NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam Szukam CAO w jezyku polskim lub angielskim
Autor Wiadomość
slay_pl
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 5
Wysłany: Czw Lut 01, 2018 2:50 pm   Witam Szukam CAO w jezyku polskim lub angielskim

Ostatnio w pracy napotykają mnie(nas) sytuacje, że zmuszony jestem pracować np od godziny 6,30 do 19 czyli ponad moją normę godzinowa kontrakt mam na 38h wiec ~7.36 dziennie. Po jakimś czasie bo nazbierało się nadgodzin wysyłają mnie na sile na wolne albo np przychodzą i mówią masz za dużo nadgodzin możesz iść do domu( do akurat praca jest lekka).

Jedno pytanie czy jak mam kontrakt na 38h pracodawca może zostawić mnie w pracy na dłużej nawet jak nie wyrażam na to zgody ?(np mowie ze nie zostanę to on mówi ze on tu rządzi i mam siedzieć a nie chce opuścić stanowiska pracy od tak)
Czy jednego dnia może "trzymać" np 10h a następnego po 5 wysłać do domu, bez jakiejkolwiek komunikacji z moja osobą ? przypomnę ze mam kontrakt na 38h( kontrakt na stałe)
2. Jaka powinna być minimalna pauza miedzy pracą? 12 godzin czy jakoś inaczej to jest w NL ?
3. Czy jest to zgodne z CAO i prawem ze np zaczynam prace o 12 kończę o 8 wieczorem i mam przyjść na 6 ?

Wiele się pozmieniało ostatnio w miejscu mojej pracy nie tylko dla mnie więc zaczynamy szukać naszch PRAW ale także i obowiązków.

Jeżeli ktoś był by wstanie odpowiedzieć mi na moje pytania i odesłać mnie do CAO najlepiej w języku Polskim był bym wdzięczny

pozdrawiam i dziękuje.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Lut 01, 2018 3:02 pm   

No problem.
www.google.nl -> CAO po polsku. Milion wyników.
 
 
 
slay_pl
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 5
Wysłany: Czw Lut 01, 2018 3:11 pm   

wigru napisał/a:
No problem.
www.google.nl -> CAO po polsku. Milion wyników.


milion wyników nic konkretnego, większość odnosi się co do pracowników tymczasowych czy pracujących przez biuro (Uitzendbureau choć nie wiem czy dobrze pisze)
Ja mam tzw vast? i prawa chyba są trochę inne ?
Ostatnio zmieniony przez slay_pl Czw Lut 01, 2018 3:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Lut 01, 2018 3:54 pm   

Dla pracowników tymczasowych po polsku:
https://www.nbbu.nl/app/u...017-v050317.pdf

Dla pracowników na kotrakcie vast po holendersku:
https://www.nbbu.nl/app/u...erkers_2018.pdf
Ostatnio zmieniony przez wigru Czw Lut 01, 2018 3:57 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Czw Lut 01, 2018 7:02 pm   

A dla konkretnej branży po prostu wpisze swoją branżę w Google.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group