NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Strawberrynet
Autor Wiadomość
marylou
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: Tiel
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 4:21 pm   Strawberrynet

Naczytalam sie ochow i achow na temat zakupow kosmetycznych w amerykanskim sklepie internetowym strawberrynet.com i chcialabym sama sprobowac. Wiem, ze w przypadku wysylki do Polski pojawiaja sie jakies problemy natury celnej - jak jest z tym w Holandii? Czy ktos ma doswiadczenia i moglby wyjasnic, podpowiedziec?
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 5:20 pm   

Nie mam doswiadczenia w zakupach w tym sklepie, ale o tych wszystkim co potrzebujesz mozesz poczytacz na tej stronie http://eu.strawberrynet.com/delivery.aspx, dotyczy to dostarczenia przesylki
 
 
marylou
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: Tiel
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 3:28 pm   

Dzieki Ewa:)
Przejrzalam strone, ale nie znalazlam tam odpowiedzi na moje watpliwosci. A mianowicie: czy Holandia nalezy do tych niektorych krajow europejskich, gdzie na przesylke nakladane jest clo? Wiem, ze w Polsce, jesli wartosc przesylki przekroczy pewna kwote, jest spora szansa, ze paczka zostanie przechwycona przez urzad celny, a wowczas nalezy im dostarczyc okreslone dokumenty, oplacic clo... Czy taka sama sytuacja jest w Holandii?
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 9:48 pm   

W zwiazku z tym ze miedzy krajami UE jest jednolity rynek wewnetrzny, kontrole celne zostaly zniesione miedzy tymi krajami. Tzn, jest swobody przeplyw uslug, towarow, kapitalu i ludzi.

Nie wiem jak dokladnie wyglada sprawa jesli chodzi o kraje poza UE, nie wiem tez gdzie siedzibe ma ta firma z ktorej chcesz zamowic towar. Napisz prosze skad oni wysylaja ten towar, a ja postaram sie to sprawdzic.

Chyba ze wczesniej znajdzie sie ktos, kto zamawial juz z tego kraju jakis towar i bedzie umial szybciej pomoc.

Pozdrawiam :) :039:
 
 
marylou
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: Tiel
Wysłany: Śro Cze 11, 2008 9:01 am   

Kosmetyki sa wysylane z Hong Kongu, czyli swoboda przeplywu towarow sie nie odnosi...
Probowalam dowiedziec sie czegos za posrednictwem Google, ale wyrzucily mi sie tylko komentarze Brytyjek, z ktorych wyniklo, ze one rowniez placa clo za zakupy na strawberrynet. Przypuszczam, ze w Holandii tez musialabym je zaplacic, wolalabym tylko wczesniej znac procedure, zeby sie potem nie szamotac.
Pozdro:)
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Śro Cze 11, 2008 1:15 pm   

hej
Znalazlam cos co moze Ci sie przydac.
Jest to wypowiedz jednej z Pan forum wizazu (pani Wisnia).
Mam nadzieje ze moge cytowac.
Wiec wklejam:
nie ma cła na kosmetyki.
Wyglada to tak, jest dyrektywa Uni Europejskiej (juz nie pamietam z kiedy i jak sie nazywa, ale gdzies ja mam) ktora mowi, ze kosmetyki ktore nie sa woda toaletowa i perfumami, a nie kosztowaly wiecej niz 22 euro nie sa poddawane procedurze celnej. Ale w polsce pierszenstwo ma prawo polskie wiec wkracza tutaj prawo skarbowe (bo cla nie ma tylko podatek i akcyza) a praw skarbowe mowi to samo co owa dyrektywa unijna z ta roznica, ze to nie dotyczy przesylek ze sklepow internetowych. Tak wiec w praktyce wyglada to tak, ze jak celinkowi w łapki wpadnie paczka z zagranicy z kosmetykami to ma prawi poddac ja procedurze celnej w wyniku ktorej zostaje naliczone 22% VAT a jezeli jest to woda lub perfumy to dodatkowo 10% akcyzy (aczkolwiek cos slyszalam, ze akcyzy juz nie ma....)
I teraz dochodzi jeszcze jedno. Celnik w polsce ma duza swobode dzialania i moze taka paczke puscic zwalniajac z obrotu celnego. Nie wiem czym sie kieruja, bo potrafia kierowac sie wratoscia (czyli do 22euro) ale tez wielkoscia - w procedure celna wrzucili mi paczke z balsamem za 10euro (bo duza byla) a kolezanki podklad za 35 euro (malutkie pudelko) puscili bez procedury celnej.
Ale wody i perfumy wrzucaja w procedure celna na 95%.
Procedura celna od czasu jak weszlismy do UE jest tzw procedura uproszczona i odbywa sie droga pocztowo- mailowa.
Urzad pocztowy zajmujacy sie cleniem przesylek w twoim okregu (np gliwice podlegaja pod bytom - zabawne ale tak jest) wysyla do Ciebie pismo z instrukacja z ktrej wynika ze masz na ich adres mailowy przeslac potwierdzenie zamowienia ze strawberrynetu i dopisac deklaracje, ze to produkt na wlasny uzytek, ze jest tam dokladnie to co zamowilas itd itp - takie *******ki. Po czym oni naliczaja najpierw VAT, a potem doliczaja akcyze i wyslaja to do twojej poczty, gdzie placisz te oplaty i odobierasz paczke.
Mniej wiecej jest tak:
np zamawiam np perfumy za 50 zł. Mam 22% VATu - 67,1 zł, do tego akcyza 10% - 73,80 zł. Ale zawsze sa koszty operacji celnej okolo 5 zł.
Tak wiec na poczcie zaplacisz przy odbiorze jakies 28,81 zł.

