NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Umowa użyczenia auta a płacenie podatku drogowego.
Autor Wiadomość
Marcziano
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Sty 2020
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 06, 2020 4:33 pm   Umowa użyczenia auta a płacenie podatku drogowego.

Witam!
Czy jeśli poruszam się autem (polskie nr rejestracyjne), którego właścicielem nie jestem - mam jedynie umowę użyczenia auta spisaną w Polsce - to mam obowiązek zarejestrowania tego pojazdu i płacenia podatku?
Pozdrawiam
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Sty 06, 2020 5:47 pm   

Marcziano,


W Holandii mozesz jezdzic, tak do pierwszej kontroli, potem ,albo kaza ci auto oddac wlascicielowi albo placic podatek .
Podczas pierwszej kontroli drogowej auta, numery tablic zostaja wciagniete do tutejszego systemu ,przy nastepnej kontroli juz nie bedziesz mogl sie tlumaczyc ze auto nie twoje .
 
 
Marcziano
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Sty 2020
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 06, 2020 6:59 pm   

Ok rozumiem, ale z kolei czy mogę płacić podatek/ zarejestrować pojazd w belastingu nie będąc właścicielem auta?
Dziękuję za pomoc
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sty 06, 2020 7:44 pm   

Marcziano napisał/a:
czy mogę płacić podatek/ zarejestrować pojazd w belastingu nie będąc właścicielem auta?
jak najbardziej
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Wto Sty 07, 2020 6:18 pm   

Panicelinka napisał/a:
W Holandii mozesz jezdzic, tak do pierwszej kontroli, potem ,albo kaza ci auto oddac wlascicielowi albo placic podatek .
Podczas pierwszej kontroli drogowej auta, numery tablic zostaja wciagniete do tutejszego systemu ,przy nastepnej kontroli juz nie bedziesz mogl sie tlumaczyc ze auto nie twoje .


A czy czasmi nie jest tak ze od razu przy pierwszej kontroli , jak sprawdza ze mieszkasz i pracujesz w NL, od razu bedziesz ukarany???

Gdzies tam czytalem ze od kilku lat wzieli sie mocno za to...ale jak mowie nie jestem pewien..
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group