NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzęt AGD
Autor Wiadomość
ALICE 
Gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 104
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 109
Skąd: Holandia
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 6:40 pm   Sprzęt AGD

Muszę kupic parę nowych sprzętów domowych do domu w Holandii.Nie wiem gdzie sie lepiej opłaca?Przeliczając na złotówki to lepiej w Polsce,ale kupujac w Holandii mam prawo (podobno)odliczyć sobie to od podatku.Więc może lepiej kupić w Holandii.Doradżcie mi.Jestescie na pewno bardziej zorientowani w tym temacie.Jak jest z tym odliczeniem od podatku?
 
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 7:01 pm   

Jak jest z odliczeniem to nie wiem ,ale ja jestem teraz w tej samej sytuacji i od paru tygodni
"urzadzamy sie".I powiem jedno,ze nie koniecznie w Polsce jest taniej.Moim zdaniem oplaca sie tutaj zakupic sprzet agd .
Ja robie zakupy na wehkamp.nl i Media Markt .
I rzeczywiscie jest taniej.W obecnej chwili zamowilam lodowke + zmywarke i wyszlo taniej niz w Polsce.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez alicja2911 Wto Maj 27, 2008 7:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 7:32 pm   

Zdecydowanie w Holandii.
 
 
hanka1234 
Poczatkujacy
hania


Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 39
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 8:52 pm   

Tylko w Holandii!!!
_________________
Cała Polska w cieniu Śląska!!!
 
 
ALICE 
Gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 104
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 109
Skąd: Holandia
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 10:38 pm   

alicja2911 napisał/a:
W obecnej chwili zamowilam lodowke

Mogę wiedzieć jaki model,gdzie i za ile?Tez potrzebuję lodówki.
 
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 11:59 pm   

Naprawde? Dziewczyny to wyszukajcie prosze dla mnie agd do zabudowy: lodowka, piekarnik, zmywarka do naczyn, okap w miare dobrych cenach bo jak na razie takie sredniej jakosci kosztuje od 300 do 800 euro za urzadzenie :088:
Sprawdzalam mediamart i bcc ponoc najlepsi sa w cenach... ale i tak jakies sa one wysokie...
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 12:12 am   Re: Sprzęt AGD

ALICE napisał/a:
Muszę kupic parę nowych sprzętów domowych do domu w Holandii.Nie wiem gdzie sie lepiej opłaca?Przeliczając na złotówki to lepiej w Polsce,ale kupujac w Holandii mam prawo (podobno)odliczyć sobie to od podatku.Więc może lepiej kupić w Holandii.Doradżcie mi.Jestescie na pewno bardziej zorientowani w tym temacie.Jak jest z tym odliczeniem od podatku?

Kupisz w Polsce i bedziesz wlokla to wszystko do Nl?Z czasem kupisz sobie wszystko,ja kupilam po 3 latach.Cen az tak bardzo nie porownywalam z Polskimi,bo w koncu zarabiam tutaj.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 7:28 am   

ALICE napisał/a:
alicja2911 napisał/a:
W obecnej chwili zamowilam lodowke

Mogę wiedzieć jaki model,gdzie i za ile?Tez potrzebuję lodówki.

pewnie ,ze mozesz
tu link http://www.wehkamp.nl/w2/...elNummer=761621
pozdrawiam
 
 
ALICE 
Gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 104
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 109
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 9:44 am   

W Polsce nie znalazłam identycznej,ale bardzo podobną.Jest faktycznie droższa.Spójrz czy to mniej więcej taka sama.Ja nie znam holenderskiego.http://www.ceneo.pl/804149
My z początku chcieliśmy kupic właśnie podobną lodówkę:wysoką ,z 3 szufladami,no frostem itp,ale teraz rozglądamy się za lodówką mniejszą,ok.150 cm i osobno zamrażarką z 3 szufladami i no frostem.Doszliśmy do wniosku,ze łatwiej takie będzie przetransportować.
Może widziałaś coś godnego uwagi?

[ Dodano: Sro Maj 28, 2008 10:08 am ]
RobKAM napisał/a:
bo w koncu zarabiam tutaj.

Ja jeszcze nie i być może dlatego na razie przeliczam na złotówki.Poza tym wydaje mi się ,ze w Polsce jest większy wybór i za cenę jaka wydałabym w Holandii tu mogę kupić sprzęt lepszej klasy.
 
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 10:13 am   

w BCC http://www.bcc.nl/index.a...CFQSIMAodGFZ9ig mozna tez tanio niektore rzeczy kupic.Trzeba sie rozgladac porzadnie :036:
Poza tym w Polsce tez sie urzadzalismy niedawno i dzieki ceneo znalezlismy to co szukalismy w miare tanio.Ale ja jednak jestem za tym ,zeby tutaj kupic bo nawet jak cos sie tfu tfu zepsuje to tu mam serwis bezproblemowo.
Pozdrawiam
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 11:31 am   

alicja2911 napisał/a:
Poza tym w Polsce tez sie urzadzalismy niedawno i dzieki ceneo znalezlismy to co szukalismy w miare tanio.Ale ja jednak jestem za tym ,zeby tutaj kupic bo nawet jak cos sie tfu tfu zepsuje to tu mam serwis bezproblemowo.
Pozdrawiam
-no wlasnie. Swoja droga Alicjo,mu kupilismy miesieac temu identyczna lodowke LG.Pozdrawiam.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
ALICE 
Gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 104
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 109
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 4:37 pm   

Rozglądam się po tych stronach i jakoś nic mi nie wpadło w oko.Te marki jakieś takie mało znane(oprócz kilku oczywiście)Mnie odpowiadają Liebherr,Elektrolux lub Bosch,ale jak mają No frost,to nie mają A+,a wolałabym A+,bo dużo mniejsze zużycie prądu.
Muszę chyba męża jeszcze do Media Markt posłać.Te modele ,które w Polsce mi się podobają to w Holandii ich nie ma i odwrotnie.Szkoda,bo byłoby łatwiej coś wybrać.
 
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 5:23 pm   

Hehe jak chcesz wszystko miec to wybierz sprzet Smega .Polecam -ale cena lekki kosmos :030:
RobKam i zadowoleni jestescie z zakupu?ja na swoj jeszcze czekam.
Pozdrawiam
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 5:28 pm   

Tak,jest fajna cena byla ok.Jeden minus to ta szufladka w srodku,zacina sie albo jak chcesz wysunac to cala wylatuje.Wiecej minusow brak.

[ Dodano: Sro Maj 28, 2008 5:29 pm ]
ALICE napisał/a:
ale jak mają No frost,to nie mają A+,

Ale chyba nie znajdziesz zeby miala i to i to,ja szukalam i wreszcie zrezygnowalam,bo to graniczy z cudem.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
ALICE 
Gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 104
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 109
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 10:49 pm   

alicja2911 napisał/a:
wybierz sprzet Smega

Przyznam szczerze,że pierwszy raz słyszę o takiej marce.Jeśli są w kosmicznej cenie to odpada.
RobKAM napisał/a:
chyba nie znajdziesz zeby miala i to i to

No to mnie pocieszyłaś.W Polsce są,więc dlaczego tam nie ma?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group