NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrakt 40h a wypłata miesięczna
Autor Wiadomość
remixOGL 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 13
Wysłany: Wto Paź 31, 2017 4:11 am   Kontrakt 40h a wypłata miesięczna

Witam, mam pytanie które nurtuje mnie od kilku dni, po latach pracy przez uzb dostałem kontrakt bezpośredni. Po wstępnych kalkulacjach wyliczyłem że będe zarabiał mniej niż dotychczas ze względu na miesięczne wypłaty. Chciałbym zadać kilka pytań które mam nadzieje wyprowadzą mnie z błędu za nim zrezygnuje z kontraktu.
Wyliczenia będe przedstawiał na przykładzie najniższej krajowej aby pokazać ich sens,

pracując przez uzb stawka Godzinowa 9.04 w pazdzierniku przepracowalem 22dni x8h x 9.04
co daje 1591.04 brutto

pracując na kontrakcie stawka miesięczna 1565.40 pazdzierniku przepracowalem 22dni x8h
czyli 176h 1565.40/176 daje mi 8.89 za każdą godzine, co jest poniżej minimum stawki godzinowej. Czy to jest normalne ?

Nadgodziny przez uzb pracowałem kazdego dnia godzine dluzej co daje nam 22h nadgodzin x9.04
na kontrakcie pracując 1h dluzej mam 22h nadgodziny x ile ? 9.04 czy tak jak wczesniej ponizej minimum czyli 8.89 ??

oczywiscie w zaleznosci od miesica te liczby się zmieniają ze względu na ilosc dni roboczych,
co nie zmienia faktu ze pod tym względem uzb jest lepsze,

Pytania które pomogą rozwiązać mój problem,
w jaki sposób zostanie policzona moja wypłata jeżeli w miesiącu przepracuje 20dni na 22 a 2 wezmę bezpłatny urlop, lub chorobowe(które płacą po 2 dniach choroby)

Czy np w grudniu który ma 19 dni pracujących , moja nadgodzina jest więcej warta niż w pazdzierniku który ma ich 22 ?

przy zastosowaniu większych stawek te różnice są bardziej widoczne, stąd pytanie czy na pewno dobrze do policzyłem.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Paź 31, 2017 9:01 am   

remixOGL, Wszystko na temat stawki godzinowej , wysokosci nadgodzin itd jest opisane w twoim kontrakcie i CAO . Tak samo jak po ilu dniach jest wyplacane chorobowe i w jakiej wysokosci .
remixOGL napisał/a:
w jaki sposób zostanie policzona moja wypłata jeżeli w miesiącu przepracuje 20dni na 22 a 2 wezmę bezpłatny urlop, lub chorobowe(które płacą po 2 dniach choroby)
najnormalniej w swiecie , wyplaca ci tylko te godziny ktore przepracowales .
remixOGL napisał/a:
Czy np w grudniu który ma 19 dni pracujących , moja nadgodzina jest więcej warta niż w pazdzierniku który ma ich 22 ?
to zalezy czy bedziesz mial te nadgodziny w dni swiateczne czy w normalne dni robocze , ale i to jest opisane w twoim kontrakcie i CAO .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
remixOGL 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 13
Wysłany: Wto Paź 31, 2017 10:58 am   

Niestety Firma sama w sobie nie podlega pod CAO... co w sumie też chyba powinienem gdzieś zgłośić, bo w CAO branżowym jest ujęty profil firmy... a co do warunków umowy, czytalem caly kontrakt dzisiaj, plus ogolne zasady, i tylko krotkie informacje znalazlem, typu dni wolne od pracy, za prace w te dni dodatek 150% i o nadgodzinach ze moga byc wyplacane lub wymieniane na urlop w ustalonym przez pracodawce okresie...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Paź 31, 2017 1:31 pm   

remixOGL napisał/a:
Niestety Firma sama w sobie nie podlega pod CAO... co w sumie też chyba powinienem gdzieś zgłośić,
nie ma najmniejszego sensu bo firma nie ma takiego obowiazku , moze ale nie musis sie podlaczyc pod CAO . Skoro nie podlegaja pod CAO to maja napewno wlasne wewnetrzne ustalenia / warunki/ regulamin . Napewno tez jest gdzies ustalona placa za prace w dnie swiateczne i dni wolne ale musisz poszukac . Wczesniej pisales o stawce ponizej minimu , nasunelo mi sie pytanie czy moze nie podlegasz pod wiekowke ?
Dodatkow znow cie powiem sprawdz swoja stawke godzinowa na wyciagu z wyplaty i/lub na kontrakcie to powinno zawsze byc wyszczegolnione . Stawka godzinowa na kontrakcie moze tez byc zastapiona stawka miesieczna .
Musze ciebie tez skorygowac bo w srednim miesiacu pracy nie ma 22 dni tylko sie zawsze przelicza na 21.75 dnia w miesiacu . Wiec 21.75 daje ci 174 godz miesiecznie . a w skali roku masz 261 dni roboczych , ot tak jest zapisane w prawie pracy .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
remixOGL 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 13
Wysłany: Wto Paź 31, 2017 4:20 pm   

baileys napisał/a:
remixOGL napisał/a:
Niestety Firma sama w sobie nie podlega pod CAO... co w sumie też chyba powinienem gdzieś zgłośić,
nie ma najmniejszego sensu bo firma nie ma takiego obowiazku , moze ale nie musis sie podlaczyc pod CAO . y .


"Ponadto pracodawcy bardzo czesto twierdza, ze nie podlegaja pod CAO (np. myslac o cao firmy), gdy tymczasem moga podlegac pod CAO danej branzy. Jesli CAO jest ge-AAV`d podlega obowiazkowi powszechnego zastosowania" Sprawdzilem to CAO i Sie kwalifikuje :)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Paź 31, 2017 7:25 pm   

remixOGL, pracodawca nie ma obowiazku miec CAO jezeli nie ma podpisanych umow lub nie spelnia warunkow do obowiazkowego podlaczenia do CAO , wtedy moze miec wlasne prawa i regulamin , jednak musi sie dostosowac do ogolnych praw pracy ( to nie jest CAO ) . To ze sie kwalifikuje nie znaczy ze nalezy lub ma obowiazek sie podlaczyc do CAO .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Paź 31, 2017 7:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group