NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kara za nieprawidłowe rozliczenie
Autor Wiadomość
kallafior23
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Paź 2017
Posty: 2
Wysłany: Pon Paź 16, 2017 8:13 pm   Kara za nieprawidłowe rozliczenie

Witam
W roku 2014 pracowałam na terenie Holandii przez 3 miesiące.
Po powrocie do PL rozliczyłam się z polskim Urzędem Skarbowym oraz Holenderskim (z pomocą biura specjalizującego się w rozliczeniach zagranicznych).

W roku 2016r. otrzymałam zwrot podatku.
W tym miesiącu otrzymałam list z Holenderskiego Urzędu Skarbowego w którym zawarta jest informacja o nałożeniu kary.
Z tego co udało mi się zorientować biuro które mnie rozliczało podało nieprawidłowy okres pracy (zamiast 3 miesięcy podano rok) stąd została nałożona kara.

Biuro "umywa ręce" i chcą zwrócić zapłatę za wykonanie usługi, proponując wystosowanie pisma do Urzędu aby kara została rozłożona na raty.

Czy istnieje jakakolwiek możliwość sprostowania tej sprawy?
Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez kallafior23 Pon Paź 16, 2017 8:26 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Paź 16, 2017 10:21 pm   

kallafior23 napisał/a:
W roku 2014 pracowałam na terenie Holandii przez 3 miesiące.


Cytat:
Czy istnieje jakakolwiek możliwość sprostowania tej sprawy?
Biuro, ktore cie rozliczalo tego juz nie wyprostuje i watpie ze cos zrobia ... to nie oni otrzmali za wysoki zwrot tylko ty ...wiec pieniadze ,ktore ci sie nie naleza, trzeba oddac .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Paź 16, 2017 10:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kallafior23
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Paź 2017
Posty: 2
Wysłany: Pon Paź 16, 2017 10:50 pm   

Panicelinka napisał/a:
kallafior23 napisał/a:
W roku 2014 pracowałam na terenie Holandii przez 3 miesiące.


Cytat:
Czy istnieje jakakolwiek możliwość sprostowania tej sprawy?
Biuro, ktore cie rozliczalo tego juz nie wyprostuje i watpie ze cos zrobia ... to nie oni otrzmali za wysoki zwrot tylko ty ...wiec pieniadze ,ktore ci sie nie naleza, trzeba oddac .


W tym rzecz że otrzymany zwrot był znikomy a otrzymana kara 5 krotnie większa (1/2 pieniędzy które zarobiłam). W wiadomości którą otrzymałam od biura (wyjaśniając tą sprawę) sami przyznali się że stosowali taki proceder (podając nieprawidłowy okres rozliczenia). W liście który otrzymałam jest informacja że mogę się odwołać od tej decyzji do określonej daty.
Ostatnio zmieniony przez kallafior23 Pon Paź 16, 2017 10:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Paź 17, 2017 1:33 pm   

kallafior23 napisał/a:
sami przyznali się że stosowali taki proceder


Podaj tu nazwe tego pseudo biura podatkowego, bo to jest rzeczywiscie jakis proceder !!
Ciekawe ile osob , oni w takiej sytuacji pozostawili ?


kallafior23 napisał/a:
W liście który otrzymałam jest informacja że mogę się odwołać od tej decyzji do określonej daty.

Skoro mozesz sie odwolac, to zrob to jak najszybciej ,bo po terminie juz nic nie zdzialasz .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group