NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Wto Sty 02, 2018 7:35 pm
podatek od urlopowych
Autor Wiadomość
madzia692
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Sty 2018
Posty: 1
  Wysłany: Pon Sty 01, 2018 5:47 pm   podatek od urlopowych

Witam, pracowałam przez jedną agencję kilka miesięcy. Wakacyjne miałam wypłacane od razu do wypłaty, co tydzień, ale na koniec pracy zostało mi 43 h urlopowe. Zostały mi one wypłacone po 6 tygodniach, ale niestety po odjęciu wysokiego podatku. Czy to jest normalne? Czy podatek powinien byc potrącony tak jak przy normalnej tygodniówce? Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

43,87 * 9,98 =437,82
ODJĘTO PODATEK 199,60 I DOSTAŁAM 237,41
wychodzi na to ze podatek to az 45% czyli tak jak byłoby przy wypłacie z wakacyjnymi
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pon Sty 01, 2018 9:01 pm   

Jakbyś wybrała w czasie trwania umowy - czyli normalne wakacje- zostałoby policzone po normalnej stawce.
W tym wypadku jednak zostało to potraktowane jako dochód dodatkowy i objętę wyższym progiem podatkowym.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Horacy Witkacy 
Poczatkujacy
Horacy Witkacy

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lut 2018
Posty: 1
Wysłany: Pią Lut 23, 2018 9:43 am   

Z takimi tematami najlepiej udać się od razu do radcy prawnego czy księgowego, który rozwieje Twoje wątpliwości. Szukanie na własną rękę w odmętach internetu często nie jest dobrym rozwiązaniem. Na temat samych porad prawnych ostatnio widziałem fajny artykuł. usunelam reklame
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Lut 23, 2018 9:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pią Lut 23, 2018 7:08 pm   

Bijzondertarief 45.59% i w ta taryfe wchodza nadgodziny , wszelkie dodatki i urlopowe..wiec odjeli ci wlasciwie , czyli prawie 46%.

W poszczegolnych CEO jest roznie z nadgodzinami , niektorzy maja placone 125% , ale u ciebie widze ze policzyli ci normalnie 100%..

SPrawdz w swoim CEO jaki dodatek ci sie nalezy za nadgodziny itp
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group