NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zaginiony zwrot dodatku do ubezpiecznia.
Autor Wiadomość
itq5
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 4
Wysłany: Czw Sie 24, 2017 12:14 pm   zaginiony zwrot dodatku do ubezpiecznia.

Mam taki oto problem, w ubiegłym roku pracowałem w dwóch firmach w verbeeku oraz sherpie. W tym roku przy rozliczeniu podatkowym w firmie rt tax pomyślałem żeby ubiegać się o zwrot owego dodatku do ubezpieczenia przy czym zaznaczyłem że z firmy verbeek belasting 3miesiące po skończeniu pracy wysłał mi 120euro. zaś po skończeniu pracy w sherpie pieniędzy do dziś żadnych nie widziałem. Dziś dzownilem do firmy podpytać jak tam moje pieniążki, i dowiedziałem się że dostali odpowiedź że otrzymałem z jednej firmy 120 euro z drugiej 160. tylko że te 160 nigdy do mnie nie dotarło. Pani z biura nie była mi w stanie odpowiedzieć na pytanie jak ustalić kiedy gdzie jak to przelali, gdzie to zaginęło. Może tutaj ktoś jest mi w stanie doradzić coś w tej kwestii.
Ostatnio zmieniony przez itq5 Czw Sie 24, 2017 12:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Sie 24, 2017 1:09 pm   

Zaloguj się na mijntoeslagen.nl i tam masz wszystkie przelewy kiedy były i na jakie konto.
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Sie 24, 2017 5:25 pm   

wigru napisał/a:
Zaloguj się na mijntoeslagen.nl


O ile posiada digid , inaczej nie sprawdzi .
 
 
itq5
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 4
Wysłany: Czw Sie 24, 2017 5:47 pm   

wigru napisał/a:
Zaloguj się na mijntoeslagen.nl i tam masz wszystkie przelewy kiedy były i na jakie konto.


I właśnie tutaj jest problem. Ja zdaję sobie sprawę że to o co pytam jest dla was banałem ale nie wiem jak się zalogować ani jakimi danymi. tydzień temu z belastingu przyszły mi 2 pisma z loginem i hasłem ale także nie wiem gdzie je wklepać. firma od zwrotu podatku kazała mi to im wysłać twierdząc że to do deklaracji podatkowej czy czegoś takiego... podaje link do fotek jak to wygląda. http://imgur.com/a/bHsJ4 (w linku są dwa zdjęcia) bylem na tej stronie belastingu ale wszystko jest dla mnie kompletnie nie zrozumiałe klikając inloggen mam 3 opcje, w każdej kolejne kilka gdzieś tam wpisałem nawet te ich dane. nie wyszło -zraziłem się. A co do podanej strony, nie wiem na co mógłbym tam się zalogować ;( przeszukałem wszystkie konta bankowe bo w jednej firmie pracowałem na koncie ojca w drugiej na swoim. na żadnym nie ma tej kasy.
Ostatnio zmieniony przez itq5 Czw Sie 24, 2017 5:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Sie 25, 2017 2:26 pm   

itq5,


itq5 napisał/a:
klikając inloggen mam 3 opcje, w każdej kolejne kilka gdzieś tam wpisałem nawet te ich dane. nie wyszło -zraziłem się. A co do podanej strony, nie wiem na co mógłbym tam się zalogować



O digid ,wystepujesz jesli posiadasz meldunek w Holandii - to tak dla przypomnienia ...wiec ,czy masz digid ,bo do tej pory nie odpowiedziales .

Jesli go posiadasz, to mam pytanie ,czy w przeciagu 1,5 roku kiedykolwiek go uzywales ?

