NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Paź 22, 2012 11:48 pm
Jak zalozyc firme jednoosobowa???
Autor Wiadomość
qava 
Poczatkujacy
qava

Wiek: 35
Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 4
Skąd: DenBosh
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 12:25 pm   

Witajcie.

Szukałem, ale nic nie znalazłem.

Pytanie brzmi, czy jest możliwość otwarcia firmy jednoosobowej gdy pracujesz już w innej firmie i chcesz tam nadal pracować, ale również chcę otworzyć własną działalność ?

Powinienem zakończyć współpracę z jedną firmą i wtedy otworzyć działalność?
Czy tak jak w przypadku PL, można i pracować i prowadzić własną firmę?
_________________
peace!
 
 
 
Izabela123 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 20 Cze 2008
Posty: 68
Skąd: Nieuwegein
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 2:16 pm   

Mozesz pracowac na etacie i rownoczesnie prowadzic firme, jesli tylko wystarczy ci czasu :)
 
 
qava 
Poczatkujacy
qava

Wiek: 35
Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 4
Skąd: DenBosh
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 11:37 pm   

Mam go aż tyle, że muszę go na coś przeznaczyć :)

Dziękuję.
_________________
peace!
 
 
 
blaharz 
Poczatkujacy
blaharz

Wiek: 43
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 1
Wysłany: Czw Sty 21, 2016 4:23 pm   

Witam.
Chciałbym otworzyć firmę, na chwilę obecną jednoosobową. Mianowicie kupno uszkodzonych samochodów, naprawa i sprzedaż. Zależy mi aby firma nie była związana z majątkiem prywatnym. (no ale jeśli nie będzie innego wyjścia...)
W tym momencie jestem na bezrobotnym i z tego tytułu otrzymuję uitkering od UWV.
Jak wyglądają procedury związane z otwarciem takowej firmy.
Czy jest możliwość jakichkolwiek zniżek podatkowych dla nowych firm, ile VAT-u, jakie warunki muszę spełniać, koszty księgowe itd?
Czytałem na ww temat zarówno na stronach Holenderskich jak i Polskich i w obecnej chwili po prostu się pogubiłem...sam już nie wiem co i jak...

Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Sty 21, 2016 5:43 pm   

blaharz,

Nie ma firm jednoosobowych gdzie nie jestes odpowiedzialny swoim majatkiem prywatnym. Dopiero przy B.V. (Sp. z.o.o)

Na bezrobociu potrzebujesz pozwolenie od UWV zeby otworzyc firme.

Znizek nie ma (oprocz startersaftrek), VAT 21% lub 6% na zywnosc, ksiazki, budowlane.

Popatrz sobie spokojnie na holenderskie strony, tutaj np. https://www.ikgastarten.n...n-zaak-beginnen
 
 
Resko
Poczatkujacy
Radek

Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 7
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 8:52 pm   

Czy zdobędę numer BSN bez meldunku, a następnie założę firmę?
Mam zacząć zlecenie od 1 paźdzernika, a nie mam jeszcze mieszkania :/
Pomocy! :119: :119: :119:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 9:09 pm   

Resko napisał/a:
Czy zdobędę numer BSN bez meldunku
da sie chyba zalatwic w jednej z wyznaczonych gmin .
Resko napisał/a:
następnie założę firmę?
to juz raczej nie przejdzie bez zadresu . wiec szukaj mieszkania z meldunkiem , dowiedz sie w gminie czy na twoim adresie mozesz miec wlasna dzialalnosc , idziesz do KvK i tam meldujesz dopiero swoja dzialalnosc .
a ponizszy link moze cos ci wiecej wyjasni lub zajdz do KvK i tam sie dopytaj co ciebie interesuje http://www.mkbservicedesk...antooradres.htm
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Mar 29, 2017 11:14 pm   

przeniesione

Florian napisał/a:
Witam wszystkich :)

Jestem w Holandii 2 lata. Uczę się języka, pracuję od początku pobytu do tej pory. Celem moim jest założenie własnej działalności gospodarczej, jednoosobowej. Szukam pierwszych wskazówek i podpowiedzi. Mam pomysł, tylko chcę wiedzieć, gdzie postawić pierwsze kroki i co ode mnie będzie wymagane.

Z góry dziękuję za każde konstruktywne odpowiedzi. Zapraszam do rozmowy. Jestem ciekawy wszystkiego co w tym temacie obowiązuje.

Florian
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Sie 10, 2017 7:10 pm   

Leszek86 napisał/a:
Witam wszystkich forumowiczów !!

Mam nadzieję, że nie zaśmiecam forum, aczkolwiek nie znalazłem podobnego tematu.

Chciałbym się dowiedzieć drodzy forumowicze jak wygląda w Holandii sprawa prowadzenia działalności gospodarczej jako "dodatkowego" źródła dochodu.

Sprawa wygląda w ten sposób, że jestem zatrudniony na pełnym etacie w znanej holenderskiej firmie i zarabiam około ( 2500 euro brutto ). Odłożyłem trochę pieniędzy na jakąś ewentualną inwestycję i mam już pomysł na biznes - jednocześnie chcę dalej pracować na podstawie umowy o prace.


