NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót do Polski w czasie koronaświrusa
Autor Wiadomość
alain 
Poczatkujacy
alain

Wiek: 37
Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 22
Wysłany: Pią Kwi 24, 2020 7:23 pm   Powrót do Polski w czasie koronaświrusa

Dzień dobry,

Czy ktoś z państwa w ostatnim czasie próbował dostać się do Polski drogą lądową?
Jak wygląda sytuacja na granicy NL/DE i DE/PL?
Mam zamiar wrócić do PL na wakacje i absolutnie nie mam ochoty przebywać w uwięzieniu w domu na dwa tygodnie( kwarantanna). Chcę przekroczyć granice NL/DE i podjechać pod granice DE/PL i przekroczyć tzw. zieloną granice. Czy ktoś z was próbował podobnej strategii?
Może macie wiedzę jak jest pilnowana granica DE/PL i czego mogę się spodziewać.
Proszę w wszelkie merytoryczne uwagi.

Miłego dnia,
_________________
alain
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pią Kwi 24, 2020 8:37 pm   

dzisiaj bylem w NIemczech na zakupach i nie bylo nikogo na granicy , wiec spoko mozesz jechac, zas co jest na granicy PL/DE nie wiem , ale gadalem z kolesiem co byl niedawno w PL i mowi ze na granicy nie ma nikogo wiec nie ma paniki..,

Choc podobno masz obowiazek siedzenia 2 tygodnie w domu jak przyjechales z zagranicy, ale nikt tego nie sprawdza , no chyba ze sasiad mily gdzies tam cie podpiepszy.,
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Kwi 26, 2020 7:15 pm   

alain napisał/a:
Może macie wiedzę jak jest pilnowana granica DE/PL i czego mogę się spodziewać.
zielone przejscia i male granice sa pozamykane i jakies 2 tyg temu byle te zamkniete przejscia pilnowane .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Pon Kwi 27, 2020 10:05 am   

alain napisał/a:
absolutnie nie mam ochoty przebywać w uwięzieniu w domu na dwa tygodnie

jak nosisz koronke to wielu bedzie ci wdziecznych...coz za wysoki poziom odpowiedzialnosci
masz obowiazek zglosic ze wrociles do kraju i skad
 
 
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Pon Kwi 27, 2020 1:17 pm   

Ja tez zastanawiam się nad pojechaniem do Polski na kilka tygodni na tzw. "urlop".
Ale zastanawiam się czy mogę po prostu pojechać jak zawsze to robilem. Czy nie będzie problemu przy przekraczaniu granicy NL/DE i później DE/PL. Czy sa jakies kontrole itd. Wiem ze po przyjeździe teoretycznie musial bym odbyc domowa 2 tygodniowa kwarantannę.
Ale po tych 2-3 tygodniach w Polsce chciał bym wrocic tutaj...
Dodatkowa sprawa, jechal bym z kotem. Ale chyba nie był by to problem. Kot ma szczepienia itd.

Czy jezdza normalnie busy Polska - Holandia?
Ostatnio zmieniony przez tomekxo Pon Kwi 27, 2020 1:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Kwi 27, 2020 7:03 pm   

tomekxo, aktualne informacje z dnia 27 kwietnia

Cytat:
Co do zasady wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski muszą poddać się obowiązkowej 14-dniowej domowej kwarantannie. Podczas kontroli na granicy każdy podróżny zobowiązany jest podać adres, pod którym będzie ją odbywał. Może to być miejsce zbiorowej kwarantanny, jeśli np. podróżny nie ma możliwości odbywania jej w miejscu zamieszkania. Informacje te są wprowadzane bezpośrednio do bazy danych i automatycznie przekazywane właściwym służbom, które będą weryfikować, czy obowiązek kwarantanny jest realizowany.


Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej zostaje przedłużona do 3 maja br. Granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Nadal będą prowadzone kontrole w portach morskich i na lotniskach. Zostają również utrzymane ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski.


reszte info w linku https://www.strazgraniczn...podroznych.html
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Kwi 27, 2020 7:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group