NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Paź 22, 2012 11:48 pm
Jak zalozyc firme jednoosobowa???
Autor Wiadomość
Mm 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 9
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 5:31 pm   Jak zalozyc firme jednoosobowa???

Prosze o pomoc...
Czytalam wiele artykulow na ten temat ale nie znalazlam nic konkretnego: w jaki sposob moge w NL otworzyc firme jednoosobowa w budownictwie? Moze juz ktos zakladal i mi moze pomoc udzielajac jakis wskazowek? Czy moge zrobic to w PL a potem przetlumaczyc wszystkie papiery na NL i gotowe... czy musze to robic w NL?
 
 
elzunia
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 164
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 8:38 pm   

Mm, jak chcesz miec firme holenderska to otwierasz ja w Holandii. Nie wiem czy sie przepisy zmienily ale jak moj luby zakladal (4lata temu) to potrzebowal paszport, meldunek w Holandii, sofi numer, konto holenderskie, nazwe firmy (musisz okreslic co firma ma robic) np. klussenbedrijf...To tyle. Cala procedura nie trwa dlugo-moze z 30 min.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 9:01 pm   

Firmę możesz otworzyć w Polsce lub w Holandii.Jednak lepiej w Holandii bo klient woli jak wystawiasz fakturę holenderską.Najbardziej popularna jest firma jednoosobowa tzw ZZP (bez możliwości zatrudniania pracowników.Natomiast same szczegóły były opisywane na forum sprawdż pod hasłem ZZP
 
 
Mm 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 9
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 10:25 pm   

Wieeeeelkie dzieki za pomoc, :041: chociaz troche wiecej wiem i stwierdzam ze musze znalezc fachowa pomoc, jakiegos radce lub kogos kto dobrze sie orientuje i mi moze pomoc w zalozeniu tej firmy bo sama sobie nie poradze :073:
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 12:37 pm   

samo otwaarcie firmy nie jest skomplikowane jak pisza moi poprzednicy wiec znajac choc troche jezyk sama to zaltwisz ale administracja i ksiegowosc to juz wyzszy prog i tutaj zapewne bedzie potrzebny ci jakis ksiegowy-
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 12:44 pm   Re: Jak zalozyc firme jednoosobowa???

Mm napisał/a:
Prosze o pomoc...
Czytalam wiele artykulow na ten temat ale nie znalazlam nic konkretnego: w jaki sposob moge w NL otworzyc firme jednoosobowa w budownictwie?


Wiesz, ten sam temat zamiescilam w dziale finanse, poniewaz tez chce otworzyc wlasna firme jednososobowa, tyle ze nie budownictwo, a zupelnie inna branza..
Jak klikniesz finanse, tytul- wlasny biznes w Nl, tam znajdziesz wskazowki gdzie zanlesc ksiegowego lub firme, no i jak sie do tego zabrac.
Ja jeszcze nie zaczelam dzialac w tym temacie, ale pewnie zaczne..i szczerze to troche sie boje ze nie poradze sobie z dokumentacja, dlatego bardzo wazny jest dobry ksiegowy..
Powodzenia.. :039:
 
 
Mm 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 9
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 9:28 pm   

Ewa P juz wszystko poczytalam:)) dzieki za pomoc (wszystkim oczywiscie:))
Lepiej wszystko zaczac od znalezienia ksiegowego i pytac sie o wszytko niz dzialac na wlasna reke (poziewaz nie znam holenderskiego). Zreszta to wszystko to do mnie "czarna magia"... Jeszcze raz dzieki, dzieki:))
Ostatnio zmieniony przez Mm Nie Cze 08, 2008 9:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 10:43 pm   

Najwazniejsze to podpisac umowe z ksiegowym.Nie zgadzajcie sie na prowadzenie ksiegowosci bez umowy.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Mm 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 9
Wysłany: Śro Cze 11, 2008 9:50 pm   

Dziekuje, dziekuje...
Jeszcze ktos ma dla mnie jakas rade??? Z wszystkiego napewno skorzystam:)))
 
 
bastek 
Poczatkujacy

Wiek: 50
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd: hilversum
  Wysłany: Sob Cze 21, 2008 7:56 pm   

pierwsze co potrzebujesz to meldunek,przy meldunku dostaniesz numer bsn(dawny sofi),po jakis 3 tygodniach mozesz juz isc do kvk,ze znajomoscia jezyka zalatwisz sprawe w 30 minut,numer btw przjdzie z papierami z kvk,nastepnie konto,ksiegowy(popatrz w dziale (firmy)sa tam adresy polskich ksiegowych ,i do pracy,powodzenia
 
