NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Renta po śmierci ojca na małoletnie dziecko
Autor Wiadomość
domaninier
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sie 2020
Posty: 2
Wysłany: Pon Sie 10, 2020 9:21 pm   Renta po śmierci ojca na małoletnie dziecko

Błagam o pomoc. Czy jest tu ktoś kto mógłby mi pomóc, pokierować, podpowiedzieć co mam robić. Czy jest w Holandii renta po śmierci ojca na małoletnie dziecko. Kompletnie nie wiem od czego zacząć. Proszę o pomoc

tytul tematu edytowany
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Sie 10, 2020 11:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Sie 10, 2020 11:30 pm   

stary temat z forum

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=80667
 
 
domaninier
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sie 2020
Posty: 2
Wysłany: Wto Sie 11, 2020 9:02 am   

Pisze, że pomogła Pani już tylu osobą. Nasz problem jest bardzo zawiły i trudny. Przejrzałam te wskazane posty. Ojciec dziecka pracował w Holandii, ciężko zachorował miał renta chorobowa lub zasiłek chorobowy z Holandii. Kompletnie nie wiem gdzie teraz zacząć.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Sie 12, 2020 4:02 pm   

domaninier napisał/a:
Nasz problem jest bardzo zawiły i trudny


Moim zdaniem, kazda tego typu sprawa jest zawila ,a ja niestety nie jestem prawnikiem.

Czy wystepowalas juz w tej sprawie do ZUS ...? Czy to nie od nich trzeba by zaczac ,potem zapewne sprawa zostanie skierowana z polskiego Zus ,do odpowiedniego urzedu w Holandii.

zobacz co pisze na ich stronie

Kod:
Jeśli osoba, po której ubiegasz się o rentę rodzinną, pracowała w Polsce i w innych państwach UE lub EFTA, możesz ubiegać się o rentę rodzinną z każdego z tych państw. Nie musisz składać odrębnych wniosków w każdym państwie. Wniosek składasz w państwie, w którym mieszkasz. Instytucja ubezpieczeniowa tego państwa przekaże Twój wniosek o rentę rodzinną do wszystkich państw, w których osoba zmarła pracowała. Musisz jednak wskazać te państwa we wniosku o rentę rodzinną.

Zostaną Ci przyznane renty rodzinne z każdego państwa, w którym zmarły pracował, jeśli spełnisz warunki określone w przepisach każdego z tych państw.

edit.link
https://www.zus.pl/swiadc...ii-europejskiej

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Sie 12, 2020 4:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group