NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie moge znalezc oferty o wynajecie pokoju w NL ?
Autor Wiadomość
aqqq 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 15
Wysłany: Wto Maj 15, 2018 12:34 pm   Gdzie moge znalezc oferty o wynajecie pokoju w NL ?

Czesc
Chcialem się zapytać czy obecnie może być problem żeby wynająć pokoj albo jakies male studio, jeśli nie mam pracy jeszcze załatwionej w Holandii.
Mowiac wprost chciałbym przyjechać w ciemno i szukac pracy na miejscu.
Chciałbym się zapytać czy może znacie jakies konkretne stronki portale, na których można znalezc ogłoszenia z oferta wynajmu pokoi ?
Puki co znalazłem sobie kilka ogloszen, glownie na stronach po angielsku ze względu na brak znajomości holenderskiego.
Przeszukalem tez pare starszych watkow z forum na ten temat.
Z góry będę wdzięczny za wskazówki.
Pozdrawiam
 
 
malgorzatakujawa 
Nieśmiały użytkownik
kacperek24

Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 59
Wysłany: Wto Maj 15, 2018 4:48 pm   

http://ogloszenia.niedzie...ries/showcat/21
_________________
kacperek24
 
 
aqqq 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 15
Wysłany: Wto Maj 15, 2018 5:20 pm   

Bardziej myslalem o jakims ogolnym portalu w ktorym sie oglaszaja ludzie z calej Holandii nie tylko Polacy ;)

Cos takiego np. https://housinganywhere.com/s/Amsterdam--Netherlands


Nie wiem czy to prawda, czy tez mit ale slyszalem ze w NL podobnie jak w UK, Polacy czesto mieszkaja po 10-12 osob w 5 osobowym domu i ogolnie jest dosyc ciasno.

Ogolnie to jak polecacie wynajmowac z Polakami czy raczej z tubylcami ?

Na poczatku jak mieszkalem w UK, to dzielilem dom jednoczesnie z Polakami i z Anglikami i jakos fajnie bylo. Wiadomo jak czlowiek z kims pogadal po Polsku to tak nie tesknil a z drugiej strony od Anglikow sie uczyl jezyka.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Maj 15, 2018 5:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Maj 15, 2018 6:26 pm   

aqqq napisał/a:
Ogolnie to jak polecacie wynajmowac z Polakami czy raczej z tubylcami ?


Jesli masz na mysli ciemnoskorego holendra, moze jakiegos muzina ? ,to tak, ale bialy holender raczej nie zamieszka z polakiem, no chyba ,ze sie kumpluja od szkoly podstawoweji i sytuacja zyciowa obu do tego zmusila ...
Nie bede sie wypowiadala szczegolowo ,dlatego napisze tylko ogolnie , polakow nie lubi sie w niektorych prowincjach Holandii.Nawet wybuchaja co jakis czas protesty ludnosci tubylczej , przeciwko umieszczaniu w tutejszych ''kolchozach'' naszych rodakow .
Maklerzy czy rodowici holendrzy .Nie bardzo chca wynajmowac polakom mieszkania czy pokoje

w linkach strony wynajmu

https://www.funda.nl/huur/
https://www.marktplaats.n...mers/c1032.html
ps
no i taki temat jest juz na forum

Cytat:
Wynajac mieszkanie/dom w NL jest trudniej niz kupic na kredyt.

Wymagania sa bardzo duze tzn najlepiej umowa na stale, dochody z min roku itp.

]Duzo posrednikow nie chce wynajmowac dla Polakow nawet jak sie spelnia wszystkie wymagania ...


http://www.niedziela.nl/f...p=321568#321568
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Maj 15, 2018 6:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aqqq 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 15
Wysłany: Wto Maj 15, 2018 6:57 pm   

Dziekuje za Twoj post.
Jest to bardzo pomocne co napisalas.
Jestem trochę w szoku jednak po tym co napisalas.
W Anglii, się nie spotkałem z az taka nie checia do Polakow, szczerze powiedziawszy.
Pozniej za drugim razem jak wynajmowałem mieszkanie w UK to mieszkałem z 3 Anglikami i oni nie mieli ze mna jakiegos problemu, wręcz bym powiedział byli bardzo mili i pomocni i dużo pomagali.
Moglabys cos więcej powiedzieć z czego wynika ta niechęć do Polakow w NL ?
Zdaje sobie sprawę ze emigrują rozni ludzie no ale żeby az tak nie lubic Polakow ?
Czy mam rozumieć ze Holendrzy poszczegaja Polakow jako tylko tych co nadaja się do „kolchozacha”?
Szczerze powiedziawszy ja do „kolchozacha” sie nie wybieram. Jestem inżynierem miałem już kilka rozmow kwalifikacyjnych przez Skype i w zaleznosci od tego jak się te rekrutacje potoczą to wtedy zamierzam przylecieć sobie do NL. Puki co czekam na odpowiedz od rekruterow.

[ Dodano: Śro Maj 16, 2018 10:15 am ]
Czy bylby wstanie ktos pomoc mi rozjasnic moje watpliwosci z poprzedniego postu ?

Z gory dziekuje.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Maj 16, 2018 10:34 am   

aqqq napisał/a:
Szczerze powiedziawszy ja do „kolchozacha” sie nie wybieram. Jestem inżynierem miałem już kilka rozmow kwalifikacyjnych przez Skype


Nie kolchoza tylko kolchozu ten wyraz odmienia sie przez przypadki .Panie inzynierze

aqqq napisał/a:
Czy mam rozumieć ze Holendrzy poszczegaja Polakow jako tylko tych co nadaja się do „kolchozacha”?


Nie wszystkich tak Postrzegaja
Koncze dyskusje bo robi sie zenujaca.
 
 
aqqq 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 15
Wysłany: Śro Maj 16, 2018 12:48 pm   

Poprawna ortografia nie jest moja mocna strona przyznaje : )

Znalazlem sobie kilka ciekawych opcji wynajmu pokoju na stronce.

https://housinganywhere.com

Jednak zastanawiam się nad tym jak działa ten portal i czy to przypadkiem nie oszustwo.
Napisalem do potencjalnego wlasciciela i dostałem odpowiedz ze musze zaplacic najpierw a potem mogę dopiero ogladnac. Jeśli mi się nie spodoba to dostane zwrot pieniazkow.
Jak dla mnie wygląda troszkę podejrzanie, a nawet troszkę bardzo.

Myslicie ze to przekręt ? Czy może jakies dziwne wymagania portalu ogłoszeniowego ?

Proszę o pomoc.

Mam nadzieje ze tym razem nie narobiłem wiele bledow ortograficznych : )
 
 
simona34 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Maj 2018
Posty: 4
Wysłany: Czw Maj 17, 2018 8:02 pm   

Na FB jest pełno ofert. Są grupy Polacy w Holandii itp. Tam warto zaglądać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group