NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieuczciwy pracodawca
Autor Wiadomość
glodzio8
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Mar 2020
Posty: 3
Wysłany: Czw Paź 29, 2020 3:13 pm   Nieuczciwy pracodawca

Zostałem oszukany przez pracodawce bezpośrednio (nie agencje pracy). Proszę o porady co mógłbym z tym zrobić.

Opis sytuacji:
Pracowałem przez dwa miesiące w pewnej firmie (lipiec, sierpień). Dostałem umowe od pracodawcy, podpisaliśmy ją nawzajem. Wszystko wyglądało w porządku, niestety zaczął sie spóźniać z wypłatą i co istotniejsze z salarisem. Po jakimś czasie pieniądze otrzymałem w formie przelewu na konto niestety bez salarisów, jakieś wymówki odnośnie księgowych, śmierdziało na kilometr. Z racji że nie wiadomo na jakiej podstawie były wyliczane moje wypłaty ( zawsze do równej kwoty euro) stwierdziłem że gość mnie w ogóle nie zarejestrował i daje mi kase na czarno wciskając kity do samego końca. Mimo kontaktu z nim nie moge uzyskać ostatnich należnych mi pieniędzy, ciągłe kłamstwa że będzie miał dla mnie pieniądze itp. Dodam że jestem już w Polsce i nie moge z nim tego załatwić osobiście, musiałem pilnie wrócić do kraju. Mam dokumenty, takie jak umowy, wypowiedzenie, przelewy z konta i godzinówki.

Co mogę w tej sytuacji zrobić?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Paź 29, 2020 7:31 pm   

Mnie sie wydaje,ze bedac w Polsce masz niewielkie szanse na rozwiazanie problemu na odleglosc, bez wsparcia kogos, kto sprawe poprowadzi tu na miejscu. Ale to moje zdanie


Skargi na nieuczciwego pracodawce można składać telefonicznie
(nr tel: 0800-5151, brak opłat za połączenie w Holandii ),
pocztą (Postbus 820, 3500 AV Utrecht),

faksem (070 – 333 61 61) lub internetowo:
meldingen.inspectieszw.nl https://meldingen.inspectieszw.nl/DigitaleDienst.WebApp/Meldingen/frmMeldingFormulier.aspx?FormulierType=MalafideUitzendbureau


edit kolejny link gdzie mozna szukac pomocy
https://www.juridischloke...aalt-loon-niet/
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Paź 29, 2020 7:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
glodzio8
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Mar 2020
Posty: 3
Wysłany: Pią Paź 30, 2020 12:58 pm   

Dziękuję
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group