NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Nie Gru 17, 2017 2:48 pm
Pierwsze plany.. A ja zagubiony, jak we śnie
Autor Wiadomość
Krun
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Gru 2017
Posty: 3
  Wysłany: Nie Gru 17, 2017 2:27 pm   Pierwsze plany.. A ja zagubiony, jak we śnie

Kłaniam się Państwu, bardzo mi miło..
Za niecały miesiąc kończę 24 lata. Chciałbym wreszcie zrealizować coś, o czym marzę już od dawna - wyjazd z Polski. Nie jestem w stanie tutaj zaspokoić swoich potrzeb i spłacać wierzytelności, chciałbym stąd uciec do pięknych Niderlandów, najlepiej do samej stolicy Holandii. Nigdy nawet nie byłem za granicą, a chciałbym wreszcie wyjechać i podjąć pracę, zrestartować swoje życie i je powoli naprawiać. Niestety w Polsce nie będzie to możliwe.

Co prawda interesuje się tym już od lat, ale dopiero teraz tak naprawdę zaczynam o tym poważnie myśleć - jestem w tym temacie bardziej zielony niż Shrek :-)

Chciałbym się dowiedzieć, jak mogę to wszystko na spokojnie zorganizować, problem w tym, że nie mam nawet z kim wyjechać, by było mi raźniej. Kompletnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać, czy jest ktoś o dobrym sercu, kto mógłby mnie poinstruować , jak ruszyć z miejsca i zacząć działać w kierunku wyjazdu i znalezieniu w pracy - super by było w Amsterdamie, zawsze marzyłem, żeby zobaczyć tą stolicę, by zobaczyć kawałek Europy..

Wstyd mi trochę, że zawracam Państwu głowę, ale naprawdę nie mam absolutnie zielonego pojęcia, kogo o to mógłbym spytać, czy po prostu porozmawiać..
Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania.

Konrad
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Gru 17, 2017 2:55 pm   

Krun, Witaj .

Na forum jest wiele tematow w ktorych powinienes znalezc odpowiedzi na interesujace cie zagadnienia .
np. samodzielne poszukiwanie pracy
http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=105014

bsn numer
http://www.niedziela.nl/f...ic.php?p=300881

zalozenie konta w banku
http://www.niedziela.nl/i...pl&cr=countryNL
itd...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Gru 17, 2017 2:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Nie Gru 17, 2017 5:13 pm   Re: Pierwsze plany.. A ja zagubiony, jak we śnie

Krun napisał/a:
wyjazd z Polski. Nie jestem w stanie tutaj zaspokoić swoich potrzeb i spłacać wierzytelności, chciałbym stąd uciec do pięknych Niderlandów


mała uwaga. Komornik z Polski bez problemu namierzy Cię i tutaj w Holandii, prędzej czy później. Prywatne firmy windykacyjne już też działają w całej Europie. Uciec to można było jeszcze tak z 10 lat temu, teraz wymiana informacji między państwami UE jest więcej niż dobra i działają europejskie tytuły egzekucyjne.
 
 
Krun
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Gru 2017
Posty: 3
Wysłany: Nie Gru 17, 2017 5:24 pm   

Źle się troszkę wyraziłem - nie chodzi o ucieczkę jako taką, przed odpowiedzialnością, ale wyjazd między innymi właśnie w celu zarobienia pieniędzy na spłatę. I najchętniej na stałe.
Podkreślam jeszcze raz - mi nie chodzi o ukrywanie się, ale o rozpoczęcie choć odrobinę lepszego życia
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Nie Gru 17, 2017 5:49 pm   

Jak jesteś młody i zielony to wyjedź z jakimś biurem pracy tymczasowej. Wyrobią Ci BSN, konto w banku, ubezpieczenie, jak dobrze trafisz to będziesz miał pracę i mieszkał gdzieś na domku albo bungalu. Po roku zobaczysz jak tu jest i zdecydujesz.
 
 
 
Krun
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Gru 2017
Posty: 3
Wysłany: Nie Gru 17, 2017 5:57 pm   

Rozumiem, że ma to być polskie biuro. Czy w takim razie jest jakieś godne polecenia?
 
 
ewelinahh19
Nieśmiały użytkownik
ewelinahh19

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 62
Wysłany: Nie Gru 17, 2017 6:07 pm   

Zrób tak jak pisze Wigru. To namniej ryzykowna, najtańsza i najprostsza opcja zaczynania przygody z Holandią. Wcześniej zacznij od czytania tego forum. Znajdziesz tu informacje o życiu tutaj, o biurach pracy, o wszystkim co dotyczy NL. Marzenia marzeniami ale rzeczywistość w Holandii bywa też ciężka dla niektórych. Z biurem pracy możesz mieć szczęście, mieć pracę codziennie i w miarę dobrze zarabiać, a możesz mieć pecha i pracować 2-3 razy w tygodniu.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Gru 17, 2017 6:16 pm   

Krun napisał/a:
Czy w takim razie jest jakieś godne polecenia?


sa
http://www.niedziela.nl/f...p=320584#320584

a na te trzeba uwazac bo nie polecaja

http://www.niedziela.nl/f...p=320593#320593
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group