NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BATALIA O URLOP
Autor Wiadomość
Siupa
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Cze 2018
Posty: 9
Wysłany: Sob Cze 09, 2018 6:15 am   BATALIA O URLOP

Witam cieplutko

Mam staly kontrakt w pracy ale widzac ze dzieje juz tam sie zle zlozylem pisemnie na rece szefa wypowiedzenie (przyjol je zreszta nie mial wyjscia z wielkim grymasem na twarzy}nastepnie wiedzac ile pozostalo mi urlopu zlozylem wniosek o jego udzielenie...i tu juz mam pod gorke...poprostu mi go odmowili twierdzac ze w tym czasie jest czesc pracownikow na urlopie {pracownicy zatrudnieni przez agencje pracy a nie zatrudnieni bezposrednio przez mojego pracodawce} i ze mi za ten urlop zaplaca...na ich odmowe zaragowalem piszac im ze ten urlop mi sie nalezy i ze nie chce by za niego mi zaplacono gdyz potrzebuje go na zalatwienie wszelakich spraw w poszukiwaniu nowej pracy,zmiany miejsca zamieszkania itd....nawet dodalem do swojego pisma czesc CAO dotyczaca urlopow

Behalve bij beëindiging van de arbeidsovereenkomst mag het recht op vakantie niet worden vervangen door uitbetaling in geld, m.u.v. de bovenwettelijke vakantie-uren

dostalem od nich pismo ze ok zgadzaja sie z tym ze jest takie prawo ale oni tez maja prawo mi odmowic i odmawiaja twierdzac ze mi za niego zaplaca...tyle ze w moim CAO pisze
Gedurende de wettelijke opzegtermijn zal geen vakantie kunnen worden genoten, tenzij de werknemer uitdrukkelijk hierom verzoekt en het bedrijfsbelang zich hiertegen niet verzet

wiec ja ten urlop zadam...i nic..dodam ze poczulem sie jak wiekszosc Polakow dyskryminowany gdyz jakis czas temu pewien unas holender tez zatrudniony na stale dostal od nich urlop gdy odchodzil i to w okresie swiatecznym..wiec czekam na Wasze sugestie co mam z tym fanten zrobic..pojsc do adwokata i wydac im wojne na sam koniec ze po 10 latach pracy nie potrafia godnie pozegnac pracownika lecz jeszcze mu do konca podkladac klody pod nogi...dziekuje za uwage i z niecierpliwoscia czekam na Wasze wypowiedzi porady co o tym sadzicie...pozdrawiam
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Cze 09, 2018 2:09 pm   

http://www.hetarbeidsrech...vraag-weigeren/

https://www.flexxvandas.n...nvraag-weigeren

https://radar.avrotros.nl/forum/viewtopic.php?f=65&t=172983
 
 
Siupa
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Cze 2018
Posty: 9
Wysłany: Sob Cze 09, 2018 5:57 pm   

dziekuje pierwszy link jakos mi nie zalacza..trzeci natomiast stwierdza ze pracodawca moze tak uczynic..tylko umnie jest troche inaczej a mianowicie..na moim dziale jest 4 osoby z kontraktami reszta to pracownicy biur pracy i czesto te osoby sa zmieniane....chca wziasc urlop w danym okresie z pozostalej naszej czworki nikt nie idzie w tym czasie na urlop..a zasada jest taka ze przy naszych dwu zmianowym systemie chca by jedna osoba miala nadzor nad reszta na jednej z tych zmian...wiec czuje tutaj ze owe odrzucenie urlopu jest z ich strony troche naciagane robiac mi po zlosci...
 
 
Morbin
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 8
Wysłany: Pon Cze 11, 2018 10:15 am   

A nie jest po prostu tak ze niewykorzystane dni urlopowe Ci wyplaca przy ostatniej wyplacie?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Cze 11, 2018 10:43 am   

Morbin

Cytat:
A nie jest po prostu tak ze niewykorzystane dni urlopowe Ci wyplaca przy ostatniej wyplacie?


przeciez autor tematu ,napisal ze nie chce pieniedzy.
 
 
Siupa
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Cze 2018
Posty: 9
Wysłany: Pon Cze 11, 2018 6:16 pm   

dokladnie ..bo odmawiam i mam prawo do tego..bo wolne jest wolne...a pieniezny urlop to pozywka dla podatku nie dla pracownika...wiec finansowo sie nie zyska..mam jescze szanse..sprobuje bezposrednio u szefa o tym porozmawiac...bo czasami jego wspolpracownicy nie mowia mu co sie dzieje w firmie...jesli juz tam nic nie wskoram to zostanie mi sie poddac ale na zasadzie jak wy mi tak ja wam...bo co..zwolnia mnie...skoro sie juz zwolnilem... :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group