NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolnienie sie a wakacyjne.
Autor Wiadomość
dejm
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Kwi 2018
Posty: 1
Wysłany: Śro Kwi 11, 2018 11:34 am   Zwolnienie sie a wakacyjne.

Witam, czy w przypadku zwolnienia sie z pracy wakacyjne przepada? Na moja logike nie, ale nic nie moge, znaleźć a nie r chce zostac oszukany.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Śro Kwi 11, 2018 11:54 am   

Nie.
 
 
 
Cezary1616 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lut 2018
Posty: 2
Wysłany: Nie Kwi 22, 2018 12:59 am   

Wakacyjne nie przepada ale jeśli masz odłożone godziny urlopowe nałożą większy podatek,ponieważ jest to przychód już po zakończeniu stosunku pracy. Trzeba więc najpierw wybrać wszystko i na urlopie podziękować za pracę :D
 
 
 
michael@angelo
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2018
Posty: 2
Wysłany: Wto Maj 22, 2018 6:17 am   

Witam, zakończyłem współprace z jedną z agencji ponad 6 tygodni temu, mimo to nie dostałem pieniędzy z moich rezerw (urlopowe i wakacyjne). Sprawdziłem CAO i jeśli dobrze wyczytałem to agencja w chwili zakończenia ze mną umowy na fazie A jest zobowiązana wypłacić mi te rezerwy automatycznie a nie przetrzymywać ... Może coś źle zrozumiałem albo rzeczywiście jest coś na rzeczy... Proszę o opinię kogoś obeznanego w temacie;podaję tez link do tego CAO https://www.abu.nl/public...ml/page-66.html
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Maj 22, 2018 11:48 am   

michael@angelo napisał/a:
Sprawdziłem CAO i jeśli dobrze wyczytałem to agencja w chwili zakończenia ze mną umowy na fazie A jest zobowiązana wypłacić mi te rezerwy automatycznie a nie przetrzymywać ... Może coś źle zrozumiałem albo rzeczywiście jest coś na rzeczy... Proszę o opinię kogoś obeznanego w temacie;podaję tez link do tego CAO


Maja na to srednio 6-8 tygodni :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Wto Maj 22, 2018 2:42 pm   

Mają na to 0-6 tygodni :D
 
 
 
michael@angelo
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2018
Posty: 2
Wysłany: Wto Maj 22, 2018 3:55 pm   

dzięki za odpowiedź .Skoro tyle czasu to gdzie to jest prawnie zapisane?Wie coś ktoś? bo z przekazów ustnych to też słyszałem, a w tym linku co podałem (Rozdział 7, art.60, pkt.3)jest całkiem inaczej

[ Dodano: Sob Maj 26, 2018 1:35 am ]
No i wszystko jasne-każdy wie , ale nikt nie wie czemu tak jest; a ja tylko chciałem usłyszeć coś co ma podstawę prawną.. i żeby Nasi Rodacy nie dali się dyma.ć i wykorzystywać agencjom pośrednictwa pracy... pozdrawiam Wszystkich, którzy za "chlebem" wyjechali i się przejechali..;/
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Maj 26, 2018 9:39 am   

michael@angelo napisał/a:
Sprawdziłem CAO i jeśli dobrze wyczytałem to agencja w chwili zakończenia ze mną umowy na fazie A jest zobowiązana wypłacić mi te rezerwy automatycznie a nie przetrzymywać .


Nie rozumiem o jakim przetrzymywaniu rezerw tu mowa ...przeciez pisze w twoim CAO

cyt...''Niewypłacone rezerwy, o których mowa w art. 57 i 58 niniejszego CAO, są automatycznie wypłacane pracownikowi tymczasowemu w pierwszym tygodniu czerwca * każdego roku ''

No chyba ze dla ciebie ''automatyczne '' oznacza nastepnego dnia po zwolnienu ? niestety tak to nie dziala .
Cytat:

a ja tylko chciałem usłyszeć coś co ma podstawę prawną.


Twoje CAO jest podstawa prawna, - oparta na holenderskim kodeksie cywilnym .

Chyba ze tlumacz przegial i przetlumaczyl jak mu bylo wygodnie ,co jest niemozliwe ze wzgledu na konsekwencje,ktore by poniosl .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group