NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wynajęcie pokój i w mieszkaniu hipotecznym
Autor Wiadomość
Doriess 
Poczatkujacy
Dorika

Dołączyła: 10 Lut 2019
Posty: 1
Wysłany: Nie Lut 10, 2019 9:01 pm   Wynajęcie pokój i w mieszkaniu hipotecznym

Witam wszystkich. Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto mnie nieco oswieci :043: razem z mężem od 3 lat mamy mieszkanie na kredyt hipoteczny. I od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wynajeciem 2 pokoji których właściwie nie używamy. Aczkolwiek mam pytanie odnośnie zameldowania osób chcących wynająć pokoj. Czego możemy się spodziewać w sensie jakie oplaty dodatkowo może nam naliczyc gemeente. Czy zostanie nam odebrany zasiłek za ubezpieczenie. Czy powinnam to zgłaszać w moim banku że zamierzam wynająć pokoje? Co jeśli jakaś osoba mi się nie sprawdzi lub po pół roku się wyprowadzi czy mogę ją wymeldować sama? Czy pieniądze z wynajmu mogę brać do ręki czy raczej powinny wpływać na konto. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lut 10, 2019 9:58 pm   

Doriess,

Cytat:
Czego możemy się spodziewać w sensie jakie oplaty dodatkowo może nam naliczyc gemeente.


Wszystkie wczesniejsze oplaty , ktore do tej pory placiliscie +
po zgloszeniu do gemeente. dwoch dodatkowych osob, wzrosna wam
- oplaty gminne, woda ,scieki ,wywoz smieci ,wszystko liczone bedzie od ilosci zamieszkalych osob

W linku stary temat z forum w ktorym na dodatek tez cos o belastingu, ale nie wiem na ile on obecnie jest aktualny i czy duzo sie przez ten czas zmienilo na korzysc osob, ktorzy maja dom czy mieszkanie pod hipoteke.

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=77881


edit

Cytat:
Czy zostanie nam odebrany zasiłek za ubezpieczenie. Czy powinnam to zgłaszać w moim banku że zamierzam wynająć pokoje? Co jeśli jakaś osoba mi się nie sprawdzi lub po pół roku się wyprowadzi czy mogę ją wymeldować sama?

Jesli chcesz zrobic wszystko oficjalnie, to byc moze bedzie to mialo wplyw na finanse .Ale dodatku do ubezpieczenia nie powinni zabrac choc jesli wzrosna wam oficjalnie dochody to moga wam dodatek zmiejszyc .
Jesli kogos zameldujesz ,to zawsze jako wlasciciel mozesz go wymeldowac, tylko ze w Holandii nie meldujesz tymczasowo bo nie ma takiej opcji ,a caly proces wymeldowania trwa do trzech miesiecy.
Cytat:
Czy pieniądze z wynajmu mogę brać do ręki czy raczej powinny wpływać na konto

Czy lokatorzy maja mieszkac u ciebie na czarno bez meldunku.. czy oficjalnie? i bez obaw ze ktos was podkabluje .Jesli odpowiesz sobie na te pytania to i uzyskasz odpowiedz na to co dla was bedzie najlepsze.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Lut 11, 2019 5:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Lut 15, 2019 11:36 pm   

Proponije tez zajrzeć do umowy z bankiem/ew. zasiegnac info w banku nt. możliwości bądź niemoznosci wynajęcia pokoju w trakcie kredytu na mieszkanie.
Może być wzmianka nt. temat. :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Pią Kwi 26, 2019 2:04 pm   

Wzmianka o zakazie wynajmu jest na 100%. Jak bank się dowie a dowie się napewno bedziecie miec problemy. Slyszalem o podniesieniu oprocentowania, a nawet o wypowiedzeniu umowy ale to nie potwierdzona informacja .
A tak w ogole chcecie zyc z obcyli ludzmi i kapac sie pod prysznicem do ktorego ktos przed chwila nasikal?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group