Zastanawiam się czy jest możliwe, aby pracować na umowie o pracę i jednocześnie mieć działalność gospodarczą jako "dodatkowe źródło przychodu". Nie nastawiam się na jakieś kolosalne sumy,

Reasumując - pracuję nadal tam gdzie pracowałem + prowadzę "sklep internetowy"

Jak wygląda kwestia płacenia podatków ? Rozliczania się z Belastingiem ?

Jak to wszytko legalnie zorganizować ?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Leszek


Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Sie 10, 2017 7:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sie 10, 2017 7:41 pm   

Leszek86 napisał/a:
Zastanawiam się czy jest możliwe, aby pracować na umowie o pracę i jednocześnie mieć działalność gospodarczą jako "dodatkowe źródło przychodu".
w pierwszej kolejnosci sprawdz swoj kontrakt o prace czy tam nie ma nic o zakazie otwierania dodatkowego zrodla dochodu lub o dodatkowej pracy . Czesto pracodawca sie zabiezpiecza tym ze to on musi dac zgode na otwozenie dodatkowego zrodla dochodu , i jest to calkiem dobre posuniecie , bo jak z powodu innej pracy bedziesz niezdolny do pracy on nie chce ponosic kosztow lub stracic pracownika na czas choroby . Jezeli nie masz jakichs obwarowan w kontrakcie to nie bedzie z tym problemu . Odpowiedz na twoje pytania masz juz podane w tym temacie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Sie 10, 2017 9:26 pm   

Leszek86 napisał/a:
Cytat:
jak wygląda w Holandii sprawa prowadzenia działalności gospodarczej jako "dodatkowego" źródła dochodu.


qava napisał/a:
Pytanie brzmi, czy jest możliwość otwarcia firmy jednoosobowej gdy pracujesz już w innej firmie i chcesz tam nadal pracować, ale również chcę otworzyć własną działalność ?


Izabela123 napisał/a:
Mozesz pracowac na etacie i rownoczesnie prowadzic firme, jesli tylko wystarczy ci czasu
 
 
Leszek86 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 2
Wysłany: Pią Sie 11, 2017 1:10 pm   

A co w sytuacji, gdy już posiadam firmę jednoosobową w NL i sprzedaję towary na polskim allegro ( towary cyfrowe, wysyłka elektroniczna ) jak to udokumentować dla belastingu ? czy muszę to również zgłaszać do polskiego Urzędu skarbowego ? Wpłaty od klientów wpływałyby na polskie konto złotówkowe. Jak to później przeliczyć ? Tak, żeby było legalnie na 100% :)

Dziękuję za odpowiedź :)
Ostatnio zmieniony przez Leszek86 Pią Sie 11, 2017 1:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Sie 11, 2017 4:28 pm   

Leszek86 napisał/a:
A co w sytuacji, gdy już posiadam firmę jednoosobową w NL


Skoro posiadasz tu firme, to jak mniemam ,masz tez swojego ksiegowego ,wiec zwroc sie z tym pytaniem do niego .
Chyba ze znajdzie sie na forum ktos, kto udzieli ci profesjonalnej odpowiedzi ,bo takiej zdaje sie oczekujesz .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Sie 16, 2017 5:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Sob Sie 12, 2017 1:41 am   

Leszek86 napisał/a:
A co w sytuacji, gdy już posiadam firmę jednoosobową w NL i sprzedaję towary na polskim allegro ( towary cyfrowe, wysyłka elektroniczna ) jak to udokumentować dla belastingu ? czy muszę to również zgłaszać do polskiego Urzędu skarbowego ? Wpłaty od klientów wpływałyby na polskie konto złotówkowe. Jak to później przeliczyć ? Tak, żeby było legalnie na 100% :)

Dziękuję za odpowiedź :)


jeżeli wysyłasz towar z terenu NL czyli kraju siedziby firmy to nie musisz zgłaszać nic do polskiego US. Jak byś chciał wysyłać towar jako firma holenderska z terenu PL to już musisz zarejestrować firmę na VAT w PL na Głównym Urzędzie Skarbowym i doliczać VAT polski do sprzedaży i go odprowadzać w Polsce.
Firmy ze strefy euro przeliczają sprzedaż w innej walucie wg aktualnego kursu ECB - Europejskiego Banku Centralnego z dnia sprzedaży.
https://www.ecb.europa.eu...aph-pln.en.html
 
 
x92ania92x
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 14
Wysłany: Pon Sty 22, 2018 2:50 pm   

Witam

Znajoma jest makijażystką, obecnie pracuje przez agencje pracy. Jednak makijaże wykonuje dodatkowo. Zarabia ok 400e miesięcznie. Czy musi założyć firmę przy takich zarobkach? Ostatnio miała sytuację, że jej klientka zapytała o numer kvk. Dlatego chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda.
Dziękuje za odpowiedź
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group