Po tym czasie nieuzywany traci swoja waznosc i trzeba ponownie o niego wystapic .
 
 
itq5
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 4
Wysłany: Pią Sie 25, 2017 3:22 pm   

Panicelinka napisał/a:
itq5,


itq5 napisał/a:
klikając inloggen mam 3 opcje, w każdej kolejne kilka gdzieś tam wpisałem nawet te ich dane. nie wyszło -zraziłem się. A co do podanej strony, nie wiem na co mógłbym tam się zalogować



O digid ,wystepujesz jesli posiadasz meldunek w Holandii - to tak dla przypomnienia ...wiec ,czy masz digid ,bo do tej pory nie odpowiedziales .

Jesli go posiadasz, to mam pytanie ,czy w przeciagu 1,5 roku kiedykolwiek go uzywales ?

Po tym czasie nieuzywany traci swoja waznosc i trzeba ponownie o niego wystapic .


eee o nic nie wystepowałem, ja w Holandii byłem 2 miesiące w jednej firmie dwa w innej i to raczej koniec mojej kariery w tym kraju ;) meldunki miałem na jakichś parkach bungalii ale o nic nie wystepowałem i niczego mi nie przydzielano. tak przynajmniej mi się wydaje... Tak więc co można zrobić aby ustalić kiedy belasting przelał mi pieniądze oraz na jakie konto. Chcialbym mieć jakis pogląd na to gdzie i w jakich okolicznościach zginęły moje pieniądze. Potem oczywiście chciałbym je odzyskac...

Jedyne co posiadam to pisma które post wyżej podałem od belastingu. ale też nie bardzo wiem gdzie ja mam się tymi zalogować. a firma od podatków kazała nie ruszac i im wysłać... Nie wiem może tam znajdę jakąś historie przepływu moich pieniędzy.
Ostatnio zmieniony przez itq5 Pią Sie 25, 2017 3:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Sie 25, 2017 4:01 pm   

Dobra księgowa + upoważnienie i Ci to ogarnie w belastingu. Tylko zastanów się czy kwota jest tego warta, bo za obsługę możesz zapłacić więcej.
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Sie 25, 2017 10:10 pm   

itq5,

Cytat:
tydzień temu z belastingu przyszły mi 2 pisma z loginem i hasłem ale także nie wiem gdzie je wklepać

Ale gdzie chcesz wklepac ten login i haslo ... jak ty nie masz dostepu, do strony zadnych urzedow holenderskich , to moze ewentualnie upowazniona przez ciebie osoba/ksiegowy

Jesli ty ,lub ktos w twoim imieniu wystapil o dodatek do ubezpieczenia, to znaczy, lub moze znaczyc , ze nadal go przelewaja na podane przez ciebie. (lub przez inna osobe )konto .
Poczytaj sobie o dodatku do ubezpieczenia na forum jest taki temat.

Belasting, przyznaje dodatek, a potem automatycznie pieniadze co miesiac przelewa i bedzie tak robil, az do przyszlego roku ,kiedy nastapi korekta .
Chyba ze wystepujacy o ten dodatek ,zaznaczyl date od kiedy, do kiedy ci on przysluguje .

Radze to sprawdzic ,bo roznie z ta kasa tu bywalo, zamiast do wlasciciela ,trafiala do kieszeni tego ,ktory podal swoje konto.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Sie 25, 2017 10:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
itq5
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 4
Wysłany: Sob Sie 26, 2017 12:30 am   

No dobrze ja nie znam się na tym kompletnie. Co do zwrotu dodatku, firma rt tax twierdzi że pieniądze otrzymałem. 2 przelewy 120 i 160 euro przy czym pierwszy owszem otrzymałem. drugiego nie widzialem nigdy. Firma ta też twierdzi że nie jest w stanie ustalić gdzie te pieniądze wyszły ani kiedy... także jestem w kropce skoro sam nie mogę tego ustalić a ta firma nie specjalnie pomaga.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Sie 26, 2017 11:32 am   

itq5 napisał/a:
No dobrze ja nie znam się na tym kompletnie.



wiec skorzystaj z rady wigru, Pozdrawiam .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group