NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kierowca ciężarówki, Tabela, info
Autor Wiadomość
marfi85 
Poczatkujacy
Marfi85

Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 2
Wysłany: Śro Sty 17, 2018 1:04 pm   Kierowca ciężarówki, Tabela, info

Witam
Mam pytania odnośnie pracy jako kierowca kat.ce.
1.Wiem że są poszczególne tabele a,b,c,d,e.
W każdej tabeli są wyszczególnione pozycje przykład d0,d1,d2,d3,d4,d5,d6.
Przypuśćmy że załapałem się do tabeli d(w związku z wykonywaną pracą) to od czego zależy którą pozycję szef mi przypisze?
Przykładowo mam zerowe lub małe doświadczenie, to znaczy że szef mnie może przypisać do pozycji d0? Jeżeli tak to po jakim czasie się awansuje na pozycje d1 później d2 itd.(czy jest jakieś minimum)
dodam że ściągnąłem plik cao i znam stawki minimalne ale nie mogę znaleść gdzie jest coś o przypisywaniu do poszczególnej pozycji(podejrzewam że chodzi o doświadczenie).
2. Czy ciężko znaleść pracę jako kierowca tylko z językiem angielskim z małym doświadczeniem. (czy pozostają tylko agencje pracy)?
3. Czy ciężko jest znaleść pracę żeby mieć możliwość spania każdego dnia w domu np.stałe trasy robisz kółko i jesteś w domu.(Holandia)
4. Jakie kursy są przydatne dodatkowo: (ADR pods. czy robić cysterny,VCA)? Mam zrobiony na żurawie.
5. Czy honorują prawko z Polski jak nie to ewentualnie po jakim czasie będę zmuszony do wymiany prawka na nl.
Na razie tyle
Pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sty 17, 2018 3:12 pm   

1) zalezy od firmy co ile czasu ci beda podnoscic ta grupe i do jakiej grupy cie podciagna zaleyz w duzej mieze od tego czym i co wozisz a na koncu doswiadczenie .
2) Tak bardzo ciezko i w tym wypadku zosaja ci przedewszystkim agencje .
3) Ciezko nie jest ale takie rarytaski sa juz dla starych wyjadaczy w firmach chyba ze sie zalapiesz na dystrybucje co u ciebie z braku jezyka NL jest malo realne .
4) ADR to tu posiada kazdy kierowca i o to pytaja w pierwszej instancji . Jak bedziesz mial papiery na cysterny to napewno ci da duzo wiecej szans na zalapanie pracy . Ogolnie mowiac im wiecej papierkow tym lepiej pamietaj ze bez kodu 95 nie masz co mazyc o zalapaniu sie do pracy na ciezarowkach w NL .
5) Kazde prawko jest honorowane jednak nie kazde jest mile widziane i do tego drugiego rodzaju zaliczaja sie PL prawojazdy . Jak tu sie zameldujesz to pamietaj ze twoje prawko bedzie wazne tylko 5 lat od wydania ( dla kategorii B 10 lat od daty wydania ) w NL jako posiadacz kategori wyzszych jak B musisz prawko wymieniac co 5 lat i do tego musisz kod 95 tez odnawiac co 5 lat . Do odnowienia kodu musisz miec conajmniej 35 godzin szkolen . JAk juz jestes posiadaczem kodu 95 to jest on wazny tylko 5 lat od daty wydania/odnowienia bez roznicy czy jestes tu zameldowany czy nie
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Sty 17, 2018 3:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Śro Sty 17, 2018 5:26 pm   

Sam pracuje jako kierowca i powiem ci ze bardzo wazne jest jakie CAO ma firma w ktorej zamierzasz pracowac.

Jak bedziesz pracowal w typowej firmie TRANSPORT en Logistiek dostaniesz CAO dla tej grupy , wiec oke, ale jak powiedzmy bedziesz pracowowal w ..powiedzmy hurtowni farmaceutycznej to podchodzi pod inne CAO i wtedy masz calkowicie inne prawa , obowiazki i ..oczywiscie loon.

Sam pracuje jako kierowca w hurtowni ktora zaopatruje hotele/restauracje/catering i ...

-mamy nizsze stawki godzinowe
-wyplata jest raz w miesiacu( w CAO transport en logiestiek jest co 4 tygodnie , wiec raz w roku extra loon)
-nadgodziny sa wyplacane na calkowicie innych zasadach.
no i jest wiecej roznic..


Obecnie jest mnustwo ogloszen o prace, ale niestety bez jezyka nie masz szans, co prawda pisze ze angielski jest oke, ale ...holenderski jest powaznym plusem..

Powodzenia./
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Czw Sty 18, 2018 7:33 pm   

baileys napisał/a:
\( dla kategorii B 10 lat od daty wydania ) \


15 lat od daty wydania dla kategorii AM, A1, A2, A, B oraz BE
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 18, 2018 8:04 pm   

LeGolasik, W NL jest 10 lat od daty wydania i nadal nic sie nie zmienilo
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 9:40 am   

Heeft u een rijbewijs dat is afgegeven in één van de landen van de Europese Unie (EU) of Europese Vrijhandelsassociatie (EVA) en staat u ingeschreven in Nederland? Dan mag u hier nog 15 jaar mee blijven rijden in Nederland (na afgifte van het buitenlandse rijbewijs). Dit geldt voor de categorieën AM, A1, A2, A, B en BE. Voorwaarde is wel dat het rijbewijs nog geldig is.

https://www.rdw.nl/partic...lands-rijbewijs

Zmieniło się ;)
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
Ostatnio zmieniony przez LeGolasik Pią Sty 19, 2018 9:41 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 8:24 pm   

z wlasnego doswiadczenia powiem tak, prawo jazdy wazne 10 lat , ale code 95 tylko 5 lat.
Bez code 95 nie mozna jezdzic pojazdem powyzej 3.5 t.
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group