NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeżdżenie na polskich blachach
Autor Wiadomość
Majdan
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 3
Wysłany: Nie Lis 05, 2017 11:57 am   Jeżdżenie na polskich blachach

Witam,
W najbliższym czasie zamieszkam w Rotterdamie i chcę przyjechać tu swoim autem z PL. Słyszałem, że jest w Holandii duży rygor, że trzeba przerejestrować samochód jak się tu dłużej mieszka. Mam w związku z tym parę pytań
1) Mam możliwość zarejestrowania swojego samochodu na swoją polską spółkę z o.o. Czy ten sposób potrafi uniknąć przerejestrowania na NL? Nie chce unikać płacenia podatku drogowego, lecz po prostu nie chce się bawić w przerejestrowania samochodu.
2) Jakby powyższy sposób nie przeszedł to jakie są miesięcznego koszty utrzymania samochodu w Holandii? Podatek drogowy wyliczyłem sam, wyszło 152 e za 3 miesiące. Ile płacicie za ubezpieczenie? Czy są jeszcze jakie koszta?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 05, 2017 12:16 pm   

Majdan, 1) przerejestrowywac twoje auta nie musisz odrazu jednak majac meldunek w NL bedziesz musial auto przerejestrowa po 6 m-cach jak dobrze pamietam ( kiedys byl to rok ) . Obowiazek meldunkowy masz jak pozostajesz tu dluzej jak 4 m-ce . Krodkie wyjazdy na weckend z NL nie zmieniaja obowiazku meldunkowego .
2) Podatek drogowy jest naliczany na podstawie kombinacji ciezaru auta i rodzaju paliwa . w ponizszym linku mozesz sobie wyliczyc ile bedzie oplat drogowych . Co do ubzepieczenia to jezeli masz je na PL blachcach to musisz posiadac PL ubezpieczenie ale nie zapomnij omowic twojego wyjazdu do NL z twoim ubezpieczeniem , mianowicie slyszalam juz o wypadkach ze ubezpieczalnie robily problemy w razie wypadkow poniewaz ludzie nie mieli zgloszonego dlugiego pobytu w poza granicami PL lub poprostu mieli meldunek w NL . W sumie dodatkowa oplata tez jest BPM ktore jest naliczane od wieku auta i jego nowej wartosci tu w NL . BPM mozna odsyskac przy wywozie auta poza granice NL. BPM jest na autach nie starszych jak 10 lat https://www.belastingdien...uigenbelasting/
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Lis 05, 2017 12:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Majdan
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 3
Wysłany: Nie Lis 05, 2017 1:12 pm   

Aha i jest jeszcze taka sytuacja, że mój ojciec jest współwłaścicielem samochodu. Przed wyjazdem będę musiał usunąć współwłaściciela i zgłosić to do wydziału komunikacji?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 05, 2017 3:32 pm   

W NL nie ma wspolwlascicieli i nikt tu takiej formy nie zna . Wiec co z tym masz/mozesz zrobic nie moge ci poradzic . NAjlepiej tego dowiedz sie w jakims urzedzie.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Majdan
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 3
Wysłany: Pon Lis 06, 2017 7:54 am   

A jak jest z tym podatkiem BPM? Z tego co wyczytałem z Internetu to się go nie płaci, gdy samochód posiadam dłużej niż 6 miesięcy w Polsce i gdy mieszkam więcej niż 12 miesięcy przed przyjazdem do Holandii. Te dwa warunki spełniam, czyli ja go płacę przy rejestracji ten podatek BPM ale go później mi urząd go zwraca? Czy w ogóle go nie płacę?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 06, 2017 9:24 am   

Majdan, przerejestrowujac auto na NL tablice a bedac wlascicielem dluzej jak 6 m-cy nie placisz tego podatku bo mozesz auto przerejestrowac na mienie przesiedlencze . Przy oplacie podatkow na auto z PL tablicami moge ci opisac stuacje jaka miala znajoma . Mianowicie musiala oplacac podatek drogowy i oplacic BPM . Dziewczyna po 4 m-cach od oplaty sprzedala auto w PL i wystapila o zwrot pozostalego BPM i dostala pozostala czesc . BPM zostalo wyliczone i przelane na jej konto .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Wto Lis 07, 2017 6:16 pm   

W przypadku mienia przesiedlenczego nie mozesz sprzedc auta lub go przerejestrowac przez 12 miesiecy.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group