NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Limit pojazdów zarejestrowanych w RDW, Belasting itd...
Autor Wiadomość
lukkas93
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Kwi 2020
Posty: 2
Wysłany: Pon Kwi 06, 2020 8:13 pm   Limit pojazdów zarejestrowanych w RDW, Belasting itd...

Witam serdecznie.
Czy jest jakiś limit odnośnie zarejestrowanych pojazdów na jedną osobę w Holandii(czytaj teraz Niderlandii)? Kilka razy słyszałem taką informację ale nikt nie był pewny jak to do końca wygląda. Czy jest ktoś kto się orjentuje w temacie? Z góry dzięki za odpowiedź.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Kwi 06, 2020 10:06 pm   

lukkas93, odnosnie ubezpieczenia to za jedno bediesz mial znizki , na drugie moga ci dac czesciowo znizki lub nie zalezy od ubepieczalni . Wn kazdym badz razie kazde nasptene auto placisz 100% bez znizek
Jezeli ci chodzi o podatek to jezeli chcesz troche sobie dorobic to juz przy 4 a 5 sprzedanym aucie w roku mozesz sie spodziewac pytan od belastingdienst powyzej bedziesz musial juz zaplacic domniemany podatek lub sie rozliczyc z zarobionych pieniazkow .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Kwi 06, 2020 10:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukkas93
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Kwi 2020
Posty: 2
Wysłany: Wto Kwi 07, 2020 12:14 am   

baileys, Chodzi mi głównie o sytuację, kiedy są już 3 zarejestrowane samachody i jeden motocykl. Czy jest to jakoś regulowane np. rocznie ilość rejestracji czy coś...
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Kwi 07, 2020 2:04 pm   

lukkas93,

Możesz ubezpieczyć tylko dwa samochody na/pod jednym nazwiskiem.
Warunkiem jest, że samochód należy do ciebie, lub twojego partnera i mieszkasz razem pod tym samym adresem.

Ale ....Widze też wypowiedzi na holenderskim forum , a piszą tam ,że na siebie można zarejestrować wiecej, niż dwa auta, bo zasadniczo liczba nie ma znaczenia, ale szybkość, z jaką auta zmieniają właścicieli.
A to dla organu podatkowego może oznaczać, że możesz byc /lub jestes handlarzem...wtedy toba sie zainteresują i mogą chcieć ,abyś im się z tego wytłumaczył .Jak już koleżanka wyżej wspomniała .

W wypadku posiadania więcej niż dwoch samochodów ,dla organu podatkowego ważne będzie sprawdzenie tego, czy, nie pobierasz, ani nie ubiegasz się o żadne świadczenia z pomocy społecznej.
Niestety nigdzie nie mogę znaleźć oficjalnych odnośników do tych informacji . Może ktos bardziej obeznany w tym temacie jeszcze się jeszcze wypowie .
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Kwi 08, 2020 12:16 am   

Panicelinka napisał/a:
Możesz ubezpieczyć tylko dwa samochody na/pod jednym nazwiskiem.
Warunkiem jest, że samochód należy do ciebie, lub twojego partnera i mieszkasz razem pod tym samym adresem.
to nie do konca prawda . Ja mam na swoje nazwisko 3 auta a w domostwie mamy 5 na 3 osoby , dodatkowo mam 2 auta firmowe na moje nazwisko wiec w sumie na siebie mam 5 aut . Sprawdzone info odnosie ubepieczalni : 1 auto z pelna znizka , 2gie auto z niepelna znizka a 3cie ( w moim wypadku tylko 25% znizki . Partner/maz ma pelna znizke i syn tez ma pelna znizke . Firmowe auto maja pelne znizki .
Odnosnie U.podatkowego masz racje czestotliwosc kupna/sprzedarzy maja nawiekszy wplyw ale tez potwierdzone na wlasnej osobie sprzedarz wiecej jak 4 aut w roku i nabycie innych wiaze sie z pytaniami z belastingdienst , bez udowodnienia ze nie byly one sprzedawana na zarobek bedzie ktos uznany za handlarza .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group