NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięte bramki na dworcach
Autor Wiadomość
Crox
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Maj 2018
Posty: 4
Wysłany: Sob Maj 12, 2018 7:45 pm   Zamknięte bramki na dworcach

Dzień dobry!
Jako że niedługo wybieram się w podróz do stolicy Holandii, mam pewne zapytanie dotyczące sytuacji na dworcach. Otóż spotkałem się z tym że czasem bramki na nich pozostają zamknięte, i chyba nie można ich aktywować biletem kupionym w automacie - czy może się mylę? Niechciałbym robić z siebie idioty i skakać nad nimi czy czekać na kogoś z chip kartą, mimo że mam kupiony normalny bilet. Wdzięczny byłbym za odpowiedzi, pozdrawiam.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Maj 12, 2018 9:27 pm   

Crox,

Z tego co czytam na tej stronie https://www.ns.nl/reisinf...n-paaltjes.html

Pisze ,ze jesli poslugujesz sie biletem zakupionym w automacie, to bliet ten posiada kod kreskowy
by przejsc przez bramke, powinienes poszukac takiej ,przy ktorej widnieje napis/symbol
‘Scan ticket’.

Przytrzymaj kwadratowy kod kreskowy pod oswietlonym obszarem ,po prawej stronie.Brama się otworzy.
Jesli cos pominelam to pewnie ktos dopisze ..Pozdrawiam i najlepszego na holenderskiej ziemi. :039:
 
 
Crox
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Maj 2018
Posty: 4
Wysłany: Sob Maj 12, 2018 10:47 pm   

Dziękuję za odpowiedź. Niestety na bilecie z automatu nie ma ŻADNEGO kodu kreskowego, więc jestem w tym samym punkcie. Ktoś coś?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Maj 13, 2018 11:21 am   

Crox napisał/a:
Niestety na bilecie z automatu nie ma ŻADNEGO kodu kreskowego


A kiedy byles ostatnio w Holandii ? bo tu nie ma 'juz 'normalnych'' biletow .
W automacie kupujesz jednorazowa ''chipkarte'' i to jest twoj bilet wraz z kodem ,ktorym poslugujesz sie przy wejsciu na dworzec i "uitchecken" przy wyjsciu z dworca .
 
 
Crox
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Maj 2018
Posty: 4
Wysłany: Nie Maj 13, 2018 7:32 pm   

Przebywam w Holandii aktualnie. Więc to "trochę" bez sensu jest że kupując normalny bilet nie można swobodnie korzystać z infrastruktury kolejowej. Ta jednorazowa chip karta jest normalnie dostępna w automacie i kosztuie tyle samo co bilet? Dziękuję za odpowiedzi.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Maj 14, 2018 11:05 am   

Crox napisał/a:
Więc to "trochę" bez sensu jest że kupując normalny bilet nie można swobodnie korzystać z infrastruktury kolejowej.


ale o czym ty mowisz ? nie bardzo rozumiem

Bilet mozna tez zakupic online, potem go wydrukowac ,kosztuje wtedy 1 euro mniej w porowaniu do blietu z automatu .
 
 
Crox
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Maj 2018
Posty: 4
Wysłany: Pon Maj 14, 2018 11:21 am   



Daję zdjęcie by łatwiej było mnie zrozumieć :) Taki oto bilet wypada mi z automatu i jak widać, żadnych kodów na nim nie ma. Z tyłu jakiś informacje co i jak tylko. Pisze na nim jednak "Check in and out with every operator", więc teoretycznie dałoby się nim odbijać i wybijać. Nie jeżdżę dużo koleją więc jestem dość zielony w tych tematach.
Ostatnio zmieniony przez Crox Pon Maj 14, 2018 11:25 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Maj 15, 2018 8:06 pm   

Na bilecie nie musi być widać kodu, gdzies ukryty jest. Jak wcześniej napisano, kupując bilet w automacie, możesz tym biletem otworzyć bramke.
Tylko jesli, jak na zdjęciu masz bilet z arriva, szukasz bramki arriva. Z NS, szukasz NS.
Na zdjęciu jest zdjęcie bilety z 15-04, więc jego już nieuzyjesz, nawet, aby przejść przez bramke
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pią Maj 18, 2018 9:42 pm   

Ten właśnie bilet to "eenmalige OV chipkaart" czyli wlasnie karta OV jednorazowego użytku.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group