NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Pon Paź 16, 2017 10:11 pm
Urlop
Autor Wiadomość
_Arczi_ 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Paź 2017
Posty: 3
Wysłany: Pon Paź 16, 2017 10:10 pm   Urlop

Witam.

Mam takie pytanie do Was... Jak to jest z urlopami? Otóż pracuję przez Holenderskie biuro pracy i żeby starać się o urlop muszę przynajmniej 4tyg. wcześniej złożyć kartę urlopową. Więc tak zrobiłem i oddałem koło 15-20 września "urlopówkę" na Święta Bożego Narodzenia i do dziś nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ani żadnego potwierdzenia. I tu pytanie... Czy pracodawca ma również jakiś czas na rozpatrzenie mojego urlopu czy może mnie tak zbywać aż do ostatniej chwili?
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Paź 17, 2017 7:51 pm   

Proponuje zapytać w biurze o decyzję o Twoim urlopie.
Dopytaj wśród 'starszych stazem' pracowników, jak to jest z urlopami w okresie Swiatecznym, bo wiele firm/biur nie wyraza zgody na wolne w tym terminie.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Paź 18, 2017 9:58 pm   

Zgodnie z NL prawem pracodawca ma na odpowiedź 14 dni, potem z urzędu urlop uważa się za zakceptowany.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
Ostatnio zmieniony przez LeGolasik Śro Paź 18, 2017 9:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Arczi_ 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Paź 2017
Posty: 3
Wysłany: Nie Paź 22, 2017 11:16 am   

Po 6-iu tygodniach, dostałem odpowiedź... Oczywiście jak można było się tego spodziewać, odpowiedź brzmi "Nie!" (karta urlopowa przekreślona i żadnej konkretnej odpowiedzi dlaczego, po prostu jakaś notatka napisana nie wiadomo przez kogo "Kerst - niet mogelijk!", Sylwester/Nowy Rok ta sama odpowiedź). Czy można coś w takiej sytuacji zrobić? Ponieważ są to kolejne Święta bez możliwości spędzenia ich z rodziną która jest w Polsce! To jest bezprawie co koordynatorzy robią z nami. Mają odpowiednio dużo czasu żeby się jakoś do tego przygotować!
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Paź 22, 2017 12:31 pm   

_Arczi_, popros go o motywacje na papierze dlaczego ci odmawia tymbardziej ze mala na odpowiedz 14 dni a on dal ja dopiero po 6 tyg . Jezeli nie bedziej waznych powodow do odmowy to nie ma prawa ci odmowic .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Paź 22, 2017 12:45 pm   

_Arczi_, Nie czytasz tego co pisza inni ?

Kolezanka wyzej napisala
agastepa13 napisał/a:
wiele firm/biur nie wyraza zgody na wolne w tym terminie.
no i niestety tak tu jest , to sie zgadza .

_Arczi_ napisał/a:
są to kolejne Święta bez możliwości spędzenia ich z rodziną która jest w Polsce!


A kogo z nich to obchodzi ,czy bedziesz widzial sie z rodzina, czy nie i to akurat w tym swiatecznym czasie .?

edit
http://www.niedziela.nl/f...ic.php?t=102059

http://www.niedziela.nl/f...ic.php?p=230797
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Paź 22, 2017 12:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Nie Paź 22, 2017 1:24 pm   

Jednak w tym momencie oficjalnie urlop u sie należy po takiej akcji, tym bardziej że pracodawca nie podał konkretnego powodu - a do tego jest zobligowany.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
_Arczi_ 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Paź 2017
Posty: 3
Wysłany: Śro Paź 25, 2017 3:55 pm   

Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie.

Zasięgnąłem jeszcze informacji w kilku innych źródłach i na pewno tego tak nie zostawię
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Paź 26, 2017 8:21 am   

Witam,

Z tego co mi wiadomo firma ma prawo odmowic zgody na urlop.

Dla przykladu :
Firma zatrudnia 100 osob z tego 20-30 chce urlop w tym samym okresie i niestety ale nie ma takiej mozliwosci.

W innych krajach np Dania firmy sa zamykane np na 2 tyg w ciagu roku aby wszyscy pracownicy mieli prawo do urlopu np w czasie wakacji lub swiat.
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Czw Paź 26, 2017 6:41 pm   

Tak, tylko to musi być wcześnirj ustalone. Od momentu złożenia wniosku przez pracownika fimra ma obowiazęk na piśmie poinformować o decyzji. Po 14 dniah bez żadnej reakcji urlop jest z automatu zaakceptowany. W momencie jednak gdy firma nie odpowie,a jednak nie będzie chciała przyznać urlopu musi to dobrze zaargumentować i zwrócic praownikowi wszystkie koszty związane z odwołaniem urlopu ( jeśli jakieś juz wystąpiły.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group