NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OC w Holandii
Autor Wiadomość
paranoise 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 38
Wysłany: Czw Lis 02, 2017 5:30 pm   OC w Holandii

Witam.

Mam parę pytań. Przymierzam się do wyjazdu do Holandii samochodem. OC mam opłacone chyba do 10 grudnia.

Czy jeśli teraz wyjadę to ubezpieczenie obejmuje wydarzenia, które mają miejsce w Holandii i w drodze do Holandii?

Jak szybko po przyjeździe muszę zarejestrować samochód na miejscu? Z tego co mi wiadomo, trzeba zapłacić jakiś podatek samochodowy i pewnie też jakąś formę ubezpieczenia.

Jeżeli zamierzam wrócić w przyszłym roku w lutym bądź marcu to jak prędko muszę opłacić ubezpieczenie w Polsce i analogicznie czy holenderskie ubezpieczenie ubezpiecza mi także podróż do Polski?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Tomek
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lis 02, 2017 7:15 pm   

paranoise,

Cytat:
Z tego co mi wiadomo, trzeba zapłacić jakiś podatek samochodowy i pewnie też jakąś formę ubezpieczenia.

Nie zaplacic .. TO NIE JEDNORAZOWY PODATEK ! Tylko trzeba oplacac go miesiecznie

Powinienes tez wiedzic ,ze im auto ciezsze, tym podatek wyzszy - podobnie rzecz sie ma z rodzajem silnika jesli ktos ma diesla ,to placi wyzszy podatek ,niz za auto z silnikiem benz .

Zanim przyjedziesz do Holandii swoim autem, przelicz sobie, czy bedzie ci sie nim oplacalo tu jezdzic
paranoise napisał/a:


Czy jeśli teraz wyjadę to ubezpieczenie obejmuje wydarzenia, które mają miejsce w Holandii i w drodze do Holandii?


A co masz zapisane w polisie ubezpieczeniowej auta ,ze jak to dziala?
Dla pewnosci zapytaj swojego polskiego ubezpieczyciela .

szukaj tez odpowiedzi w innych tematach w ktorych omawiane jest to na biezaco .tu jeden z nich
http://www.forum.niedziel...p=320009#320009
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Lis 03, 2017 6:00 pm   

paranoise napisał/a:
Czy jeśli teraz wyjadę to ubezpieczenie obejmuje wydarzenia, które mają miejsce w Holandii i w drodze do Holandii?

Jezlei jedziesz tu w celach turystycznych to ubezpieczenie dziala tak samo jak w PL. Jezeli chcesz sie tu zameldowac, to sprawdz umowe, bo moze ubezpieczyciel przygotowal cos na taka ewentualnosc.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
paranoise 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 38
Wysłany: Pią Lis 03, 2017 8:53 pm   

Jakiś link może do tego, jak to przeliczyć i czy od samego przyjazdu jestem zobowiązany go opłacać? Mam Carisme 1.9 z 2001 roku w Dieslu,
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lis 03, 2017 10:31 pm   

w zaleznosci od prowincji ,kwartalnie € 328 - 348
tu link sprawdz sam
https://www.belastingdien...uigenbelasting/
 
 
paranoise 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 38
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 7:42 pm   

Proszę o pomoc bo nie jestem pewien czy wszystko co mi podpowiada Translator Google jest prawdą?

Cytat:
Woont u in Nederland?


To nie jest pytanie o meldunek, ale ogólnie o zamieszkanie, czyli jeśli przyjeżdżam i pracuję to zawsze zaznaczam - ja?

Wat is de gewichtsklasse van uw personenauto? - rozumiem dopuszczalna masa całkowita samochodu? Więc jeśli mam 1795 kg to wybieram 1751 t/m 1850?

Trochę czytałem w międzyczasie, ale jeśli dobrze zrozumiałem, jeśli wyjadę teraz i nawet od razu się zamelduję, to obowiązek opłacenia podatku samochodowego mam dopiero w szóstym miesiącu pobytu, to jest gdzieś w połowie maja?
Ostatnio zmieniony przez paranoise Wto Lis 14, 2017 7:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 7:56 pm   

paranoise napisał/a:
o nie jest pytanie o meldunek,
tak to jest pytanie o meldunek .
paranoise napisał/a:
Wat is de gewichtsklasse van uw personenauto? - rozumiem dopuszczalna masa całkowita samochodu? Więc jeśli mam 1795 kg to wybieram 1751 t/m 1850?
tak dobrze rozumiesz .
paranoise napisał/a:
Trochę czytałem w międzyczasie, ale jeśli dobrze zrozumiałem, jeśli wyjadę teraz i nawet od razu się zamelduję, to obowiązek opłacenia podatku samochodowego mam dopiero w szóstym miesiącu pobytu, to jest gdzieś w połowie maja?
to zle doczytales obowiazek oplacania podatku drogowego masz juz od pierwszego dnia chyba ze masz zwolnienie z oplat na max 14 dni w doku . W szustym miesiacu pobytu masz obowiazek posiadania meldunku a posiadajac tu mrldunek dluzej jak 6 m-cy masz obowiazek przerejestrowania auta na NL tablice .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Lis 14, 2017 7:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
paranoise 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 38
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 9:16 pm   

Cytat:
to zle doczytales obowiazek oplacania podatku drogowego masz juz od pierwszego dnia chyba ze masz zwolnienie z oplat na max 14 dni w doku . W szustym miesiacu pobytu masz obowiazek posiadania meldunku a posiadajac tu mrldunek dluzej jak 6 m-cy masz obowiazek przerejestrowania auta na NL tablice .


OK, ale czy muszę już w pierwszych dniach zameldowania zjawić się i zapłacić z góry za kwartał?
Ostatnio zmieniony przez paranoise Wto Lis 14, 2017 9:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 9:43 pm   

paranoise napisał/a:
OK, ale czy muszę już w pierwszych dniach zameldowania zjawić się i zapłacić z góry za kwartał?
najpierw wypelniasz formularz i odsylasz do belastingdienst . Tam jak dobrze pamietam jest mozliwosc podania jak czesto chcesz oplacac podatek rocznie czy kwartalnie . Kiedys nie bylo mozliwosci placenia miesiecznie dla osob niezameldowanych ale czy tak nadal jest nie wiem moze ktos inny sie wypowie na temat tej mozliwosci . Oplaty za podatek drogowy zawsze sa "z gory"czy masz medlunek czy nie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Śro Lis 15, 2017 10:03 am   

Już rocznie nie można: LINK

Od 1 stycznia 2016 tylko acceptgiro co 3 miesiące albo miesięcznie inkasem z konta.
 
 
 
paranoise 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 38
Wysłany: Śro Lis 15, 2017 7:17 pm   

Miesięcznie dla wszystkich? Pytam, bo nie wiem jak długo zamierzam być w Holandii. No i czy to się tyczy tylko mieszkających w Holandii czy też pracujących w NL, a mieszkających powiedzmy w pobliżu, w północnych Niemczech, albo Belgii też?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lis 15, 2017 7:59 pm   

Jezeli mieszkasz w np niemczech i masz tam meldunek to mozesz sie zaliczac go grensarbeider . Jednak jak i tam nie masz udokumentowanego meldunku bedziesz nadal zmuszony oplacac podatek drogowy w NL .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Lis 15, 2017 7:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group