NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Watro dalej pracowac ?Prosze o porade
Autor Wiadomość
Majsterb5 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 1
Wysłany: Pon Sty 13, 2020 10:53 am   Watro dalej pracowac ?Prosze o porade

Witam.Jak w temacie,prosze o wypowiedz osób tych którzy byli w holandii pracowali bądz dalej pracują/żyją.Otóż pracuje juz około roku czasu,praca oczywscie przez agencje jak i mieszkanie agencyjne,pracuje na umowie tzw B czyli 8-9 tygodni w nl i na 3 tygodnie do pl i tak w kółko.bardzo rzadko przekracza sie 160h w miesiącu przewaznie 130-150.Ogólnie jestem kawalerem samemu sobie,pracuje w roku 9 miesięcy i 3 w pl.Zarobki wahaja sie 1100-1200 netto,nie pije nie pale na jedzenie wydaje 300 miesięcznie czasami zdarzy sie więcej,koszty zycia tutaj poszły w góre,koszty przejazdów pl-nl itd itp.Miesięcznie idzie odłozyc 800-900 euro,wydaje tutaj w sumie tylko na jedzenie,zadnych kofików cpan itd.Dostalem propozycje pracy w pl zarobki od 2500 do 3500 netto w zaleznosci od godzin koszt dojazdu nie przekroczyłby 250 zł.Nie ukrywając ostatnimi czasy strasznie mnie meczy ta holandia,wyjazdy przyjazdy,wypłaty marne nie ma szału,brak zycia na nic nie ma czasu.Co zrobic,prosze o dorade/wypowiedz
Pozdrawiam
 
 
lena.a 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 77
Wysłany: Nie Sty 19, 2020 11:55 am   

Ja po wielu latach wróciłam do PL i pierwsze ponad pół roku zarabiałam 2200 netto, ale zgodziłam się na to bo w sumie to nie wiedziałam ile powiedzieć na rozmowie i dostałam chyba najniższą pensję. Ogromny plus był taki, że pracowałam 8godz od 7 do 15, a w Holandii od 7 do 18 bo była godzinna przerwa i dwie po pół.
Teraz zmieniłam pracę, w której mam związek z Holandią i dzwonię np. do klientów, zarabiam lepiej, a mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej tylko muszę się porządnie nauczyć niderlandzkiego.
Jeśli ichodzi o wolny czas to naprawdę ogromna różnica.
_________________
http://humanitarni.pl/#
Ostatnio zmieniony przez lena.a Nie Sty 19, 2020 11:56 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
methIR
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Sty 2020
Posty: 2
Wysłany: Pią Sty 24, 2020 6:32 pm   Re: Watro dalej pracowac ?Prosze o porade

Majsterb5 napisał/a:
Witam.Jak w temacie,prosze o wypowiedz osób tych którzy byli w holandii pracowali bądz dalej pracują/żyją.Otóż pracuje juz około roku czasu,praca oczywscie przez agencje jak i mieszkanie agencyjne,pracuje na umowie tzw B czyli 8-9 tygodni w nl i na 3 tygodnie do pl i tak w kółko.bardzo rzadko przekracza sie 160h w miesiącu przewaznie 130-150.Ogólnie jestem kawalerem samemu sobie,pracuje w roku 9 miesięcy i 3 w pl.Zarobki wahaja sie 1100-1200 netto,nie pije nie pale na jedzenie wydaje 300 miesięcznie czasami zdarzy sie więcej,koszty zycia tutaj poszły w góre,koszty przejazdów pl-nl itd itp.Miesięcznie idzie odłozyc 800-900 euro,wydaje tutaj w sumie tylko na jedzenie,zadnych kofików cpan itd.Dostalem propozycje pracy w pl zarobki od 2500 do 3500 netto w zaleznosci od godzin koszt dojazdu nie przekroczyłby 250 zł.Nie ukrywając ostatnimi czasy strasznie mnie meczy ta holandia,wyjazdy przyjazdy,wypłaty marne nie ma szału,brak zycia na nic nie ma czasu.Co zrobic,prosze o dorade/wypowiedz
Pozdrawiam


Cześć.

A czym się zajmujesz? Nie masz perspektyw na lepszą pracę? Znasz jakiś język? Przyjechałeś tu tylko odkładać np na dom? Jeśli nic Cię z tym krajem nie wiąże, to wg mnie są lepsze kraje w Europie, gdzie da się zarobić czy wyjść "lepiej". Nie zrozum mnie źle, jeśli masz fach w ręku to lepiej płatną pracę znajdziesz np w Skandynawii. A jeśli nie, to polecam pracować w Polsce i wyjeżdżać sezonowo do Skandynawii na zbieranie runa leśnego.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group