 
Mm 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 9
Wysłany: Nie Lip 06, 2008 11:13 am   

Zalatwilam wszystko!!!
Znalazlam radce, zaplacilam, powiedzialam co chce i on zalatwil adres (poniewaz moj chlopak nie byl zameldowany w nl) i nr. kvk w pol godziny:)) z bankiem tez nie bylo tak zle ale poniewaz nie mowie po holendersku to mnie troche olali i powiedzieli ze zalozenie konta biznesowego troche potrwa...
Ale jestem pelna nadzieji:)
Dzieki wszystkim za pomoc:) :026:
 
 
knaga 
Poczatkujacy

Wiek: 53
Dołączyła: 21 Paź 2009
Posty: 4
Skąd: okolice Emmeloord
Wysłany: Śro Paź 21, 2009 3:29 pm   

Witam wszystkich. Widze,że można na tej stronie uzyskać konkretne porady-superrrrrr.
Mam pytanie. Narazie pracuje, ale nosze się z zamiarem zmiany pracy, a ponieważ znaleść nową jest ciężko, to zastanawiam się, nad sprzątaniem domów. Nie chce robić tego na "czarno",bo i lata do emerytury się nie liczą no i wiadomo,że moę ktoś wsypać. Zastanawiam się czy w moim przypadku nie otworzyć firmy jednoosobowej,albo w inny sposób (nie wiem jaki proszę o podpowiedz) zgłosić gdzieś tą działalność.
Odnośnie firmy mam pytanie. W Polsce opłca się ZUS i podatek, a tutaj co trzeba opłacać co miesiąc i jakie są to koszty????? Mam podstawowe ubezpieczenie zdrowotne,płace podatki-ale czy takie same i te same opłaty ponosze mając własną firmę???? :039:
Ostatnio zmieniony przez knaga Śro Paź 21, 2009 3:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 9:05 pm   

Laif, nie wiem czy wiesz ale od Lipca tego roku wszedl nowy przepis w Polsce ze rozliczasz sie tam gdzie pracujesz .

Monika
 
 
misiakasia 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 51
Wysłany: Śro Maj 30, 2012 8:03 pm   

hej ludziska. Mam pytanie. Otóż ja i moj facet dostalismy wlasnie oferte pracy. On miałby byc kucharzem, a ja miabym pomagać gdzie sie da tzn przy recepcji, w kuchni i sprzątaniu. Pan oferuje 1wszy kontrakt na rok czasu, a potem kolejne. Płacą brutto jednak sami musielimysmy opłacać sobie belasting itp... tzn zalożyć firmę... Moje pytanie co sie bardziej opłaca i jaką stawkę muszę sobie "zawołać " by mi się to opłaciło. Tzn czy bardziej opłaca się otworzyc firme jednoosobową czy taka zeby jedno zatrudniało drugiego. Jakie sa koszta związane z zakładaniem firmy i jej utrzymaniem. Od stawki godzinowej nalezy na pewno odliczyc podatek 19%, składke emerytalną, ubezpieczenie. To wiem i ja ale czy coś jeszcze no i ile wynosi składka emerytalna przy dochodach netto 1400 euro. Jakie sa koszta mniej wiecej za ubezpieczenie. Jeśli chciałabym wychodzić załóżmy 10 euro na rękę na godzine to ile muszę zawołać od pracodawcy. Może zbyt wiele bym chciała wiedzieć, ale wierzę, że na tym forum są na tyle doświadczenie ludzie prowadzący firmy, że mogą wspomóc mnie radą.
:039:
Do moderatora... wiem, że podobne pytania były, przeczytałam wiele tematów, ale odpowiedzi nie znalazłam. :027:
Ostatnio zmieniony przez misiakasia Śro Maj 30, 2012 8:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Nie Cze 03, 2012 4:55 pm   

misiakasia, Jeżeli masz zamiar pracować na własny rachunek za 10€ to od razu lepiej sobie odpuść. Pamiętaj,że jako ZZP nie masz urlopu,wakacyjnego a od 2013 praktycznie nie będziesz miała też chorobowego. Z opinii moich znajomych wynika że poniżej 34 -36 € Brutto nie warto nawet zaczynać. Licząc bardzo ogólnikowo netto to 1/2 brutto.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group