NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczekiwanie na potwierdzenie meldunku
Autor Wiadomość
Katsu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Kwi 2019
Posty: 2
Wysłany: Pią Kwi 26, 2019 11:41 am   Oczekiwanie na potwierdzenie meldunku

Cześć! Czy orientujecie się jaki jest czas oczekiwania na potwierdzenie meldunku w gminie? Trafiłam na forum na przypadki, gdzie ludzie czekali 2 tygodnie, ale jaki jest standard? Mój mąż meldował się dwa tygodnie temu (posiadał już BSN) i pani w urzędzie powiedziała, że potwierdzenie przyjdzie na nasz adres w ciągu kilku dni. Nadal jednak nic nie przyszło po 2 tygodniach, a telefonicznie nie chcą udzielić żadnych informacji, trzeba przyjść osobiście do urzędu (co może być problematyczne dla osób pracujących).
Meldowałam tez siebie i syna (nie mieliśmy BSN, więc zostaną nadane wraz z meldunkiem) i w tej sytuacji zostałam poinformowana, że czas oczekiwania na potwierdzenie i BSNy to kilka tygodni (również zostaną przesłane pocztą).
Czy to normalne, że tak długo trzeba czekać? Przez to oczekiwanie nie możemy jeszcze zapisac dziecka do szkoły. Myślałam, że takie rzeczy dostaje się od ręki w urzędzie... Ludzie z pracy mojego męża jeździli załtwiać BSNy do Hagi i dostawali od ręki w ten sam dzień. Jak to w końcu jest?
Dodam jeszcze, że meldowaliśmy się w Goudzie.
Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi.
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Pią Kwi 26, 2019 1:43 pm   

Oczywiscie, ze to jest normalne w Holandii. Tutaj kazdy urzednik ma swoje wlasne zdanie. To nie Polska, ze sie poskarzysz jakiemus rzecznikowi praw obywatelskich. Pozostaje wam czekac lub podjechac osobiscie.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Kwi 27, 2019 12:15 pm   

Katsu,

Przeciez to normalne, ze na udzielenie odpowiedzi z gminy ,czy innego urzedu holenderskiego mozna poczekac nawet od 6 -8 tygodni .


Katsu napisał/a:
Przez to oczekiwanie nie możemy jeszcze zapisac dziecka do szkoły


Co ty opowiadasz, idziesz do administracji szkoly, podajesz adres zamieszkania a jak beda chcieli potwierdzenia na pismie w co watpie ,to mowisz ze doniesiesz w innym terminie. Tak samo zalatwiasz inne wazne sprawy.
Z dniem kiedy otrzymaliscie BSN- Burgerservicenummer zostaliscie wciagnieci do rejestru gminy Reszta czyli potwierdzenie zameldowania na pismie, to juz tylko formalnosc ktora otrzymacie poczta.
 
 
Katsu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Kwi 2019
Posty: 2
Wysłany: Sob Kwi 27, 2019 2:41 pm   

Panicelinka napisał/a:
Katsu,

Przeciez to normalne, ze na udzielenie odpowiedzi z gminy ,czy innego urzedu holenderskiego mozna poczekac nawet od 6 -8 tygodni .


Katsu napisał/a:
Przez to oczekiwanie nie możemy jeszcze zapisac dziecka do szkoły


Co ty opowiadasz, idziesz do administracji szkoly, podajesz adres zamieszkania a jak beda chcieli potwierdzenia na pismie w co watpie ,to mowisz ze doniesiesz w innym terminie. Tak samo zalatwiasz inne wazne sprawy.
Z dniem kiedy otrzymaliscie BSN- Burgerservicenummer zostaliscie wciagnieci do rejestru gminy Reszta czyli potwierdzenie zameldowania na pismie, to juz tylko formalnosc ktora otrzymacie poczta.


Tylko ze ani ja ani syn jeszcze nie mamy BSN. Miały zostac nadane razem z meldunkiem i przyjść wraz z potwierdzeniem. W tym właśnie problem.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Kwi 27, 2019 10:54 pm   

Katsu napisał/a:
trzeba przyjść osobiście do urzędu (co może być problematyczne dla osób pracujących).


Wlasnie ze wzgledu na osoby pracujace nie bedzie to problematyczne , bo z reguly wszystkie gminy maja przynajmniej jeden dzien w tygodniu otwarte od godz 17 do 20
gemeente Gouda rowniez pracuje w czwartki do godziny 20

Jak kolega wyzej juz wspomnial [owinniscie wybrac sie do gminy i dowiedziec sie osobiscie co jest grane,
Chyba ze cos sie zmienilo.. z tego co mi wiadomo to BSN nadawany jest automatycznie.

gmina interpretuje to tak jak napisalam wyzej >>>
Cytat:
Als u zich inschrijft in de Basisregistratie Personen (BRP) krijgt u automatisch een burgerservicenummer (BSN) toegekend.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group