NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrakty tygodniowe - ubezpieczenie gdy nie pracujesz
Autor Wiadomość
des 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 48
Wysłany: Wto Mar 27, 2018 10:16 am   Kontrakty tygodniowe - ubezpieczenie gdy nie pracujesz

Jak wiecie wiele agencji pracy przeszło na kontrakty tygodniowe, zaczynają się w poniedziałek i kończą na końcu tygodnia. Od poniedziałku są odświeżane.

W pewnym tygodniu agencja nie miała dla mnie żadnej pracy, więc korzystając z okazji pojechałem do polski. Tam spędziłem 3 tygodnie. Po powrocie i przepracowaniu tygodnia dostałem wypłatę z której agencja pobrała 3x za ubezpieczenie, czyli za czas w którym nie pracowałem.

Pytałem w biurze rozliczeniowym i dostałem odpowiedź że nie powinni tak robić. Co o tym myślicie?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Mar 28, 2018 7:06 pm   

des,
Cytat:

Pytałem w biurze rozliczeniowym i dostałem odpowiedź że nie powinni tak robić.

A wczesniej jak robili ?

Dodam, ze mnie ,zawsze ciekawilo na jakiej podstawie prawnej,biuro,ktore pobiera przeciez z waszych pieniedzy, oplate na obowiazkowe ubezpieczenie zdrowotne , z chwila , kiedy ich pracownik robi sobie przerwe, np. urlop i jedzie do Polski..czy za inna granice, to z automatu przestaje oplacac ubezpieczenie. W jaki sposob oni to w ubezpieczalni uzasadniaja?

Kiedy ja (czy moje znajome ) jestem na wakacjach za granice , to moja ubezpieczalnia , czy mi sie to podoba ,czy nie ,pobiera mi tu nadal skladki na ubezpieczenie ...a tez bym wolala miec te pieniadze w kieszeni :033:
ps.Posiadam ubezpieczenie indywidulane
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Mar 28, 2018 10:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
des 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 48
Wysłany: Śro Mar 28, 2018 7:59 pm   

W poprzednich biurach pracy miałem półroczne kontrakty i w momencie urlopu nie były pobierane składki ubezpieczeniowe. No chyba że komuś zależy na ubezpieczeniu, wtedy to zgłasza.
Pierwszy raz spotkałem się z tym że biuro pobiera opłatę kiedy nie pracujemy. Tym bardziej że wprowadzili tygodniowe kontrakty. Dzisiaj mogę pracować dla jednej agencji, w kolejnym tygodniu dla innej, gdzie znowu muszę się ubezpieczyć. Tak było u mnie w ostatnim okresie pobytu w nl.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Mar 29, 2018 9:11 am   

des napisał/a:
W pewnym tygodniu agencja nie miała dla mnie żadnej pracy, więc korzystając z okazji pojechałem do polski.


Rozumiem ze urlop byl zgloszony do biura i bylo zaznaczone na wniosku urlopowym ze nie chcesz ubezpieczenia ? Jesli tak to biuro powinno oddac oplate za ubezpieczenie .



Ciekawe co by dana osoba zrobila jakby w PL miala wypadek i akurat nie byla ubezpieczona w NL ...

Ludzie opamietajcie sie - lepiej placic ok 20 e tyg i spac spokojnie niz w razie "w" plakac ze jest do zaplaty pare k euro ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
Ostatnio zmieniony przez Beny.rac Czw Mar 29, 2018 9:15 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group