlandów należy zgłosić ten fakt w urzędzie konsularnym w Hadze. Zgłoszenia utraty dowodu osobistego można dokonać osobiście lub w formie pisemnej za pomocą poczty lub faksu. Nie ma mozliwości przesłanie zgłoszenia e-mailem. POBIERZ formularz zgłoszenia.

UWAGA:
W punkcie „Wniosek o wydanie zaświadczenia o zgłoszeniu utraty lub uszkodzenia dowodu” należy podać HOLENDERSKI adres do korespondencji. Zaświadczenia nie są wysyłane na adresy w Polsce.

Konsul nie wydaje dowodów osobistych. Wniosek o dowód osobisty można złożyć tylko w Polsce, w dowolnym urzędzie gminy.


Moge się mylić, ale skoro zgubiłeś dowód i zgłosiłeś to na policji to w ambasadzie powinni ci na miejscu wyrobić tymczasowy paszport którym możesz sie legitymować na terenie Holandii. Może pojedz/zadzwoń do nich i wyjaśnij sprawę, Szczególnie tę z kontem bankowym... Zawsze możesz spróbować napisać prośbę o wydanie dokumentu w trybie pilnym
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Ryakuji 
Poczatkujacy
Hehehe

Wiek: 29
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 7
Wysłany: Śro Sie 16, 2017 2:02 am   

Panicelinko, ale moja sygnaturka nie ma w ogole nic wspolnego z tematem.
Nie chcę od nikogo pieniędzy bo po prostu je posiadam.
Problem w tym że nie mam jak się do nich dostać :D
Hera, ale czy z takim paszportem mogę iść do banku i załatwić te sprawy?
Dzięki tak w ogóle Panie za odpowiedzi bo naprawdę włosy sobie wyrywam w tak młodym wieku i to z własnego niedopatrzenia i własnej głupoty.
Mało tego, każdy mi gada, jakoby jego kolega/kolezanka wyrabial dowod bezposrednio w Hadze wiec nie wiem kto im te bujdy opowiadal..
_________________
Cokolwiek? :v
Ostatnio zmieniony przez Ryakuji Śro Sie 16, 2017 2:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Sie 16, 2017 10:50 am   

Ryakuji,

No to zesmy sie dogadali. Wybacz , czytajac twoj post myslalm jak troskliwa mama ,wlasnie ze szczegolnym naciskiem na owa sygnaturke :033:

A teraz wracajac do tematu ,tu znajdziesz najpotrzebniejsze informacje

https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/paszport-tymczasowy-jak-wyrobic

http://www.haga.msz.gov.p...wy_paszportowe/


Paszport to dokument a z tego co wyczytalam jest wystawiany na rok ,wiec mam nadzieje ze nie powinno byc problemu z wylegitymowaniem sie nim w holenderskim banku.
 
 
Ryakuji 
Poczatkujacy
Hehehe

Wiek: 29
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 7
Wysłany: Śro Sie 16, 2017 2:59 pm   

Ależ nie ma za co przepraszać Pani Celinko :)
Miło mi w takim razie bo rodzinki już nie mam :P
Do linków zaglądnę i mam nadzieje że jakoś się to uda ogarnąć.
Napisze jeszcze w tym poście co i jak wyszło, może komuś to pomoże.
_________________
Cokolwiek? :v
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Śro Sie 16, 2017 11:34 pm   

Ryakuji napisał/a:

Hera, ale czy z takim paszportem mogę iść do banku i załatwić te sprawy?

Oczywiście. Paszport tymczasowy jest tak samo twoim dokumentem jak dowód osobisty czy normalny paszport.
Ryakuji napisał/a:
Dzięki tak w ogóle Panie za odpowiedzi bo naprawdę włosy sobie wyrywam w tak młodym wieku i to z własnego niedopatrzenia i własnej głupoty.
Mało tego, każdy mi gada, jakoby jego kolega/kolezanka wyrabial dowod bezposrednio w Hadze wiec nie wiem kto im te bujdy opowiadal..

Nie ma sprawy, po to tu jesteśmy.
Dowodu nie wyrobisz poza granicami Polski. Tak dobrze jeszcze nie ma.
Co do "własnej głupoty" - no niestety człowiek uczy się na błędach....
Powodzenia
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Polonista1920
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sty 2018
Posty: 2
Wysłany: Śro Sty 10, 2018 1:04 pm   

edytowane ,taki post umiesciles juz na forum
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Sty 10, 2018 8:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group