Koniec cytatu.
Mam nadzieje ze to pomoze :)
Pozdrawiam
 
 
marylou
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: Tiel
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 8:56 am   

Ewcia, dzieki piekne raz jeszcze za pomoc:) Ten post wiele wyjasnia, wypowiedzi uzytkowniczek truskawy, ktore czytalam wczesniej byly raczej zamotane, wynikalo z nich, ze trzeba sie stawiac w urzedzie celnym z nareczem dokumentow itp.
Czy slusznie wnioskuje, ze w Holandii powinno byc podobnie? Czy wszystko, jakby co, bede mogla zalatwic droga internetowa, po czym ewentualna doplate zrobic na poczcie i tam odebrac paczke?
Wynalazlam wczoraj na jakims forum wypowiedz, ze holenderskie sluzby celne czepiaja sie przesylek o wartosci powyzej 50e - prawda to, nie wiesz moze?
OK, narazie mam na oku kosmetyk w malym opakowaniu, cena to 50 dolarow, nie jest to woda ani perfumy. Moge zatem miec nadzieje, ze przejdzie gladko...
Milego dnia!
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 10:30 am   

Ciesz sie ze sie przydalo.
Mysle ze w Holandii bedzie podobnie, a nawet powinna przejsc latwiej... Z postu wynika ze malych pudelek raczej nie sprawdzaja. ajesli sprawdza, to bedzie to koszt kilku euro wiec w tym wypadku przy kwocie 50 e to sie chyba oplaca :)
Pozdrawiam :039:
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 11:37 am   

Vrijstelling van accijns, omzetbelasting en rechten bij invoer
In bepaalde gevallen is het mogelijk om in aanmerking te komen voor een vrijstelling van omzetbelasting (BTW) en rechten bij invoer. Zo hoeft u geen omzetbelasting en rechten bij invoer te betalen als de waarde van de zending, exclusief verzekerings- en vervoerskosten, niet meer is dan € 22.

Daarnaast zijn onder meer kleine zendingen vrijgesteld die een particulier buiten de EU gratis aan een particulier binnen de EU stuurt. Als dit incidenteel gebeurt en de zending alleen goederen bevat die bestemd zijn voor persoonlijk gebruik door u of uw gezin, dan kunt u een vrijstelling aanvragen. Daarbij gelden onder andere de volgende voorwaarden:

De totale waarde van de zending mag niet meer bedragen dan € 45 (exclusief verzekerings- en vervoerskosten). Als de waarde van de zending hoger is dan € 45, dan moet u belasting betalen over het totale bedrag.
U mag maar een beperkte hoeveel accijnsgoederen met vrijstelling invoeren.


Ja to znalazlam, z tego wynika ze zakupy ponizej € 22,00 nie podlegaja clu.

pozdrawiam Agata
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 12:30 pm   

ataga napisał/a:


Ja to znalazlam, z tego wynika ze zakupy ponizej € 22,00 nie podlegaja clu.



Zgadza sie, tak jak napisalam wyzej, jest to tak samo jak w Polsce. W brzmieniu art. 23 Traktatu Ustanawiającego Wspólnotę Europejską podstawą Wspólnoty jest unia celna, która rozciąga się na całą wymianę towarową i obejmuje zakaz ceł przywozowych i wywozowych między Państwami Członkowskimi oraz wszelkich opłat o skutku równoważnym, jak również przyjęcie wspólnej taryfy celnej w stosunkach z państwami trzecimi. (wiec w tym wypadku Hong Kong)
Pozdrawiam :039:
 
 
marylou
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: Tiel
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 12:41 pm   

Juz wiem, co wiedziec powinnam - dzieki piekne, Dziewczyny:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group