NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Makler - naciągacz! Co robić??
Autor Wiadomość
itsjustme123
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Lip 2018
Posty: 2
Wysłany: Pon Lip 30, 2018 3:11 am   Makler - naciągacz! Co robić??

Witam mam problem, wynajęłam z facetem mieszkanie od polskiego maklera (właściciel Holender) za cenę 800 euro,po czym okazało się,że musimy mieć VOG i musimy się zameldować (a tego nie chciał makler),ale właściciel się zgodził. Potem właściciel napisał smsa,że jak planujemy zostać na dłużej to abyśmy wzięli rachunki na siebie. Ok załatwione. Na koniec makler wyjeżdża z tekstem,że mamy dalej płacić po 800 + rachunki 150 - na co ja,że nie ma mowy,chyba na głowę upadł,wiadome,że jak bierzemy rachunki to ma to odliczyć. I tu zaczyna się jazda - wmawianie nam,że im się to nie opłaci (a g...o prawda,bo to duża kwota) Mam już dosyć, nie dość,że ciężko pracujemy to jeszcze ten kutafon chce nas wydoić. Gdzie mam to zgłosić, bo najchętniej obiłabym mu gębę :/ ? Rozważam opcję reygnacji i zjazdu do PL i poszukania czegoś innego,ale zżyłam się już z tą pracą i ludźmi.Nosz ku....a ! :073: Nie dam gnojowi na nas zarabiać! Chcę mu dać nauczkę,żeby nie doił Polaków. Iść do Geemente? Poradźcie coś,bo termin zapłaty się zbliża nieubłaganie a nas zeżrą opłaty i g.. odłożymy,jeśli nic nie zrobimy :(

[ Dodano: Pon Lip 30, 2018 3:13 am ]
Dodam jeszcze,że gnojek specjalnie podał kwotę 725 w umowie a nie do 710 i nie mamy szans na huurtoeslag! :027: :119: !! Sprawdzałam to na stronie Belastingu! ech!
Ostatnio zmieniony przez itsjustme123 Pon Lip 30, 2018 3:20 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lip 30, 2018 10:12 am   

itsjustme123 napisał/a:
Potem właściciel napisał smsa,że jak planujemy zostać na dłużej to abyśmy wzięli rachunki na siebie
przeciez powiedzial ze rachunki , czyli oplaty za wode,prad gaz etc...czy sadzisz ze mial na mysli cos innego ?

itsjustme123 napisał/a:
Na koniec makler wyjeżdża z tekstem,że mamy dalej płacić po 800 + rachunki 150

a ty pewnie myslales, ze czynsz bedzie ALL In i na 800 euro sie skonczy? oj naiwnosci ludzka podpisujac umowe, dokladnie czytasz , co w niej umieszczno i albo sie zgadzasz z warunkami albo do widzenia i szuka sie mieszkania dostosowanego do wlasnych zarobkow .
W tym wypadku gmina nie ma nic do tego ,o ile wlasciciel ma wszystko urzedowo uregulowane i podpisane z maklerem ,to watpie, ze cokolwiek zdzialasz nawet idac do adwokata.

edit.
http://www.niedziela.nl/i...ycie-w-holandii


Polecam zapoznac sie ...z tematem o wynajowaniu mieszkan przez maklerow http://www.niedziela.nl/f...p=321568#321568
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Lip 30, 2018 11:55 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sie 01, 2018 11:21 am   

itsjustme123 napisał/a:
makler wyjeżdża z tekstem,że mamy dalej płacić po 800 + rachunki 150 - na co ja,że nie ma mowy,chyba na głowę upadł,wiadome,że jak bierzemy rachunki to ma to odliczyć.
a co stoi w waszej umowie o mieszkanie ? 725 all - in czy tylko czynsz ? JAk rozpisal pozostala kwote z tych 800 ? bo jakos nie wydaje mi sie ze te 75 euro to za media . W NL jest calkiem normalne ze media beize sie na swoje dane w zwiazku z rocznymi rozliczeniami ( ewentualna nadplata lub niedoplata )
itsjustme123 napisał/a:
I tu zaczyna się jazda - wmawianie nam,że im się to nie opłaci (a g...o prawda,bo to duża kwota)
800 jest calkiem normalna suma jak na mieszkanie w sektorze prywatnym .
itsjustme123 napisał/a:
Dodam jeszcze,że gnojek specjalnie podał kwotę 725 w umowie a nie do 710 i nie mamy szans na huurtoeslag! !! Sprawdzałam to na stronie Belastingu! ech!
Biorac pod uwage wasze dochody watpie zebyscie mieli szanse na tansze mieszkanie socialne . Co do dodatku do czynszu wam sie nie nalezy ze wzgledu na wasze zarobki ( domyslam sie ze macie razem wyzsze jak €26000 brutto na rok ) . wiec proszedoczytaj na stronie o dodatkach .
Suma sumarum przeczytaj w kontrakcie jak to wszystko macie opisane .
itsjustme123 napisał/a:
termin zapłaty się zbliża nieubłaganie a nas zeżrą opłaty i g.. odłożymy,jeśli nic nie zrobimy
niestety w NL mieszkania sa bardzo drogie i nie tylko wy sie z tym borykacie . Kazdy ma tak wysokie rachunki i jakos zyje ale jak liczycie zeby w rok odlozyc na mieszkanie i auto to zapomnij .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
gubernator11 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Sie 2018
Posty: 1
Wysłany: Pią Sie 03, 2018 5:46 pm   

spam
_________________
Aasa Polska
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Sie 13, 2018 9:59 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group